Toyotacılar Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19,670
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 612,218
Ynt: Toyotacılar Muhabbet Köşesi

sedat bey bunla bi gezmesi oluyor denize kadar iniyorum şortu giyiyorum dalgalar vites kolunun ordan geçiyor valla artık sahili siz düşünun .

Etiketler

umutcelikel' Alıntı:
Yuh..Abi bir hata var 151 litre çıktı:smiley:))))))Long range depo mu var acep ::smiley:

selamlar ;D

Picture 1

Picture 2

Ben sızdıktan sonra muhabbet bayağı devam etmiş ;D

Çağlar sağolasın, 90 lt.cikmiş demek benim depo:smiley:)))))))) O zaman doğru gösteriyor olması lazım şu an...Delirecektim depoya göre bozukken fulleyip duruyordum 350 km.de bir...Şimdi 700 de bir fullerim ;D Yine de Toyota'dan bulabilirsem tuzlu muzlu bir şamandıra siparişi edeyim...

Geçen aylarda benim başımada geldi,gösterge full de takılı kaldı.Açtık baktıkki depo içeri doğru göçmüş,bütün pompa falan 8 olmuş.Gözlerimize inanamadık.Bana alttan vurmuşsun dediler,bende hayır olsa bilirim dedim.Sonra baktık altta birşey yok.Ustanın biri dediki deponun tahliyesi tıkanmıştır,içeri doğru depo vakum yapmıştır(emme)Neyse depoyu düzelttik,filtre ve şamddırayıd düzelttik(o halde nasıl çalışmış inanamadık)sonra test ettik olmamıştı.Söktüğümüzde baktıkki,şamandıra yan dalga paneline deyiyormuş meğer oda eğilmiş içe doğru vakum esnasında.Onu hallettik ve şuan sorun yok yani.

Bizim depoların hava tahliyesi depo kapağıymış,otaya bile çamur girmiş,Allahdan depomun içi pırıl pırıldı ;D

alihay' Alıntı:
günaydın abiler

günaydın alihay bende eski bir runnerciyim bitane bu off-road da parcalacım onu daha sonra lant cruısere geçtim ondaki suspansiyon çok güzeldirr.

merhaba ahmet abi
yaptığınız işler çok güzel, hayran olmamak elde değil, 4 runner ilk arazi aracım çok uzun araştırmalar neticesinde karar kıldım, iyi de etmişim, sizin 4 runner kaç motordu?

4 silindir olandan ama o bile superdi şim di v 6 biarkadaşıma ben buluverdim oda ıspartada çok güzeldir güle ğüle kullan...

Ahmet usta ön diferansiyel koruyucum geldi,ellerine sağlık çok güzel olmuş.Takar takmaz resimleri koyacağım sayfaya. ;D

benim araçta 2,4 sıkıntı yok, uzun yolda ve yüksek hızlarda, yetersiz olduğu söyleniyo ama ben memnunum

Bakkan' Alıntı:
Hasan Bey merhaba,
bencede 2-3 depodan sonra benzin yakarsak maddi yükü çok olur. Sizin dediğiniz 3000 de 50 km daha yapılabilir. Evet benim araç 4 vites.
Geçen gün Bahçeşehirden maslağa gittim. Köprü yolundan sarıyere dönünce trafik kilitlendi, kaza olmuştu. Dönerken de saat 17.30 da (trafik yoğundu) Maslaktan otogar,merter bahçelievler şirinevler ,basın ekspresten otobandan bahçeşehire döndüm. Toplam da 100 km yapmışım. Yola çıkarken doldurmuştum ve akşam dönünce bahçeşehirde tekrar doldurdum 22 lt LPG aldı.
Benzin kurşunsuz mu süper mi kullanıyoruz?

Trafik yoğunluğuna göre sarfiyatınız normal 22lt/100km x 1.75 TL/lt = 38.5 kr/km

90km/h normal kullanımda 18-20 lt/ 100km sarfiyat olması gerekiyor. (5 yıllık ölçümlerimin ortalaması)

Piyasada zaten süper benzin yok bildiğim kadarıyla. 95 oktan kurşunsuz benzin 2F için en uygun olanı.

Ergün Bey teşekkürler,
5 senedir takip ettiğinize göre söylenecek bişey yok, benimkide anormal değil demekki.
Bende bayadır süper görmüyorum ama emin olamadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR