Toyota Landcruiser LJ73

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 341
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,879
Ynt: Toyota Landcruiser LJ73

Ve mutlu son tabi ki :smiley: Bir daha ki sefere aracın bütün alt takım burçları+viraj demir lastikleri+takozlar+askı kolları kısaca ne varsa değişecek ama parçaların tamamının gelmesi her zamanki gibi 15 günü bulur. ;)

IMG 20120409 162718

IMG 20120409 154135

IMG 20120409 162712

IMG 20120409 162725

IMG 20120409 162729

Etiketler

Sayın Tugsan
Sahibinden komda sizin araclardan gördüm izmitte devletten çıkma dizel 22000tl istiyorlar bu araçlar alınırmı? çok fazla iş cıkartırmı?bilgi verirseniz sevinirim

carsibasi' Alıntı:
Sayın Tugsan
Sahibinden komda sizin araclardan gördüm izmitte devletten çıkma dizel 22000tl istiyorlar bu araçlar alınırmı? çok fazla iş cıkartırmı?bilgi verirseniz sevinirim

Merhaba;

Konu uzun ve derin,cebinizden arayacagim bugun.

Saygilar ;)

Selamlar
Çok güzel çalışma,
Aracınızın toplanmasındaki detaylı bilgiler için çok teşekürler.

İyi dilekleriniz için teşekkürler ;D ;D ;D

Bu aralar ne yaptınız derseniz; Aracın alt takımında ne var ne yok değiştirdim. Ama Toyota-Landrover kapışmasında olduğum için parçaların değişme esnasında görüntüler alamadım.

Yapılanlar: 8 adet kol burcu,2 adet viraj demir lastiği,8 adet taşıyıcı kol burcu kasa bağlantısı,viraj demir askı kolları,2 adet arka amortisör,ön çapraz link demiri burçları,arka çapraz link demiri burçları.

Toplamda parça fiyatı 1.600 Tl cik ;D ;D ;D Değiştirmeyi düşünen arkadaşlara bilgi olsun :smiley:

Çıkan parçaların bazıları.

tugsan75' Alıntı:
İyi dilekleriniz için teşekkürler ;D ;D ;D

Bu aralar ne yaptınız derseniz; Aracın alt takımında ne var ne yok değiştirdim. Ama Toyota-Landrover kapışmasında olduğum için parçaların değişme esnasında görüntüler alamadım.

Yapılanlar: 8 adet kol burcu,2 adet viraj demir lastiği,8 adet taşıyıcı kol burcu kasa bağlantısı,viraj demir askı kolları,2 adet arka amortisör,ön çapraz link demiri burçları,arka çapraz link demiri burçları.

Toplamda parça fiyatı 1.600 Tl cik ;D ;D ;D Değiştirmeyi düşünen arkadaşlara bilgi olsun :smiley:

Çıkan parçaların bazıları.

çıkan parçaları atmayın yada kaybetmeyin, belki bizim araçlara lazım olur değerlendiririz ;D ;D

kolay gelsin yeniden ;)

kampanaları Diske çevirmeyi düşünüyor musunuz?

benimkilerde kampana, geri geri giderken hiç tutmuyor :D düz giderken problem yok ;)

Niye ki ..Şehzat ?

Tugsan beyin aracında önler disk olması lazım ..

mdr' Alıntı:
Niye ki ..Şehzat ?

Tugsan beyin aracında önler disk olması lazım ..

bende öyle biliyordum ama sonradan farkettim arkanın fotoları var burada bende onlara bakarak yazdım ;) hala disk sanırım :D

Benim aracım MTA çıkması değil. ;D Önler zaten disk fren,hidrolik direksiyon,yaylı ve 2.4 Turbo diesel ;D

tugsan75' Alıntı:
Benim aracım MTA çıkması değil. ;D Önler zaten disk fren,hidrolik direksiyon,yaylı ve 2.4 Turbo diesel ;D

Allah ım yerden yere vuruldum, bu şekilde bir daha topluma çıkamam, sadece 4 tane yayım var, gerisi yalan...

;D ;D ;D hemen bir tane CT20 Turbo ve Disk fren lazım ;D ;D ;D

şaka bir yana arkanın fotosunu görüp kampana zannettim, aracınız süperr

sehzata' Alıntı:
Allah ım yerden yere vuruldum, bu şekilde bir daha topluma çıkamam, sadece 4 tane yayım var, gerisi yalan...

;D ;D ;D hemen bir tane CT20 Turbo ve Disk fren lazım ;D ;D ;D

şaka bir yana arkanın fotosunu görüp kampana zannettim, aracınız süperr

Teşekkürler, bu arada ben kısmet olursa seneye 2.8 Turbo (Hilux makinası) koyacağım ;D ;D ;D

tugsan75' Alıntı:
Teşekkürler, bu arada ben kısmet olursa seneye 2.8 Turbo (Hilux makinası) koyacağım ;D ;D ;D

o zaman benim hiç şansım kalmadı ;D ;D ;D

ancak üstüne 4200cc turbo dizel koyarak geçebilirim ;D o da imkansız gibi birşey :(

neyse yapınca haberimiz olsun belki bizde deneriz,

hatta geçenlerde kilise bir arkadaş için telefon açtım ve motor sordum.

1 haftada bulup yollarız dediler,
faturası var mı diye sordum,
adam dedi ki ''ne yapacaksınız faturayı ben size motor numarası çakıp yollarım, öyle şeylere kafa yormayın, boşuna para ve zaman harcamayın'' dedi.
kopardı beni gülmekten ;D ;D

4200 motora gerek yok,2.8 turbo neredeyse kzj3.0 turboyla aynı güçtedir ve her yerde var,kendi motorunu verince 3-4 bin tl ye bu iş biter. ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR