Toyota Landcruiser LJ73

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 341
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,760
Ynt: Toyota Landcruiser LJ73

aslanaybars' Alıntı:
tesekkürler abi...
benim aracın alt takım parcaları lazım komple degişmesi gerekiyo su ara allaha emanet gidiyorum deyim yerindeyse sen daha iyi bilirsin hılux un alt takım parcalarını ;) yoksa liste göndereyimmi ::smiley:

Fatihcigim,oncelikle bu konuyu ozelden goruselimki yada beni cep telden ara ki konuyu takip edenlere ayip olmasin. Ayrica sase numarasiz hicbir parca alamazsin. Benim veya baskasini araci taniyor olmasi onemli deyil,sistemde ana ve ara parcalar farkli numaralarla gosterilir.Yanlis numara girersen yanlis parca gelir ve iadesi olmaz.

Sen saseyi gonder ben alttakim semasini yollarim,sende ihtiyacin olanlari isaretlersin :smiley:

Etiketler

tugsan75' Alıntı:
Sökeceğiniz ve takmak istediğiniz aracın şase numaralarını verin ben size nelerin uyup uymayacağını bildiririm ;D ;D ;D
bu sefer ugramayı düsünüyodum ama aracım arıza yapınca geri dönmek zorunda kaldım insallah ben gidinceye kadar aracı prese vermezler benim arac 85 model hılüx gördügüm arac ise buradaki land cruiserin aynısı dıs görünüs olarak tabi motor belki degisik olabilir sökebilirsem irtibata gecerim sizinle

Aracın marşını söktük. Çalıştırırken ki ses sorun olmasa da pek hoşuma gitmiyordu. Toyota markasıyla birkez daha gurur duydum çünkü ilk defa biz sökmüştük marşı. Bakırlarından,kömürlerine, bilyalarından civatalarına kadar eğlenmemişti.

Bilyaları gayet iyi durumdaydı, yağladık. Ama bakırları ve kömürleri tam sınırdaydı. Malum araç 300.000 km de. ;D ;D ;D

IMG 20120326 095407

IMG 20120326 095414

IMG 20120326 095420

Aracımın dodik işleri de bitti. Kartal oto sanayide bulunan Ottoman oto sahipleri, Eyüp ve Ramazan ustanın ellerine sağlık. Kendilerine yaptıkları işten önce karakterleri,yaklaşımları ve hoş sohbetlerinden dolayı çok ama çok teşekkür ederim.

Fotoğraflarda gözüktüğünden daha güzel duruyor buna inanın. Belki abartıyorsun diyenleriniz olacak ama orijinalinden daha sağlam ve güzel oldu bana göre. ;D ;D ;D

SAM 4213

SAM 4214

SAM 4215

SAM 4216

Bu arada vinci soracaksınız. Marka olarak İsoffdan arkadaşım Tarığın getirttiği POWER marka 12000 lik vinci tercih ettim. Çok ağır arazi koşullarına girmeyeceğim ve birazda duygusal sebeplerden dolayı tercihim bu yönde oldu.

Halatı nerede derseniz eğer,çelik halat yerine sentetik halat koyacağım, akşam gelirken saat geç olduğundan taktıramadım, yarın taktırınca fotoğraflarını yüklerim ;D

SAM 4217

SAM 4218

SAM 4219

SAM 4220

Maşallah Allah nazardan saklasın çok güzel olmuş gerçekten tekeriniz düz bassın bol çamurlu günler dileklerimle....

Yok abi ya bu TOYOTA başka bişey... abi eline, yüreğine sağlık.. güle güle eskit ( gerçi bu eskimezde şimdi ;D )

abi müthiş bişey oldu gercekten bi araba bu kadarmı güzel olur arkadas
bu işleri yapmak bu kadar kolaymı kafayı yicem yeminle :p ::smiley:

Tekrar herkese teşekkürler,elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum ;D ;D ;D

Bu arada detaycı arkadaşlar için; Depo kapağı içeride biliyorum,pimi kayıp bekliyoruz,kilitlediğim için içeride duruyor.

Arka tampon civataları öyle parlak kalmayacak, ön tamponla birlikte dodik renginde boyanacak.

Vinç işi bitmediğinden ön tampon havaya bakıyor,ayarı yapılmadı.

Stepne bulundu,Hijack krikoda oraya takılacağı için civataları değişecek yani uzatılacak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR