Toyota Arazi Araçları Fotoğraf Arşivi (Tüm Seriler)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çağlar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,563
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 352,667

Etiketler
Ynt: Toyota Arazi Araçları Fotoğraf Arşivi (Tüm Seriler)

http://www.youtube.com/watch?v=KnJ2TDDm308

http://www.youtube.com/watch?v=967BnAbs43o

RedlinE' Alıntı:

Mücahit sordum ustalara, efi mfi bilmiyor bizikiler. Kara düzen gidiyorlar. Sadece bu motorlar çok zayıf dedi eşkiyalar ;D

ahanda motor bu

[attachment=1]

DSC02412

Sanırım bu da aynı motor, 2010 model aracın üstünde. Afrika için hep alt seri malzeme geliyor.

[attachment=1]

DSC04287

pandipieri' Alıntı:
neye gore zayif dedi ustalar onu anlamadim Sedat...

Serkan hocam bende sordum ama net bir açıklama alamadım. Ustaların kıyasladığı tek şey var o da Defender 130 lardaki Td5 motorlar.
Zaten şöförler öyle kötü kullanıyorki, 2010 modeller bile şanzuman ve debriyaj arızaları vermeye başladı.

hsbasar' Alıntı:
Serkan hocam bende sordum ama net bir açıklama alamadım. Ustaların kıyasladığı tek şey var o da Defender 130 lardaki Td5 motorlar.
Zaten şöförler öyle kötü kullanıyorki, 2010 modeller bile şanzuman ve debriyaj arızaları vermeye başladı.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Doğru söylemişler, Td5 çok daha dayanıklı bir motor ondan...
;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ne ustası dedin bunlara??? Tuvalet mi? ;D ;D ;D

puhahahah cok iyi tanimlama... ben anlam veremedigim icin sordum sedatcim.... yani neye gore bu karsilastirma... gerci bir muhendis olarak zaten gereken durumu anlarsin ... ona suphem yok... malum isin de ustadisin yani...

Sekan hocam ve yakında LR alacak diğer arkadaş burdaki Defenderlar otokar üretimi değil. Direk ingiltereden gelen orjinal araçlar.
Türkiyedekilerle aralarında %500 fark var. Araçların gidişi, çöl performansı çok farklı.

hsbasar' Alıntı:
Sekan hocam ve yakında LR alacak diğer arkadaş burdaki Defenderlar otokar üretimi değil. Direk ingiltereden gelen orjinal araçlar.
Türkiyedekilerle aralarında %500 fark var. Araçların gidişi, çöl performansı çok farklı.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
LR mi hediye edeceksin bana? Olur valla kabulumdür ;D ;D ;D :-*
Sedat zayıflık ibaresini dayanıklılık olarak kullanmışsın gibime geldi. Debriyaj arızası vs demişsin. Bunun için yazdım. Eminim Td5 daha performanslıdır. Hatta 2 kat performanslıdır. Ama dünya üzerinde kimse 4.2 düz dizel TYT motorundan daha dayanıklı/sağlam bir LR motoru var diyemez. 2.5 düz dizel ve 2.25 benzin LR motoru dahil.

umutcelikel' Alıntı:
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
LR mi hediye edeceksin bana? Olur valla kabulumdür ;D ;D ;D :-*
Sedat zayıflık ibaresini dayanıklılık olarak kullanmışsın gibime geldi. Debriyaj arızası vs demişsin. Bunun için yazdım. Eminim Td5 daha performanslıdır. Hatta 2 kat performanslıdır. Ama dünya üzerinde kimse 4.2 düz dizel TYT motorundan daha dayanıklı/sağlam bir LR motoru var diyemez. 2.5 düz dizel ve 2.25 benzin LR motoru dahil.

Umutcum ben motor uzmanı değilim, o konuda fikir beyan edemem ama bir gözlem olarak şunu söyleyebilirim.

Markaların ülkelere göre politikaları farklı. Türkiyede LR in en büyük sorununun yan sanayi parçalar olduğunu biliyoruz. Afrikada ise Toyota ucuz olsun diye en kötü araçlarını pazarlıyor. Ekipte bir sürü şasesi kırk araç Toyota var, fotoğraflarını çekmiştim, sende gördün.

Sonuç olarak Türkiyede sağlamlık konusunda Toyota açık ara önde olsada burda durum farklı, burda ikiside başabaş gidiyor. ;)
Konfor olarak ise halen Toyota önde, geçen 2010 model kamyonetle 1200 km yol katederek Trablusa gittim, araç binek gibi gidiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR