Suzuki Vitara Tavan Spot Lambası Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan absinthe_brk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,136
Ynt: Suzuki Vitara Tavan Spot Lambası Uygulaması

Merhaba uğur bey..biraz internette araştırdım.Kapaksız dolaşınca da ceza yazılıyormuş.Siz galiba çok şanslıymışsınız.Bu arada benim vitaramın arka lambaları şekil olsun diye eski sahibi tarafından siyah kadın çorabına benzer bir şeyle kaplanmış :D :D.Görüntüsü gerçekten hoş görünüyor.Galiba modifiye tekniği bu :D.Bende tepeye takacağım sis lambaları için kapak yerine bu tarz bir uygulama yapmayı düşünüyorum. :D Eşim evde kıllanmaya başladı siyah kadın çorabı araştırması yapıyorum diye ;D Soket tabir edilen bileğe kadar olan ince kadın çoraplarından kapak niyetine yapacağım ve lambaları kullanmam gerekirse bunları çıkaracağım.Bakalım nasıl olacak resimleri hafta sonu ekleyeceğim.Olmadı yine güleriz hep beraber benim stepne kilidine güldüğümüz gibi:smiley:..İyice manyaklaştık ya hadi hayırlısı..

Etiketler

turkergen' Alıntı:
Merhaba uğur bey..biraz internette araştırdım.Kapaksız dolaşınca da ceza yazılıyormuş.Siz galiba çok şanslıymışsınız.Bu arada benim vitaramın arka lambaları şekil olsun diye eski sahibi tarafından siyah kadın çorabına benzer bir şeyle kaplanmış :D :D.Görüntüsü gerçekten hoş görünüyor.Galiba modifiye tekniği bu :D.Bende tepeye takacağım sis lambaları için kapak yerine bu tarz bir uygulama yapmayı düşünüyorum. :D Eşim evde kıllanmaya başladı siyah kadın çorabı araştırması yapıyorum diye ;D Soket tabir edilen bileğe kadar olan ince kadın çoraplarından kapak niyetine yapacağım ve lambaları kullanmam gerekirse bunları çıkaracağım.Bakalım nasıl olacak resimleri hafta sonu ekleyeceğim.Olmadı yine güleriz hep beraber benim stepne kilidine güldüğümüz gibi:smiley:..İyice manyaklaştık ya hadi hayırlısı..

çok çevrmeye girdim ama gercektende biriside sormadı ilk taktığım zamanlarda kapaklarını yanımda gezdiriyordum sorun olursa takarım diye gerekte kalmadı şimdide kapaklar nerde bilmiyorum açıkçası

sis lambalarınızın fotolarını merakla bekliyorum. . .

saygılar

benim tavan sislerinin görünümü bu yine ısrarla sölüyorum hiç sorun yaratmadılar.

Fotoraf868.jpg

Tolga bey..Lambalarınız çok şık ve çok güzeller. kendinden ızgaralı oldukları için bir şey söylenmemiş olabilir bendekilerin önünde ızgara yok.kabak gibi ben burdayım diyor .Neyse.. sizden aldığım cesaretle bu pazar günü montaj yapacağım bakalım nasıl olacak.resimleri ekleyeceğim.selamlar sevgiler....

Ynt: Sıkça Sorulan Sis Lambası Seti

bilalr' Alıntı:
Trafıkten, TÜVden muayenede sorun olmazmı, sabıtlenıyorsa eger :smiley:

Bildiğim kadarıyla aracın standart ışıklandırması yani far seviyesinden aşağıdaysa sorun olmuyor. Tavana veya kaput üzerine yapılan uygulamalar için kapakları olması ve normal kullanımda kapalı durumda olması gerekiyor.

Offroadpassion' Alıntı:
Aracınıza taktığınız aydınlatma gurubu "4'lü Tavan Spot/Halojen" gurubudur. Sis ortamında işe yaramazlar.
Sis lambaları ise sarı renkte olup sis koşullarında başarılıdır, konu başlığınızıda buna istinaden uygun olarak düzelttim. ;)

Bir ekleme de ben yapmak istiyorum "SİS" genellikle yerden 30 - 40 cm kadar mesafeden yukarıda oluyor bu nedenle "SİS" lambaları havadaki su (veya buhar) zerreciklerinden geriye yansımamanı, daha iyi bir aydınlatma sağlayabilmesi açısından araç üzerinde mümkün olan en alt noktaya monte edilirler. Dikkat edin fabrika çıkışı ön sis lambası olan araçların sis lambaları nerede konumlandırılmıştır !

Benim amacım gece koşullarında, veya çamurdan kapanan farlar nedeniyle görüşün azaldığı durumlarda yolu ve zemini aydılatama amacı ile tavana aydınlatma düşünüyorum.
Yoksa sis için tampona mümkünde sarı tonlarda takılacak aydınlatma daha doğru olur. Yukarıda resimleri olan H4 uzun kısa ampullü, işmakinası farları nasıl olur?

mdilek' Alıntı:
Benim amacım gece koşullarında, veya çamurdan kapanan farlar nedeniyle görüşün azaldığı durumlarda yolu ve zemini aydılatama amacı ile tavana aydınlatma düşünüyorum.
Yoksa sis için tampona mümkünde sarı tonlarda takılacak aydınlatma daha doğru olur. Yukarıda resimleri olan H4 uzun kısa ampullü, işmakinası farları nasıl olur?

Değerli Mdilek.

Ben ön tarafa Üste Hella FF (50 delici) , Arkaya da İlker arkadaşımızın tanıttığı İş makinesi Aydınlatma lambasını koydum her ikisi de çok etkili oldu.İş makinası farları üzerindeki (Varsa) Ampuller 24 volt oluyor değiştirmeyi unutmayın.

Sevgiler
Tayfun Sözer.

[attachment=4]

[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

1

3a

4

DSC05076

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR