Suzuki Vitara Boya ve İzolasyon İşlemleri (Resimli Anlatım)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,206
Ynt: Suzuki Vitara Boya ve İzolasyon İşlemleri (Resimli Anlatım)

direksiyonla pompa arasında parçaların herhangi birinde arıza nedeniyle direksiyon boşluk yapabilir dedilerdi banada... pompaysa iş zor, tamiri kolay değil ve randımanlı olmaz banada dediler... o yüzden pratik pansuman öneriler arıyorum :smiley:

Ayrıca, bu konuda başlık açtım, konuyu orda takip daha faydalı olur gibi...

Etiketler

hüseyin bey selamlar.
benim adımda hüseyin.şu anda bende 1992 vitarama komple kaporta bakım yaptırıyorum.benimde konu başlığım var.takip edebilirsiniz(vitara kaporta motor bakım).benim size sorum şu olacak.sizin marşpiyer saçları ne durumdaydı ve nasıl bir tamir uygulaması yaptınız.ben söküm işlemini kendim yaptım ve tamamen söktüm.toplama işleminide kendim yapacağım.takıldığım yerlerde bana fikir verirseniz memnun olurum.aracınız güzel olmuş.malıyet olarak neler söyleyebilirsiniz.aracınızı güle güle kullanın.saygılar.

hüseyin bey selamlar.
benim adımda hüseyin.şu anda bende 1992 vitarama komple kaporta bakım yaptırıyorum.benimde konu başlığım var.takip edebilirsiniz(vitara kaporta motor bakım).benim size sorum şu olacak.sizin marşpiyer saçları ne durumdaydı ve nasıl bir tamir uygulaması yaptınız.ben söküm işlemini kendim yaptım ve tamamen söktüm.toplama işleminide kendim yapacağım.takıldığım yerlerde bana fikir verirseniz memnun olurum.aracınız güzel olmuş.malıyet olarak neler söyleyebilirsiniz.aracınızı güle güle kullanın.saygılar.

öncelikle hayırlı olsun diyeyim.. aracın marşbiyellerindeki o plastik bakalitleri iptal ettik sonra marşbiyel sacını kesip cakacıda yeniden bastırdık daha kalın bir sacdan daha sonra içini güzelce anti pas ile izole ettim.. daha sonra kaporta ve boyası bittikten sonta üstteki deliklerden içeriye mum denilen spreyden bol bol bastım.. o plastikleri iptan etmemein sebebi onların arasına çamur v.s giriyor ve tahminim marşbiyelleri onlar çürütüyor... maliyeti konusundada ben sanayide esnafım tabi buna bağlı olarak maliyet düşüyor... ;)

hüseyin bey teşekkürler.benimde marşpiyerler geldi fotolarını konuma yükleyeceğim görebilirsiniz.

hüseyin bey ellerinize sağlık araç çok güzel olmuş. son halinide fotolarsanız sevinirim. kazasız belasız kullanmak dileğiyle.

Gerçekten çok güzel olmuş .elinize sağlık.

Direksiyon boşluk sorunu olanlara;

Direksiyon kutusuna yukardan bakıldığında üzerinde ince bir ayar vidası göreceksiniz, bu vidanın altındaki somunu gevşetip civatayı sağa doğru hafif hafif sıkın bu esnada araba çalışır ve direksiyondada bir kişi olsun boşluğu kontrol etsin, çok sıkarsanız direksiyon sertleşir, belli bir orana kadar boşluğu alır, sakın unutmayın hafif hafif ve ne yaptığınıza bakarak.

son resimler

DSC00114

DSC00115

DSC00113

ellerinize sağlık çok güzel olmuş güle güle kullanın.

port bagajın içine çelık kafes telı de montelersenız, bagajdan malzeme düşmez... :smiley: ayrıca daha ıyı görunur...

eyvallah...sizin aracıda takip ediyorum hüseyin bey güzelleşmeye başladı ama zahmetli iş araç taplatmak..

Çok güzel çalışma olmuş...İnsanın aracını kendi kafasına göre yeniden yaratması çok hoş...Hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR