SU ALMA PROBLEMİ !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Adrianotom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,813

Etiketler

Ynt: Su Alma Problemi !!!

arkadaşlar yeniler ucuzlamış 63 tl diyorlar :D
uğraşmayın satın gitsin eskiyi ;D

dustera hangi aracın fitilleri uyar kapıların daha tok kapaması için ve nerelere fitil uygulaması haricen yapabiliriz rüzgar sesinide kesmek için

themani' Alıntı:
dustera hangi aracın fitilleri uyar kapıların daha tok kapaması için ve nerelere fitil uygulaması haricen yapabiliriz rüzgar sesinide kesmek için
Rüzgar sesini kesemezsin, kapıların daha tok kapanması için fitili değiştirmek çözüm değil, kapı döşemelerini söktürüp içten kapı saçlarına titreşim emici izalasyon malzemesi yapıştırman lazım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2014-04-16-12-15-48-1-picsay.jpg
    Screenshot_2014-04-16-12-15-48-1-picsay.jpg
    54.8 KB · Görüntüleme: 382

Tabana veya araba içine gelen suyun girdiği yerler bugune kadar tespit edildiği kadarıyla iç kapı döşemelerinin sikaları tavandaki anten , ve barlardı
Yeni bir su alma yeri daha ekliyorum ön cam ,su gelen yeri şayet bulamıyorsanız ön cama bakın ,su alma şekli çok garip ve sinsice
Yeniyken girmiyor bidaha girmez diye düşünmeyin arabamın her tarafına hakimim 2. Senede su almaya başladı öncamdan daha önce yoktu!
Gözle gözüken hiç bir emare yok yani tavandaki sikasından içeri girip başınıza danlamıyor üstte ve yanlarda hiçbir emare yok alt köşelerden arabanın motor izalasyonun arka tarafından taban saçına kadar iniyor , şansa araba söküp takmaya meraklıysanız öndeki taban halısını kaldırıp alttaki köpüğü çıkarınca köpüğün altındaki cam yününün lööök su çekmiş olduğunu görüyorsunuz
Bunun yarı sıra şansınız varsa motor izalasyonunun arka tarafından yürüyor su , üstten gelse şayet direk elektrik tesisatına ecu kutusunu nişan alır vaziyette
Arabanın üstüne denemelerde 5,6 ton su döküp aralara mini kamera yollayıp anca tespit edebildim yarın serviste söktürüp bakıcam nasıl girebildiğini bende çok merak ediyorum
Camı sökmüşken yenisini taktırıcam kaskodan
Ve yine cam sökülünce göğüslüğün ortasından gelen hırt hırt sese müdahele etme şansı olacak
Ayrıntılar ve resimler yarından sonra "Duster Technical Turkey " face grubunda
Önemli not: Gruba katılmadan önce mutlaka grup açıklamasını sonuna kadar okuyun!!!

benim aracımda sağ ön kapının içinden yeni orada bulunan hoparlörün altından içeri su alıyordu.servis bu sorunu çok zor çözdü.ben resimlerini çekip gösterdiğim halde sorunu başka yerde aradılar.en sonunda kapı içine izolasyon yaptıklarını söylediler şimdi almıyor ama ileride ne olur bilmem.bu arada kapılardan su alma sebeplerinden biride aracın düz zeminde durmaması imiş.bunu servisteki usta söyledi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.