Sorun Sorun Sorun Nereye Kadar Daha Masraf Edicem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilyascimen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,945

ilyascimen

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce 1991 model lniva aldım hidrolik direksiyonlu falan aldığımda araçta bir titreme vardı şaftından geldiğini düşünerek aldım ve araçın yürüründe sağlam bişe çıkmadı desem yeri bir frenleri bir şanzumanı aksları falan derken son daha sanayiden çıkamadan araçın frenleri kendi kendine kitledi falan yani bu araçların hepsimi böyle sorunlular merak ediyorum

Etiketler
Ynt: Sorun Sorun Sorun Nereye Kadar Daha Masraf Edicem

nedenini bilmiyorum ama bu nıvalara karşı garip bir sempati duyuyorum. ben olsam inadına nıva derim binerim.

Üstat yani araziye çıkmayı bırak normal yola çıkmaya korkuyorum artık acaba ne çıkarırı diye:smiley: Sizde ne var?

Bence bir şekilde satın. Aynı model aynı fiyat aralığında suzuki samurai daha iyidir. Asfalt üzerinde biraz dikkat gerektirir manevra kabiliyeti baya bı kısıtlıdır ama arazi şartlarında becerikli alettir ve muhtemelen lada dan daha az sorun çıkarır. Ha hiç çıkarmaz mı? Çıkarır ama bu kadarı da olmaz.

19 yaşında bir arazi aracından bahsediyoruz sorunnsuz olmasını beklemek hata olur.
Ancak sizin araç çok fazla sorunlu anlaşılan ona bir şey diyemem.
1987 model gazlı nivamı araziye çıkmadan servis-usta görmeden (ufak tefekler hariç) 10 sene kadar kullandım.Kaporta boya istediğinden elimden çıkardım ama hasretine dayanamadım.:smiley:
2006 model aynı renk tekrar aldım.Gazla ilgili sıkıntılarım var bunda ama olsun.
Niva bağımlılık yapan bir araçtır.

sahar' Alıntı:
19 yaşında bir arazi aracından bahsediyoruz sorunnsuz olmasını beklemek hata olur.
Ancak sizin araç çok fazla sorunlu anlaşılan ona bir şey diyemem.
1987 model gazlı nivamı araziye çıkmadan servis-usta görmeden (ufak tefekler hariç) 10 sene kadar kullandım.Kaporta boya istediğinden elimden çıkardım ama hasretine dayanamadım.:smiley:
2006 model aynı renk tekrar aldım.Gazla ilgili sıkıntılarım var bunda ama olsun.
Niva bağımlılık yapan bir araçtır.
Mehmet Ali beye katılıyorum.. Nivalar konforda bilindiği gibi pek iddialı olmasada arazi başarısı ve ekonomikliğiyle tanınır.. sizinki belkide geçmişi kötü bir aracın size rastgelmesi nedeniyle şanssızlık olmuş gibi.Yoksa ne kadar bakımlı olursa olsun 15-20 yaşlarındaki araçlarımızın hemen her markasında tipinde zaman zaman küçüklü büyüklü sorunlar çıkıyor..
keyfinizin kaçmamasını dilerim.

Bunların eskiside aynı yeniside aynı, hep sorun, heran bir tedirginlik. Ben 97 modeline arıza yapan bütün parçalarını sıfır yenilettigim halde ancak dört ay dayanabildim ve hemen sattım.

Söylermisiniz bir arazi aracının arazi şanzumanı taban sacına monte edilirmi ve sadece dört civata tutuyor, benim bildigim şaselere monte edilir. Suv olarak geçen araçların ki bile hem şaseye baglı hemde ince bile olsa bir koruma demiri yada sacı mevcut, nivada bu yok.

Samurai'i öneren arkadaşa katılıyorum, gidin ondan alın. Ben keşke cj5 alsaydım o zamanlar, hiç degilse yaptıgım masrafları aksesuarda dahil daha fazla fiyata satardım.

Sonuçta 91 model ikinci elbir arazi aracı almışsınız. İlla ki sorun çıkacaktır. Tüm aksamı elden geçirin, sizin kullanımınızla yine sorum çıkarırsa o zaman yazarsınız sorun sorun sorun diye bence... Şu an haksızlık olur caanım Niva'ya... ;D ;D ;D
Ha benim 87 model Toyotamda sorun yok o ayrı ;D Tü tü tü maşallah.

Sonuçta 91 model ikinci elbir arazi aracı almışsınız. İlla ki sorun çıkacaktır. Tüm aksamı elden geçirin, sizin kullanımınızla yine sorum çıkarırsa o zaman yazarsınız sorun sorun sorun diye bence... Şu an haksızlık olur caanım Niva'ya... Grin Grin Grin
Ha benim 87 model Toyotamda sorun yok o ayrı Grin Tü tü tü maşallah.

92 model toyotamda, 98 model toyotamda, 2007 model toyotamda sorunsuz çalışıyor.
Henüz 87 modelini almak kısmet olmadı ama temizinden bulabilirsem bi 4runner fena olmaz değil mi? malesef biraz pahalı, artık başka zamana kısmet...

Yıllardır niva kullanıyorum ve bu 4.nivam.1996,2000 ve en son 3 ay öne 2005 modelini aldım.Bu arada birde suzuki var 2001 model otomatik 1,6 5k.Ancak niva olmadan suzuki ile araziye çıktığımda tedirgin oluyorum.Ya bişey olursa, yok parçası pahalı ve standart halde niva dan daha alçak ve uzun oluşundan pek sevmiyorum.Ben herzaman niva yı tek geçerim.Sıkıntıları olacaktır ancak niva bağımlılık yapıyor :smiley:

niva61' Alıntı:
Toyotanın en kötüsü bile nivaya bin basar:smiley:))
gördüğünüz gibi farklı görüşler var ve bence çok doğal bir durum .. Niva nicki almanıza rağmen sizin yazdıklarınızı biraz garipsedim doğrusu :smiley:
kimi arkadaşların bağımlılık derecesinde beğendiği araçlar için eleştiri yaparken bence daha diplomatik bir Dil kullanmakta yarar var ..
keyifli paylaşımlar...

Farklı düşüncelerin olması gayet normal ama hangi ustaya hangi lada nivayı arazide kullanan birilerine sorsam bana devamlı sorunlardan bahsediyorlar ilk zamanlar bende 91 model araç sonuçta bunlar gayet normal diyip geçtiysemde sorunlarla iç içe gelince fikrim değişti yani her 3 ayda bir yürüründe masraflar olabilir diyor herkez ve buda çok can sıkıcı

Çok şaşırmamak gerekir birzamanlar Rusyada devlet tekeli olan SSCB dağılana kadar hiçbir özel şirket ile rekabet etmek zorunda kalmamış bir üreticiden bahsediyoruz. Birşeyi daha iyi yapmak zorunda değilseniz niye uğraşasınız ki? Adamlar da uğraşmamışlar.

Yani haklısınız ama bizde alıyoruz derdini biz çekiyoruz:smiley:))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR