Skystar Çekiş Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lionehart Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,378

lionehart

Kamp II
Yer
yalova
2009 model 0 aldıgımız şu andaki 14000 km deki aracımızla bu yaz karadeniz turu yaptık malum bizim oralar 2000 m üstü rakımın 2500 m den daha yüksek olduğu yerlerde araç sanki arkadan biri çekiyormuş gibi gitmiyor
1 viteste gaz veriyon boğuluyor kalıyor yarım debriyaj yapıyon kokudan durulmuyor servisi aradım yakıt hava karısımınıu ayarlayan mekanizma yok dediler 0 metrede neyse 2000 metredede aynı çalısır dediler acaba sevismi bilmiyor yoksa hakkaten yokmu nıssan kullanan arkadaşlara soruyorum

Etiketler
benim aracım 99 model .. skystarlar aşağı yukarı birbirine benzer ... iki ay önce antalya beleğe gittik nevşehirden ... o yüksek rakımlı yollara varana kadar herşey güzel .. allah ne verdiyse basıyoduk 150- 160- 170 .. hiç bir sorunumuz yoktu ama rakım yükseldikçe araba öle bi yığılıp kaldıki anlatamam ... rampa aşağı iniyoruz gaza basıyoruz araba gaz yemiyo .. rampa çıkarkende sanki başka bi araba bağlı arkada da onu çekiyoz gibi .. konya antalya arasındaki o yüksek rakımlı yollarda hep böyler oldu... geri kalan yollarda hiç bir sorun yaşamadık gaz yeme yönünden .. acaba bu hava basıncı diye bir olay var onun etkisi mi oluyoki .. biz giderken dedik belki depoda pislik vardır o yapıyodur felan dedik ama gelirkende olunca dedik bu depodaki pislik işi değil dedik .. fark o kadar belirliydi ki yüksek rakımlarda sanki arabaya bi başka baya bi düşük beygirlik motor takılmış gibiydi .. bende çok merak ediyorum niye öle olduğunu ... bulursanız paylaşırsınız umarım :smiley:

lionehart' Alıntı:
hala bulamadım sevis normal diyor anlamadım valla
Sanırım servisiniz bu konuda bilgisiz. Normalde araçlar 2000 m'ye göre ayarlanır. 2000 m üzerinde hava basıncı düştüğü için serviste turbonun rakım ayarının çıkılacak rakıma göre yeniden ayarlanması gerekiyor. Benzer bir sorun Mitsubishi başlığında da değerlendirilmişti.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=59961.msg703717#msg703717

slm aranıza yeni katıldım 2005 model nıssan rally raid 4x4 aracım var. normalde fırlaması yok hızlanınca 140-150 gidiyo ama kalkarken fırlmaıyo ve deyim yerindeyse sağır kalıyo. debriyaj dediler hemen orjinaliyle değiştirdim.turboya baktırdım çok iyi dediler.bende ne yapacağımı şaşırdım. arkadaşımda aynısından var kalkerken lastiklerin yarını bırakıyo ama bende pati dahi yapmıyo. yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Bu problem araba yeniyken ilk 5000 km de sağır açıldıysada olur.
Çünkü aşagı yukarı önemli yerler bakılmış.
Aracı kullanılmışmı aldın sıfırmı?

lionehart' Alıntı:
2009 model 0 aldıgımız şu andaki 14000 km deki aracımızla bu yaz karadeniz turu yaptık malum bizim oralar 2000 m üstü rakımın 2500 m den daha yüksek olduğu yerlerde araç sanki arkadan biri çekiyormuş gibi gitmiyor
1 viteste gaz veriyon boğuluyor kalıyor yarım debriyaj yapıyon kokudan durulmuyor servisi aradım yakıt hava karısımınıu ayarlayan mekanizma yok dediler 0 metrede neyse 2000 metredede aynı çalısır dediler acaba sevismi bilmiyor yoksa hakkaten yokmu nıssan kullanan arkadaşlara soruyorum
ii günler arkadaşım bende karadenizliyim bende o rakımlara çıktım fakat 2 vitesle devirli ancak çıkabiliyodum keskin virajlarda 1 e alıyoduk bizde herhangibi sıkıntı olmuyodu tank gbi çıkıyoduk bide yüklü çıkamadığım yer yoktu seninkinde bi problem olmalı ciddi bi sorun bu. rakım arttıkca devir düşer katılıyorum fakat seninki anormal bi durum istnbulda iyi bi özel servis var raşit usta hemşerimiz reka nissan otomotiv bi danış istersen

Ynt: Skystar Çekiş Problemi

ilginiz için tesekkürler ilerleyen zamanlarda ist getirip baktırmak isterim ustaya bu reka otomotovin adres veye tel bilgilerini aabilirmiyim

Ynt: Skystar Çekiş Problemi

Reka Otomotiv İç ve Dış Ticaret Baglarbası Mahallesi, Sakarya sokak, No:14/1
[/size]
Maltepe/İstanbul 34844 Türkiye
tel: +90 (216) 459 66 67 fax: +90 (216) 459 66 68 raşit usta

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri