Sizin İçin Rakı Neyi İfade Eder

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foorkyng Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 270
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,065

Hangisi ;)

• Kullanılan toplam oy
    234
Ynt: Sizin İçin Rakı Neyi İfade Eder

Geçen seneki Gezenbilir Festivali :smiley: Çok keyifliydi ve bir o kadar da yorucu.. Biz ekip olarak salı gecesinden gitmiştik.. Hazırlıklar vs derken son 3 günde koşturmaktan ben akşamları saat 9 gibi pert olup uyumuştum çadırda :D
içkide içmedim :smiley: halim yoktu ;D

Festivale az kaldı bakalım. Bu sene çok daha güzel olacak hayırlısı..

Etiketler

bahcivankurt' Alıntı:
yok kemal bey şimdi arkadaşlar yanlış anlar ne karışıyorsun diye aman haaaaa.ben sadece hani kaza yapıp size geliyorlar ya paracıkları cepten çıkıyorya ondan yazmıştım.yoksa ne haddime.benimde işim sizinki gibi olsa ben bedava dağıtır sonra yanına da dükkanın kartını koyardım çarpınca bana gelin orda devam edersiniz mezeleri dükkanda yazardım ;D ;D
Yürüyün kim tutarki sizi ;) :D :D :D ;D daha lüx bir karavana ihtiyaç var ;D ;D

cerkezoglu_001' Alıntı:
bana göre rakının ifade ettiği

1-ALLAH ın haram ettği, büyük günahlardan saydığı içecek anlamına gelir

2-içki kötülüklerin anasıdır hadisini aklıma getirir ve binlerce masum insanın alkolle araba kullanıp kaza yaptığını çağrıştırır

Ana gibi yar olmaz ,kaldıki rakı içki değildir birçok şeydir,,,

Merhaba arkadaşlar,
Çoluk çocuğun rızkını vermedikce adam gibi oturup kalktıkca bence sorunyok.Gel görki kalkıp direksiyona çık işte o zaman felaket resmen başladı demektir.Biz bir olaydan sonra dağlara gittiğimizde eğer döneceksek veya başka yere gideceksek bir arkadaşımız arabayı kullanır o sadece su içer ve ulaşım güvenli olrdu.
Birde rakının haram mevzu var.Şair Eşref veya Hayyam söylemiş;<<her haram şarap gibi sarhoş etseydi sokakta birtek ayık adam göremezdiniz>>bence çok doğru hemde tam günümüzü anlatıyor eksiği haramın sarhoş etmemesi.
Kalın sağlıcakla.

sisdagili61' Alıntı:
<<her haram şarap gibi sarhoş etseydi sokakta birtek ayık adam göremezdiniz>>

Niyazi Bey, teşekkürler.
Bu sözü ilk kez duydum ve bayıldım. Bence de çok doğru. Selamlar.

Merhaba Mustafad arkadaşım,
Dörtlüğün tamamını bulup yazarım ama baya bir zaman alır çünkü iki kitaptan arama yapmam gerekli.Söz bulunca yazarım.
Eygidi İZMİR ve orada içtiğim rakılar.Bir süre İzmir-Menemende çalıştım.Dağlarıda ovalarıda iyi bilirim.Sade İmir değilki,Manisa,Aydın,Çanakkale tüm çevreyi gezerdim.Bir su var diye Balıkesir'e bile gitmiştim.Ne güzel günerdi.
Kal sağlıkla.

Rakı çok şeyi ifade eder,

1- Cehennemi :smiley:
2- Neyzen Tevfik
3- Ayvalık

rakıyı sevmem, bence en adam akıllı içki de Viski ve Kanyaktır, hatta Kanyak'ı tek geçerim, hem bunları içen de dozunu bilir oturup da bir şişeyi bitirmez...

Selamlar, Saygılar

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba Mustafad arkadaşım,
Dörtlüğün tamamını bulup yazarım ama baya bir zaman alır çünkü iki kitaptan arama yapmam gerekli.Söz bulunca yazarım.
Eygidi İZMİR ve orada içtiğim rakılar.Bir süre İzmir-Menemende çalıştım.Dağlarıda ovalarıda iyi bilirim.Sade İmir değilki,Manisa,Aydın,Çanakkale tüm çevreyi gezerdim.Bir su var diye Balıkesir'e bile gitmiştim.Ne güzel günerdi.
Kal sağlıkla.

"Söz Bulunca Yazarım" dediğiniz için ben de şimdiden teşekkür ediyorum. Selamlar.

Merhabalar,
İçki dedinmi akla ilk gelen RAKI DIR RAKI yeterki adamgibi iç dozunda bırak.Benim hatırısayılır kalabalıkta bir aileye mensubum.Bizim ailede rakı içmeyen birtek benim babamdır.Hamde ömründe ne birbardak rakı ne birdal sigara.Bana tavsiyesi veya öğütü <<bak oğlum gerektiğinde tabiiki içki içeceksin ama adamgibi iç ve adamgibi içenlerle iç,sakın ha içkili araba kullanma nekadar içecek olduğunu bilirsin sınırı zorlama bardağın yarımmı gerekiyorsa bırak kalk kim ne derse desin aldırma>>İşte arkadaşlar ben belki bir veya iki yudum kalan rakıyı içmeden kalkıp gittim.
İçki içmez ama babamın zulası sağlamdır rakı küçüklü büyüklü bulunur.Annemle birlikte ençok sevdikleri misafir ağırlamaktır,ikiside gencecikler 1934 doğumlular.
Bence rakı firmaları başta sayın Aydın BOYSAN bey ve onungibileri TV lerde konuk edip akşamcılık hakkında bilgilendirmeli.Lüks meyhane gittik cacık istedik masaya ayrana doğranmış hıyar geldi arkadaşlara kalkıyoruz dedim niye dediler baksana şahane yer dediler dedimki ulan adamın cacık yapacak ustası yok cacık boyle olmazki siz oturun ben kalkıyorum dedim ve kalktım.Para benim adamgibi yerim.
Kalın sağlıcakla.

Yavu arkideşle borda bi ırakı muhabbeti varımış da habarımız yok! Accık açılın da bencez de şorda ırahatınnan bir iki dene atıveren gari müsadenizle :D :D

[attachment=1]

Foto 8

Gezgen arkadaş,
Atıver atıverde bak hani göz hakkı diye bir şey var sen bize o atıverdiğin yeri söyleme ne yapalım şimdi aldım hanımı çıktık yola.Marmara sahilinden elimizde nevale deniz kenarından ıslana ıslana ilerliyoruz elimizde senin fotoğrafların ya seni buluruz bir köşede yada o yerleri buluruz içe içe devam ediyoruz yola bekle bizi geliyoruz.Ha arabadaki diğer şazlonk larıda bi zahmet çıkarıver çok yaklaştık bak arkanızdayız.Afiyet şeker olsun yarasın.
Kalın sağlıcakla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR