Sizin İçin Rakı Neyi İfade Eder

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foorkyng Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 270
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,947

Hangisi ;)

• Kullanılan toplam oy
    234
Ynt: Sizin İçin Rakı Neyi İfade Eder

Efe Rakı Yeni Rakı Efe Çilingir Sarı Zeybek Tekirdağ Kulüp Rakısı Tariş Mercan Mey Yekta Mey Mest Burgaz Ata Rakı Mey Altınbaş Mey İzmir Sakızlı Mey İzmir Rakı Efe Yaş Üzüm Burgaz Burgaz Yaş Üzüm Burgaz Rakı Turka

marka fark etmez

herkesin birleşecegi muşterek noktayı söyliyeyim masadan kalkınca güzel bir çorbacıda İŞKEMBE içmek

herhalde çogunluk bunda hemfikirdir :smiley:

Etiketler

önceki mesaja eklemeyi unutmuşum affola

i%FEkembe.jpg

öldür beni içmem!
işkembe, kelle, paça... kaçarak uzaklaşırım ::smiley: nasıl içildiğine anlam veremediğim kokusu (çok afedersiniz) ayak kokusuna benzeyen birşeyler.. Rakı şahane.. gerisi kalsın!

bahcivankurt' Alıntı:
eftalya hanım rakı şahane derken içilen yer ve ortama göre şahane olsa gerek ama birde sonrası var... ;)

Özay adabı ile içersen sonrası da şahane :smiley:
2-3 kadeh.. sonrası bozuyorsa mideni yada karakterini duracaksın. Ne kendine eziyete ne çevreye saygısızlığa hakkın yok :smiley:
öyle olduğunda sonrası bir temiz uyku :smiley:

cevabınız çok güzel.işte benimde anlatmak istediğim konu buydu zeten midesi bozulana bişey yapamayız ama karakteri bozulan hiç içmese ve ona duyulan saygıyı kaybetmese daha iyi değilmi.sonuçta herkes kendine içer ama başkasına zarar verir her nedense.gazetelerin 3. sayfa haberleri bu tür olaylarla dolu maalesef.

içki kötülüklerin anasıysa, büyük rakı da her güzelliğin babasıdır:smiley:
tadını bilmeyen bilmez o güzellikleri,

kendi halinde içtiğin, başkasına yük olmadığın sürece:smiley:tabi ki

SEREFINIZE...

Neden icki icilirken SEREFINE denir?

Her ulkenin kendine has deyisleri vardir bu konu ile ilgili.

Kimi sagligina der, kimi mutluluguna. ..
Ruslar "nazdrovya" der, Rumlar "stinigia".. .
Bizde ise konu daha hos ve de farklidir...
Biz "serefe" ya da daha da ozellestirip "serefine" deriz...
Eee bize de bu yakisirdi degil mi!!!..

Bu " serefe" sozunun nereden geldigini hic merak ettiniz mi ya da niye "serefe" dendigini?

Zamanin zaman oldugu donemlerde, icki icmek bir adap, usul isiymis..
Icki masasina oturan agir abiler icmeye baslamadan once kendi aralarinda su anlasmayi yaparlarmis:

" Arkadaslar bu meret sisede durdugu gibi durmaz, her ne kadar yakin ahbap olsak da, bir sure sonra cenemizin bagi cozulur ve olmadik seyler soyleyip sonradan pisman olacagimiz seyleri anlatabiliriz. Bu masada konusulan ve anlatilanlar sadece ve sadece bu masada kalacak, soz mu?
Soz!..
Serefine mi?
Serefine!!.. "

O gunlerde belki de bir yeminmis bu "serefine" sozu..

Iste tum hikaye bu...

(alıntı)

2002 yılında alkolü, Ağustos 2009' dan itibaren de sigarayı terkettim. :smiley:

Dostlarla sohbetler rakısız da güzel, türk kahvesi de sigarasız... :smiley:

Alkolü terketmemi gerektirecek kadar alkol almıyorum :D
Bıraktığın zamanı bile anımsıyorsan demek ki senin hayatında yeri benimkinden farklıymış,bırakmakla iyi etmişsin. :smiley: ben en son ne zaman içtiğimi hatırlamıyorum mesela :smiley: sanırım yılbaşı gecesi içtiğim 2 bardak bira idi son :smiley:
ama yarın akşam arasın arkadaşlar haydi rakı balık yada mangal desinler giderim :smiley:
herşey dozunda keyifli..
Dozunda kalamadığı için sigarayı bıraktım. Alkolik değilsen içkinin bence öyle bir durumu yok :smiley:

Şerefine ;)

eftaLYa' Alıntı:
Özay adabı ile içersen sonrası da şahane :smiley:
2-3 kadeh.. sonrası bozuyorsa mideni yada karakterini duracaksın. Ne kendine eziyete ne çevreye saygısızlığa hakkın yok :smiley:
öyle olduğunda sonrası bir temiz uyku :smiley:
Öncelikle hiç tanışmadığım halde çok değer verdiğim ( yıllardır yapmış olduğu yorumlarından dolayı) Eftalya esra hanımı bu yorumdan sebeb ile alkışlıyorum. Gerçi burada her ne kadar alkış ifadeleri olmasada.
Gülme,ağlama ifadeleri olurda çok önem arz eden alkış ifadesi neden olmaz anlamış değilim.

Şimdi yine rakının benim için ne ifade ettiğini tekrar yazmak istiyorum.RAKI benim için hayatın anlamı. Nasılmı ?? yine alkol sever bir şarkıcının mısraları ile cevaplandırmak daha hoş olacak belkide. Sözlerini beğendiğim bir şarkısından alıntı.

Sana göre RAKI şişeden ibaret, bana göre hayatın anlamı
Sen bu yolda böyle devam et, para layık olanda kalmalı Çeviri : Çok eskimiş ve mal varlığının çoğunu içen müşterilerinden kazanan bir oto
tamir ustası ;) :D ;D ;D ;D ;D

eftaLYa' Alıntı:
Alkolü terketmemi gerektirecek kadar alkol almıyorum :D
Bıraktığın zamanı bile anımsıyorsan demek ki senin hayatında yeri benimkinden farklıymış,bırakmakla iyi etmişsin. :smiley: ben en son ne zaman içtiğimi hatırlamıyorum mesela :smiley: sanırım yılbaşı gecesi içtiğim 2 bardak bira idi son :smiley:
ama yarın akşam arasın arkadaşlar haydi rakı balık yada mangal desinler giderim :smiley:
herşey dozunda keyifli..
Dozunda kalamadığı için sigarayı bıraktım. Alkolik değilsen içkinin bence öyle bir durumu yok :smiley:

Şerefine ;)

Bıraktığım seneyi hatırladığıma göre demek ki tarihi unutacak kadar içmemişim... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Hafızam iyidir. Ayrıca da, alkölü terkettim derken "alkoliktim ve bunu terketmem gerekiyordu" demek istemedim, sadece bana bir faydası olmadığı için içmeme kararı aldım.

Olur da bir gün seninle aynı masada oturmak nasip olursa, sen rakı ben de türk kahvesi eşliğinde hoş sohbet ederiz... :smiley:

forumun böyle keyifli bir yanı var işte :smiley:
Kendini, düşüncelerini olduğu gibi ifade edebilen ve karşısındaki ile paylaşanlar reel yaşamda karşılaştıklarında yeni tanışsalar bile 40 yıllık dost gibi muhabbete devam ediyorlar :smiley:
Bende hep böyle oluyor :smiley:
Eminim ki sizlerle bir gün aynı mekanda olduğumuzda bugün kaldığımız yerden devam edecek sohbet ;)

Esranım ve bendeniz yarışlar için hazırlıkve 2. gezenbilir festivali.
Böyle büyük ve özel organizasyonlar olsa bile içki yasagını kaçkişi deler ;D ;D ;D
[attachment=1][attachment=2]

DSC 2198

DSC 858

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR