Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorsine yer verilmeli mi???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan by-jingless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,726

Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorisi açılmalı mı?

• "BALIKÇILIK" için, "EVET", "SİLAHLI AVCILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 25 37.3%
  • "SİLAHLI AVCILIK" için "EVET", "BALIKÇILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "EVET"

Kullanılan: 27 40.3%
  • Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 8 11.9%
  • Her ikisi içinde EVET; Ancak "SİLAHLI AVCILIK" sınırlandırılmalıdır

Kullanılan: 6 9.0%
  • Kararsızım

Kullanılan: 1 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    67
Ynt: Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorsine yer verilmeli mi???

DR.ÖZHAN' Alıntı:
avcılıkla ılgılı hıc bir bılgımı burda bu forumda paylaşmak istemıyorum acıkcası , başka av forumlarına uye degılım siz iyi anlıyorum aslında bende avcıyım ama başta yazdığım gibi yormayın kendınızı ;)

Bence de boşuna uğraşıyruz... Tüm üyeler olarak istesekte forum yöneticleri istemedikten sonra yapacak hiç birşey yok...
En azından biz Arz-Talep ilişkisinden, arz ve talebimizin olduğunu gösteriyoruz anket doğrultusunda...
Açıp açmamak onların elinde elbette... Onların profesyonelliğini göremüş olacağız... çok kişinin isteğimi? kendi isteklerimi? hangisini ön planda tutacaklar bakalım...
Ama ben olta vede zıpkın avcısı olarak,
başka forumlar yerine bu güzel forum içerisinde bu paylaşımları takip etmekten vede kendi paylaşımlarımı buradaki bu güzel insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyacağım...
Saygılarımla...
H.ÖNHAN

Etiketler

dopamin' Alıntı:
Bu muhteremler yüzünden avcılıktan soğudum yaban tv.de az izlemedim icraatlarını

Yaban tv çok pasif bir kanal... Herkes bolca konuşuyor saçmalıyor vs.
Herkes, TV de sırf boy göstermek için çıkıp saçma sapan konuşuyor...
Kameranın lafını bitirmeden dönmeyecğini bildiğinden lafı uzattıkça uzatıp saçmalıyorlar...
Daha önceki mesjlardada bahsetmiştim... Eline bir tüfek alıp, ruhsatla pul alan herkes avcı ilan ediyor kendini... :smiley: :smiley:
Speaker lerinde bile mantık düz mantık... Bir köye gidiyor av için... Tüm köydekilere mikrofon uzatıp adını soyadını yaşını filan söylemesini istiyor...
Tüm köye bunu yaptılarmı zaten programın 2-3 saati böle boş laga lugayla geçiyor... :smiley:
Programda zaman geçirmek için ellerinden geleni yapıyor bayıyorlar...
Ben hiç izlemiyorum artık ara ara denk gelirsem bakarım öyle o kadar...
Ama iyi avcılık kanalarınında var olduklarını biliyorum, ismen pek bilmesem, takip edemesem de...
Saygılarımla,
H.ÖNHAN

Halil bey;

Şurda şu var,burda bu var siz o zaman niye burdasınız gibi tuhaf bir önerme getirmişsiniz.

Beyefendi, ben buradayım, burayı bu hali ile seviyorum. Buraya kimsenin zorlaması ile üye olmadığım gibi,kimse de niye burdasın diye bir soru soramaz bana. Site kurucuları burayı herkese açık bir platform olarak tasarlamış, ben de burdaki binlerce üye gibi gelmişim buraya bunda anlamadığınız ne var?

Hangi sitelere gittin diye benle dalga geçmektense, çok zahmete girmeden googlede basit bir arama ile birçok siteye ulaşmanız mümkün. Balıkçıda geziyor diye acaip bir tanım yapmışsınız, şahsen balıkçılıkla bir sorunum zaten yok, ama bu tarz yaklaşımlar doğru değil.Gezme kelimesi içinde geçen tüm aktiviteleri, Gezenbilir mahlası ile özdeleştirecekseniz size kolay gelsin.Bu mahalleden öteki mahalleye maça giden topçularda geziyor, şehirden şehire turne yapan popçularda geziyor ama onlar hakkında konu açılması için çabalamıyor,onları savunmuyorsunuz! Bakın bunlarda geziyor demekki Gezenbilirde bunlara köşe açmamız lazım demiyorsunuz!

Öte yandan, ben ne söylemeye çalıştığımı çok iyi anladığınızı düşünüyorum. "Altta kalmayayım,laf geçireyim" diye illada bir cevap uydurmaya çabalamanız gerekmiyor.Böyle yapınca yazdığınız ciddi yazılar arada kaynayıp gidiyor.

Ben ankete katkıda bulundum,kişisel görüşümü beyan ettim, olay benim için bu kadardır.

Saygılarımla..

TurKuaZ' Alıntı:
Halil bey;

Şurda şu var,burda bu var siz o zaman niye burdasınız gibi tuhaf bir önerme getirmişsiniz.

Beyefendi, ben buradayım, burayı bu hali ile seviyorum. Buraya kimsenin zorlaması ile üye olmadığım gibi,kimse de niye burdasın diye bir soru soramaz bana. Site kurucuları burayı herkese açık bir platform olarak tasarlamış, ben de burdaki binlerce üye gibi gelmişim buraya bunda anlamadığınız ne var?

Hangi sitelere gittin diye benle dalga geçmektense, çok zahmete girmeden googlede basit bir arama ile birçok siteye ulaşmanız mümkün. Balıkçıda geziyor diye acaip bir tanım yapmışsınız, şahsen balıkçılıkla bir sorunum zaten yok, ama bu tarz yaklaşımlar doğru değil.Gezme kelimesi içinde geçen tüm aktiviteleri, Gezenbilir mahlası ile özdeleştirecekseniz size kolay gelsin.Bu mahalleden öteki mahalleye maça giden topçularda geziyor, şehirden şehire turne yapan popçularda geziyor ama onlar hakkında konu açılması için çabalamıyor,onları savunmuyorsunuz! Bakın bunlarda geziyor demekki Gezenbilirde bunlara köşe açmamız lazım demiyorsunuz!

Öte yandan, ben ne söylemeye çalıştığımı çok iyi anladığınızı düşünüyorum. "Altta kalmayayım,laf geçireyim" diye illada bir cevap uydurmaya çabalamanız gerekmiyor.Böyle yapınca yazdığınız ciddi yazılar arada kaynayıp gidiyor.

Ben ankete katkıda bulundum,kişisel görüşümü beyan ettim, olay benim için bu kadardır.

Saygılarımla..

Anlamadığım şu var.. bana bir sürü avcılık forumu var, oraya gidin demeyin... Örneğini verdim... (bunu siz anlmaıyorsunuz her nedense)
bir sürü karavancılık forumuda var...
bir sürü fotoğrafçılık forumuda var...
bir sürü off-road forumuda var...
.......... vs.
Ama hepimiz aynı yerdeyiz...
Eğer ki bu kadar forum varken başka başka, bu kadar kişi burayı tercih ediyorsa, bir sebebi vardır elbette herkes için...
Ben bu forumdaki sıcaklığı samimiyeti başka bir forumda görmedim açıkçası... Ben bu nedenle buradayım...
Ancak bana göre eksiklikleri var... (ve anket sonucuna göre bakılırsa da bir çok kişi içinde böyle durum)
Ben bir öneride bulundum siz hop oturup, hop kalkıyorsunuz...
Bu sadece öneri... (bunu hiç anlamadınız) direk çomak sokmaya başladınız...
Eğer ki şu şekilde olursa olmalı bence, yoksa olmamalı derseniz, anlarım... diyorum ya yapıcı olmak lazım...
Ama siz böyle yapmadınız "avcılık" denince direk silah avcılığını ele aldınız verdiniz sopayı...
Bu ne şiddet bu ne celal...! (bu sadece öneri yahu...)
Ben diyorum ki kategori kilitli olsun... ki kaç kere yazdım bunu..
Ama siz yazılanı bile okumadan cevap yazdınız.. (bu yazdıklarımı da okuyacakmısnız bilmiyorum yaa, yinede yazıyorum işte)
Yok nöbetimi olacakmış moderatör bekleyemezmiş vs.
En son yazdığımda bunu kategori kilit altında olsun diye, "düşünülebilir" cevabını sonunda verdiniz...
Hiç yadırgamıyorum sizi aslında üşenmeden cevapta yazdım çünkü avcılığın bambaşka bir izlenimi var herkes tarafından ve bu izlenime göre hareket ediyor herkes...
Kimsede nasıl düzeltebiliriz ne yapabilirizi de düşünmüyor... Lafta doğa sever herkes... Peki iyi güzel, doğayı korumak adına ne yaptın? Yada doğaya yaban hayatna zarar verene engel olundumu hiç? Bir girşimde bulunuldumu...? Bu laflarım size değil elbette, anlayan anlar ama... ;)

Gel gelelim öteki konuya...
Altta kalmadığımı düşünerek cevap yazmadım size hiç...
Bir öneride bulundum, kabul edersin yada etmezsin... ki bizim istememizle olacak bir şey de değil...
Ben sadece önerim hakkında açıklamalarda bulunmaya çalıştım ki siz okumdan "olmaz" diyeker girşitiniz, sonunda okuduğunuda "düşünülebilir" dediniz...

Bu arada,
"Hangi sitelere gittin diye benle dalga geçmektense, çok zahmete girmeden googlede basit bir arama ile birçok siteye ulaşmanız mümkün. Balıkçıda geziyor diye acaip bir tanım yapmışsınız, şahsen balıkçılıkla bir sorunum zaten yok, ama bu tarz yaklaşımlar doğru değil.Gezme kelimesi içinde geçen tüm aktiviteleri, Gezenbilir mahlası ile özdeleştirecekseniz size kolay gelsin.Bu mahalleden öteki mahalleye maça giden topçularda geziyor, şehirden şehire turne yapan popçularda geziyor ama onlar hakkında konu açılması için çabalamıyor,onları savunmuyorsunuz! Bakın bunlarda geziyor demekki Gezenbilirde bunlara köşe açmamız lazım demiyorsunuz!"
paragrafınızdan ise hiçbir şey anlamadım...
Siz değilmiydiniz burası gezenbilir buradaki başlıklara bakın vs diye... fotoğrafçılık,offroad vs diye sıralamamışmıydınız?

şu parafrafta:
"burası Gezenbilir, bakın tüm konular gezilerle orantılı, trekking,kampçılık,karavan,fotoğrafçılık, hatta sporlar bile doğa ile alakalı orienteering,okçuluk,macera yarışları...sırf avcılık doğada geçiyor diye onuda eklemek bence mantıklı değil.Çünkü burda konu yazanlar trekking veya off road gezilerinde yanlarına silah alıp ava çıkmıyorlar, şimdiye kadar böyle bir konu görmedik en azından."
mesaj no:#54 zaman:14:23:37

Hepsi bir biri ile orantılı diyorsunuz ya... hepsi doğada geçiyormuş ya avcılık hariç heralde ki orantıya uymuyor...
"sportif avclık"ta uymayan ne onu anlayamadım diyerek bahsetmiştim size Silahlı Avcı/Balık avcısı gezmiyor mu? Bu kritere uymayan ne? Bunlar doğada değil mi?
Anlamında yazmıştım onu... Anlayana...

Bu arada ben yaşınız çok merak ettim, kaç yaşındasınız???
Aynı frekanstan konuşmadığımız kesin...
Neyse ki aynı fikirdeyiz diyorum yaa...
Bu kadar eşelemek yersiz kalıyor aynı fikirdeyken...
Konuyu ben açtığım için gerekli açıklamayı yapmaktan da sorumlu tutyorum kendimi mesaj yazıldığı sürece...
Ne yapmamı bekiliyorsunuz? Burada bir konu açtım, atıfta bulunuyorsunuz, açıklama yapmaya çalışıyorum... Altta kalamıyor cevap uyduruyor oluyorum...
Ne yapmalıyım siz çomağı sokacaksınız, öneride bulunan konuyu açan olarak açıklama bile yapmadan uzaktan bakmalımıyım??
Aynı fikirde olduğumuza göre problem yok...
Tartışma platformu değil burası... konuyu saptırmayalım lütfen oylamaya katıldığınız için kendi adıma teşekkür ederim...
Konu ile ilgili değilse lütfen noktalayalım bunu burada...
Saygılarımla,

Gezenbilir yöneticileri,
Oylamayı göz önünde bulundurarak konu hakkında bir girişimde bulunacağınızı umuyorum...
Saygılarımla
H.ÖNHAN

Avcılığın doğa sporlarıyla uzaktan yakından alakası olmadığını, sadece ego tatmini olduğunu düşünüyorum. Savunmasız hayvanları ''sportif faaliyet'' bahanesiyle vurmak başka hangi mantıkla açıklanabilir! Doğasever olmaları konusunda bir şey diyemem ancak hayvansever olmadıkları malum. Bu platformda uzun uzun fikir beyan etmeye, ikna çabalarına hiç gerek yok bence. Şahsi fikrim elbette ''hayır''.

Nursel' Alıntı:
Avcılığın doğa sporlarıyla uzaktan yakından alakası olmadığını, sadece ego tatmini olduğunu düşünüyorum. Savunmasız hayvanları ''sportif faaliyet'' bahanesiyle vurmak başka hangi mantıkla açıklanabilir! Doğasever olmaları konusunda bir şey diyemem ancak hayvansever olmadıkları malum. Bu platformda uzun uzun fikir beyan etmeye, ikna çabalarına hiç gerek yok bence. Şahsi fikrim elbette ''hayır''.

"Elbetteki hayır!" derken "balık avcılığı"da dahil buna...? :smiley: Gözünüzün önüne direk silahlı avcılığı getirmeyin... balık avıda bir avcılık türüdür...
Masum hayvanları avcılar spor amaçlı avlarsa canilik, para verip marketten balıkçıdan, kasaptan, marketten alınırsa canilik olmuyor...
Bunu hiç anlayamıyorum... Ama bu güzel forumda doğa hayvanlarının cansız görüntülerinin paylaşılmaması isteğini çok iyi anlarım...
Neyse görüşünüze saygı duyuyorum elbette ki. Ancak şu açıklamayı da yapma gereği duyuyorum:
Buna "Sportif Avcıllık" deniyor, çünkü, dağcılık, trekking, camping, iz sürme karda kışta soğukta özetle oldukça extreme şartlarda yapılan avlar var...
Ve ticaretini yapmak yada et tüketme ihtiyacını karşılamak amaçlı yapılmıyor bu avlar... Bu nedenlerlen sportif deniliyor... can almanın sporu olmaz elbette... :smiley:
Türkiyede de eline silahını ve ruhsatını alan herkes kendini "avcı "ilan ediyor hemde en iyisinden... Ve pek çok kişi bu kategoriyi oylarken bu saçma sapan avcıları göz önüne getirerek oyluyor ne yazık ki...
Hayvan severlik konusunda birşey diyemicem, çünkü gerçek avcı için av her zaman arka plandadır... Önemli olan av ile aynı merayı paylaşmak... Ama kaç tane gerçek avcı var ki diyeceksiniz... Ve ne yazık ki doğru... :( Bu kategorinin açılması isteğimizdeki sebep ise, avcılığın önüne geçemeyiz, dünyaca yasal!; Ancak avlanmaya devam edecek olan avcılar için, yasal sınırlamalarının bu forumda bir kez daha altını çizerek, bilinçli avcılığa yönlendirmede ve bilinçsiz avcılığı indirgemede bir adım atılmasıdır... Laflan, doğa sever olunmuyor ne yazık ki... Bir girişimde bulunalım istedim...Av hikayelerine vs. kesinlikle yer verilmesin diye de bahsetmiştik özellikle... Elbette bizim istememizle olmayacak... Forum yöneticilerinin görüşü, çoğunluğun istediğinden daha önemli...
Saygılarımla,

by-jingless' Alıntı:
Gezenbilir yöneticileri,
Oylamayı göz önünde bulundurarak konu hakkında bir girişimde bulunacağınızı umuyorum...
Saygılarımla
H.ÖNHAN

Yaklaşık 10 küsur senedir kurucusu ve akademik sorumlusu olduğum üniversitenin dağcılık klübünde ilk hafta yeni üyelere açış konuşması yaparım. orada dağdaki organizasyonlardaki hareket tarzı ile ilgili olarak mutlaka söylediğim bir cümle vardır "dağda demokrasi olmaz" dağa gidilecekse bilen biri başa geçer sorun yaşanırsa yine bilen birileri ile istişare edilir ve kararlar tartışılmaz. çünkü birisinin burnu kanadığında oy verenlerden değil baştakinden hesap sorulur. bilmem anlatabildim mi ?

ayrıca belki bilginiz yok ama üye sayımız 100 000 civarında

merhaba halil arkadaşım ,aslında güzel olur ama bende bu sitede bir avcı olarak bu sitede böyle bir bölümün açılmasına karşıyım çünkü avcı olmayan arkadaşlar bizi yanlış tanımlıyorlar hayvan sevmediyimizi düşünüyorlar,bunun bir sipor olduğunu kabül etmiyorlar kendimizi ne kadar savunmaya kalksak derdimizi anlatamayız,ve benimde anlayamadığım balığı neden bir canlı olarak kabül etmedikleri ailece balık tutmaya gidiyolar oltaya balık takıldıyında ailecek sevinip gülüşüyolar sonra kovada can çekişerek ölüyor hayvanlar ,neyse konuyu dağıtmayalım ben diyer avcılıkla alakalı sitelerde paylaşmayı tercih ederim ve türkiye avcıları diye bir sitamiz var zaten ,ama bu kunu başlığı altında avcı arkadaşlarla iletişim kura biliriz ,herkeze saygılar.

bekirgümüş' Alıntı:
merhaba halil arkadaşım ,aslında güzel olur ama bende bu sitede bir avcı olarak bu sitede böyle bir bölümün açılmasına karşıyım çünkü avcı olmayan arkadaşlar bizi yanlış tanımlıyorlar hayvan sevmediyimizi düşünüyorlar,bunun bir sipor olduğunu kabül etmiyorlar kendimizi ne kadar savunmaya kalksak derdimizi anlatamayız,ve benimde anlayamadığım balığı neden bir canlı olarak kabül etmedikleri ailece balık tutmaya gidiyolar oltaya balık takıldıyında ailecek sevinip gülüşüyolar sonra kovada can çekişerek ölüyor hayvanlar ,neyse konuyu dağıtmayalım ben diyer avcılıkla alakalı sitelerde paylaşmayı tercih ederim ve türkiye avcıları diye bir sitamiz var zaten ,ama bu kunu başlığı altında avcı arkadaşlarla iletişim kura biliriz ,herkeze saygılar.

balıkçılıkla ilgili yönetim bölümünde bir konu başlığı açılacak ve konu tartışılacaktır. oradan çıkacak sonuç neticesinde o konu ile ilgili bir bölüm açılırsa zaten haberiniz olur.

saygılar

Halil Bey'in mücadele tarzına saygı duyuyor ve heyecanını anlıyorum ancak offroad'ı bile doğaya saygı çerçevesinde yapmak üzere manifesto yayınlayan, otları bile ezmekten çekinen bir düşünce ile hareket eden bir forumda o da bizi anlamalı.

İyi akşamlar bu konuyu modorotörden silinmesini rica ediyorum bu kadar güzel bir site de bu tür polimiklere girilmesin avcılık insan oğlunun doğuşundan beri var avcılık spor olsun diye yapılmıyor avcılığı yaparken spor oluyor zevk için kimse hayvan öldürmüyor onu evine getirip yiyiyorsa o insan daha fazla konuyu dağıtmayın avcılar için birsürü site var zaten konu açılmaz olur biter burası güzel bir site kirletmeyelim arkadaşlar...

yasarergun' Alıntı:
Yaklaşık 10 küsur senedir kurucusu ve akademik sorumlusu olduğum üniversitenin dağcılık klübünde ilk hafta yeni üyelere açış konuşması yaparım. orada dağdaki organizasyonlardaki hareket tarzı ile ilgili olarak mutlaka söylediğim bir cümle vardır "dağda demokrasi olmaz" dağa gidilecekse bilen biri başa geçer sorun yaşanırsa yine bilen birileri ile istişare edilir ve kararlar tartışılmaz. çünkü birisinin burnu kanadığında oy verenlerden değil baştakinden hesap sorulur. bilmem anlatabildim mi ?

ayrıca belki bilginiz yok ama üye sayımız 100 000 civarında

Elbette söylediğiniz doğru ama balık avcılığına dair özellikle pek çok kişi sıcak bakıyor... Yani baş ağrıtacak bir durum olmayacaktır eminim...
Ancak elbette bizim istememizle olacak bir şey değil bu... 100.000 üye mevcut olabailir ama aktif üye sayısına bakmak lazım... Üye olmuştur bir kere, bir daha hiç foruma girmemişleri ayıklamak gerekir bu rkamdan... İnşallah aktif üye sayısı dahada artar... Ama eminim forumda zaman zaman bu gibi değişiklikler yapmak gerektiği konusunda hemfikirizdir... Ama siz bunu risk olarak değerelendiriyorsunuz... Bu da bir bakış açısı elbette sizi kınamıyorum...
Ben şahsım olarak arz ve talep'in olduğunu göstermeye çalıştım, değerlendirme size ait... Gerekli göürsünüz yada görmezsiniz ama doğa için bir girişimde bulunarak, bilinçsiz avcılığı indirgemek için umarım başka alternatif yollar ile girişimde bulunur gezenbillir.com yönetcilieri...
Saygılarımla,

bekirgümüş' Alıntı:

Aslında bakarsanız kimsede haksız değil avcıları suçlamakta...
çünkü daha öncede belirttiğim gibi, eline bir silah alıp ruhsata pulunuda alan herkes kendini avcı ilan ediyor...
ve neredeyse herkes, tüm avcıları bu saçma sapan avcıları baz alarak yargılıyorlar...
Balık tutmadaki mesele balığı tutup serbest bırakabilirsiniz... bu avcıya kalmış bir durum; ancak bir tekeye silah sıktıp avladınız mı daha geri dönüşü yok...
Ve balık çokta umursanmıyor ama yeşil doğa canlısının cansız bedeni ile kurulan göz teması daha derin yaralıyor sanırım herkesi...
Çünkü Türkiyede avcılık ve av eti pek yaygın değil... Bazı ülkelerde bu eti para karşılığında teğmin edebiliyorsunuz...
Bu nedenlerle olsa gerek silah avcılığına karşı da büyük bir ön yargı var herkeste...
Burası ise complex bir forum ama tüm doğa aktivitelerine yer veren diyemiyorum çünkü "avcılık" eksik...
ve doğa aktivitesini icra eden bir gruba büyük bir ön yargıları var...
Ama dediğim gibi haksız da değiller, çünkü eline silahını alan herkes kendini avcı ilan ediyor, hemde en iyisinden...
Ama işin ilginç tarafı bu bilinçsiz avcıları, bilinçlendirmek adına da girşimde bulunan yok! Gitsin başka avcılık forumlarından öğrensin açıklamaları geliyor...
Bu konuda kendileride bir katkıda bulunacaklar diye ödü patlıyor herkesin... Ama lafta herkes doğacı.. Herkes doğayı seviyor, koruyor.. Ama zarar verene karşı bir önlem tutum yok!
Oysaki benim önerim avcıla özendirici değil daha çok soyutlayıcıydı.. Yasal prosedürlerin, cezaların yasak sahaları yasak türlerin üzerinden geçilmesi, bunun haricinde paylaşıma yer verilmemesi için konun kilit altına alınmasıydı... Neyse, biz bir yerlerimizde yırtsak, gezenbilir yöneticileri istemedikten sonra yapacak birşey yok...
Saygılarımla,

yasarergun' Alıntı:
balıkçılıkla ilgili yönetim bölümünde bir konu başlığı açılacak ve konu tartışılacaktır. oradan çıkacak sonuç neticesinde o konu ile ilgili bir bölüm açılırsa zaten haberiniz olur.

saygılar

Halil Bey'in mücadele tarzına saygı duyuyor ve heyecanını anlıyorum ancak offroad'ı bile doğaya saygı çerçevesinde yapmak üzere manifesto yayınlayan, otları bile ezmekten çekinen bir düşünce ile hareket eden bir forumda o da bizi anlamalı.

Sizleri elbette anlıyorum.. hiç şüpheniz olmasın... ;)
Ancak bazı kiişiler sadece lafta doğacılar ne yazık ki...
Doğayı savunmak yada doğa için bir fidan ekmekten bile aciz insanların, "doğayı seviyoruz" cümlesini kurarak, kendilerini doğa dostu ilan etmelerini anlayamıyorum...
Yanlış anlamayın sakın, lafım sizlere değil ama malesef aramızda böyleleri kişilerde var...
Saygılar...

AVCI_77' Alıntı:
İyi akşamlar bu konuyu modorotörden silinmesini rica ediyorum bu kadar güzel bir site de bu tür polimiklere girilmesin avcılık insan oğlunun doğuşundan beri var avcılık spor olsun diye yapılmıyor avcılığı yaparken spor oluyor zevk için kimse hayvan öldürmüyor onu evine getirip yiyiyorsa o insan daha fazla konuyu dağıtmayın avcılar için birsürü site var zaten konu açılmaz olur biter burası güzel bir site kirletmeyelim arkadaşlar...

Görüşünüze katılıyorum...
Ancak herkes şu tabiri kullanıyor bunu anlayamıyorum:
"Avcılk için bir sürü site var" var olmasında var...
Buradaki her kategori içinde tek tek bir sürü site/forum var ama herkes burada yer alıyor "avcılık" hariç...
Herkesin avcılağa karşı bir ön yargısı var haklı olarak... Saçma sapan kişiler kendini avcı ilan edebiliyor ne yazık ki...
Biz burada bir oylama yapmaya çalışıyoruz... Arz ve talebin olduğunu göstermeye çalıştık gezenbilir yöneticilerine... Açılıp/açılmaması onlara kalmış elbette...
Ama kaldırılmasını istemeniz pek hoş olmamış bence...
Oylamda yer alırsınız yada almazsınız ama bunu, oylamaya sunanlara görüş almak isteyenlere saygı göstermek gerekir...
Ama şunu da belirtmeliyim ki bende konuyu açtığıma pişman oldum... Çünkü herkesin bir ön yargısı var ve ben bu önyargıyı kaldırabilecek güçte değilim...
Avcılık denince bile herkes silah avcılığını tek avcılık türü zannediyor, balık avcılığı kimsenin aklına bile gelmiyor...
Avcılık mı? "HAYIR" şeklinde oylayanlar var. İçeriğini açıklamayı okumaya tenezzül bile etmeden başlığa bakarak oylamaya katılanlarda var...
Ama gezenbilire böyle bir kategorinin yakışacağını doğa aktivitelerinin tümüne yer veren profesyonel eksiksiz bir dorum olacağı görüşündeyim...
Ancak cansız hayvan bedenlerini görmek istemiyor kimse, buna saygı duyuyorum...
Bu nedenle kilitli kategori olsun önerisinde bulunmuştum...
Umarım forum yöneticileri bir girişimde bulunurlar...
Saygılarımla...

Konu oldukça dağıldı tabi açıklamalar ve görüşler ile...
Bende konunun silinmesinden yanayım artık ne yazık ki...
İçeriği bence de silinebiir ve sadece oylamaya devam edilebilir sanırım...
Yada sizler moderatörler olarak konuyu komple kaldırıp, yeni bir oylama şekli sunabilirsiniz sanırım...
Saygılarımla,
H.ÖNHAN

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri