serıes ailesine yeni bir üye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doğacı maceracı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,092
Ynt: serıes ailesine yeni bir üye

darktreys' Alıntı:
aracı kullandım frenleri zayıf geldi , birde gaz verip bırakınca vites kolu sarsılıyor şanzumandan tık diye bir ses geliyor.. direksiyonu bırakınca hafif bir gezme var onun dışında birşey anlamadım zaten ilk defa series kullandım. bunlar normalmidir
Aracın dıs gorunusu ıyı.
''Gösterge paneli orjinal değil, Dashboard'u da orjinalin üst tablasını daha dar olarak sactan imal etmişler ( Antalya güneşinde, dashboard üstü kavrulmuş ve üstü çatlaklar ile dolmuştur ). Dashboard alt bölüm de aynı şekilde, köşeli olarak sonradan imal edilmiş ve siyah pandizot sıvanmış görünüyor. Ön camı, direksiyonu, kapı içlerini orjinal bırakmaları güzel.
Ön tampon üzerindeki yapı olmamış ( kişisel görüşümdür ). Araç gayet diri duruyor; yakından incelemeniz, denemeniz ve iyi bir Series ustasına göstermeniz gerekir.'' Kesınlıkle katılıyorum.

Etiketler

darktreys' Alıntı:
aracı kullandım frenleri zayıf geldi , birde gaz verip bırakınca vites kolu sarsılıyor şanzumandan tık diye bir ses geliyor.. direksiyonu bırakınca hafif bir gezme var onun dışında birşey anlamadım zaten ilk defa series kullandım. bunlar normalmidir

Merhaba Kasım Bey,

İlk defa Series kullandığınızı belirtmeniz üzerine, kendi adıma birkaç öneride bulunmak isterim:

1- Bu araçları, hayatınızda kullandığınız diğer hiçbir araç ile kıyaslamayınız. Normal otomobil boyutlarında olmalarına rağmen, tamamen kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle direksiyon ve fren sistemleri, o dönemin teknolojisidir ve bu araçların ağırlık-denge oranlarına, kendi hız limitlerine göre ayarlanmışlardır. Günümüz otomobilleri, hızlanması, direksiyon tepkileri ve fren sistemi gibi oldukları fikrine kapılmak büyük hata olur ve Allah korusun, günümüz araçları gibi kullanılırlar ise çok kötü durumlar meydana gelebilir ( Bunlar Defender'lar için de geçerlidir ).

2- Series araçlar, günümüz araçları ile karşılaştırıldığında; çok yavaş ( son sürat olarak ), çok hantal ( çok ağır hızlanırlar ), hiçbir konforu olmayan, yaş itibari ile sürekli olarak oradan-buradan ses gelen/bir parçası değiştirildiğinde başka bir parçasının ömrünün bittiği veya bitmek üzere olduğu anlaşılan( doğru parçalar değiştirildiğinde çok uzun süre hiçbir arıza çıkmaz-genel inanışa göre bu araçlar sanayiden çıkmaz gibi bir inanış vardır ve doğru değildir ), sabır gerektiren, sürekli yürüyen aksamı ve aktarım organlarını dinlemeyi alışkanlık haline getirmeniz gereken ( seviyorsanız zaten böyle kullanırsınız ) araçlardır. Tüm bu söylediklerime rağmen: her zaman yolda kalabilirsiniz, bunu da kabul etmeniz ve hatta bu durumla da başedebilecek sinirlere sahip olmanız gerekir. Bu araçlarda: her zaman, Saçmasapan bir sebepten, en olmadık yerde ve zamanda yolda kalabilirsiniz.

3- Görüntüleri muhteşemdir, aracınıza her baktığınızda ve direksiyona geçtiğinizde kendinizi gülümserken yakalarsınız ( bana hep böyle oluyor ), gittiğiniz heryerde aracı gören insanların yüzünde 7'den-70'e herkeste bir gülümseme olur ( çok az da olsa bazı vatandaşlar tiksinti ile bakar, ''Ne işi var bunun'' - '' Çekilsene kardeşim'' tarzı tavırlar yaparlar sizinkinden üst model ve üstü - muhteşem araçları ile, bu tiplere gülersiniz.

4- Series araçlardan anlayan, bu araçları seven, bu araçları seven ve sahibi olan kişileri para kaynağı olarak görmeyen bir ustanız olması gerekir ( Bu durum Defender için de geçerlidir ). İşten anlamayan bir usta, aracı berbat edeceği gibi kişideki araç sevgisini de bitirir.

Series araçlara ( ve Defender'lara ) olan fikirlerimdir.

Aracı kullanmanız ile ilgili sorduğunuz soruların tamamına; iyi bir ustanın kullanarak ve dinleyerek cevap vermesi en doğru olandır.

Hayırlısı olsun

3- Görüntüleri muhteşemdir, aracınıza her baktığınızda ve direksiyona geçtiğinizde kendinizi gülümserken yakalarsınız ( bana hep böyle oluyor ), gittiğiniz heryerde aracı gören insanların yüzünde 7'den-70'e herkeste bir gülümseme olur ( çok az da olsa bazı vatandaşlar tiksinti ile bakar, ''Ne işi var bunun'' - '' Çekilsene kardeşim'' tarzı tavırlar yaparlar sizinkinden üst model ve üstü - muhteşem araçları ile, bu tiplere gülersiniz.

Barış Beyin yazısını kopyalıyarak görüşlerine tamamen katıldığımı bilirtmek istiyorum.
O tiksinerek bakan şahısların altlarında bulunan 400 yada 500 bin tl lik araçları sizin çıktığınız yerlere çıkamazken ve siz yanlarından geçip giderken size imrenerek bakmaları herşeye bedeldir.
Bu araçlar ile uzun yola kışın çıkmanızı tavsiye ederim. Yazın hiç çekilmezler. Etrafında gezen meraklı gözler her zaman vardır. İlgi çekicidirler size bol bol soru sorarlar. En basitleri "abi sarı vites ne işe yarar,kırmızı vites ne işe yarar, kaç kilometre yapar" gibi sorular gelir.
Çok zevkli araçlardır. Tamamen mekanik olmaları gittiğiniz her yerde tamirci bulmanızı kolaylaştırır.Biraz korkarak yaklaşırlar ama siz ben bu işlerden anlarım takıldığın yerde sana yardımcı olurum şeklinde yaklaşımınızla hemen işe koyulurlur.
Araç ile aranızda bir bağ oluşturup bakımlarınıda yaptı iseniz kolay kolay yolda bırakmazlar.
Eski teknoloji ürünü cefakar araçlardır.
Yıllar öncesinden elimden geçen 4 tane seri 3 ün şu anda burada formda olmaları beni ayrıca mutlu etmeye yetiyor. Kısmetse yaza yetiştirmek istediğim seri 3 109 u yollarda sık sık göreçeğinizi umuyorum.
Tüm land kullanıcılarına güzel günler dileklerimle.

teşekkür ederim .... seri 3 109 kasanın modifiye/revizyon hikayesini garaj bölümünde paylaşmayı düşünüyormusunz

Hayırlısı olsun.. Bu aracı İzmirde hiç görmedim.. ilçelerindenmi acaba ? bir arkadaşımda da var.. sanırım oda 73.. zevkli bir araç.. insana güven veriyor.

zirvelerin sesi' Alıntı:
Hayırlısı olsun.. Bu aracı İzmirde hiç görmedim.. ilçelerindenmi acaba ? bir arkadaşımda da var.. sanırım oda 73.. zevkli bir araç.. insana güven veriyor.

Ilanda Izmırde olduguna daır bır sey goremedım. Baska bır aractan mı bagsedıyorsunuz? Bu renk bır arac 1 yıl kadar once Bayraklı cıvarında gordum. Baska bır ılden alınan bır aractı ve bır sure sonra tekrar satılıga cıktı. Bahsettım arac bu mu bılmıyorum.

tam mansıyla anlatmışsınız geçenlerde ellili yaşlarda bi bayanla kızı sokaktan geçerken aracı görüp sahibini sorduktan sonra beni bulup böyle bir araca bindiğimiçin teşekkürlere boğulğuğumu ... sizlerle paylaşmaktan onur duyarım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR