Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,482
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

Mola yerinden yola çıktıktan yaklaşık yarım saat sonra tepelik bir yerde ufak bir köye girdik adı Theologos.

Etiketler

Arabayı köyün okulunun bahçesinde bulunan ücretli otoparka bırakıp gezmeye başlıyoruz..

Etrafı gezdikçe bizim anadolu köylerine benziyor diye aramızda konuşuyoruz.

Meğerse sonradan öğreniyoruz ki köy Osmanlı hakimiyetinde adanın başkenti imiş.

Bu arada gezi fotoğrafçımız Ebru'yu da unutmayalım.Bu ahşap mavi panjurlar daha önce gezdiğimiz Mikanos adasındaki evlere çok benziyor.Nede olsa bir eğe klasiği...

Köyde çok güzel zeytin ve zeytinyağı satan ufak butik dükkanlar var.Bizde beğendiğimiz bir dükkandan bunları aldık.O zaman biraz pahalı gelmiş idi.Ancak yurda dönüpte şişedeki zeytinyağını salatalarda kullandıktan sonra niye bir kaç şişe daha almadık diye biraz hayıflandık doğrusu.

Yaklaşık bir saat önce verdiğimiz mola yerinde hafiften bir şeyler atıştırmış idik.Karnım pek aç değildi doğrusu.Ancak videodada seyredeceğiz görüntüleri görünce Ebru ben yiyemem demesine rağmen sırf tatmış olmak için kuzu çevirme ve yunan kokoreçiden
tattım.Kuzu çevirmeyi devamlı yağlayıp döndürdüklerinden olsa gerek çok yumşak ve lezzetli idi.Ancak Yunan kokoreci ise benim ağız tadıma göre sınıfta kaldı.

http://www.youtube.com/watch?v=Tui0euv1PIk

Evet gün boyu süren ada turumuzu tamamlayıp,feribot kalkış vaktinden iki saat önce gelip arabayı teslim ediyoruz.Hemen limanın yan tarafındaki kaferteryanın sahilinde çocukları denize sokuyoruz.