Program Hatalarının Düzeltilmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oort cloud Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,555
Ynt: Program Hatalarının Düzeltilmesi

İncelerseniz hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğunu göreceksiniz. Ne yazık ki yalnızca enverdede'nin mesajlarını taşıyamam.

Kimin neye tepki gösterdiğini ya da yok saydığını açık olarak belirtmezseniz nasıl yardımcı olabilirim size?

Etiketler

orsaalabanda' Alıntı:
İncelerseniz hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğunu göreceksiniz. Ne yazık ki yalnızca enverdede'nin mesajlarını taşıyamam.
Kimin neye tepki gösterdiğini ya da yok saydığını açık olarak belirtmezseniz nasıl yardımcı olabilirim size?

Bu husustaki takdiri size bırakıyorum, '' Al da açtığın konuyu başına çal '' diyorsanız, ne yapabilirim veya diyebilirim ki ?

Bu sitede birbirlerini tanıyan, beraber gezmiş, beraber yemiş içmiş belirli bir kesim var.
Birisi herhangi bir topikde A dese, bir anda bir sürü kimse de OOOO diye hücum ediyor.
Ki bundan daha doğal bir şey söz konusu değil. Fakat bir takım nedenler veya imkansızlıklardan
dolayı bu grupta olamayıp ama sanal ortamda bile olsa katılmak isteyenler, siz farkında olmayabilirsiniz
ama bir şekilde dışlanıyorlar. Sitedeki, hangi yazıları ne ölçüde takip edebiliyorsunuz bilmiyorum, ama
yazılarından anlaşılabileceği üzere bu durumdan bir sürü arkadaşımız rahatsız durumdalar.

Bir tartışma başlatmamak için, diğer arkadaşların eklentilerini takip edebilirseniz sıkıntıyı farkedebilirsiniz.
En azından benim yazışmalarımı takip ederseniz, gönderdiğim eklemelere böyle olmaz , şöyle olacak
gibi tersleyenleri veya ben hiç bir şey söylememişim gibi beni yok sayarak cevap bile vermediklerini fark edebilirsiniz.
Bu yüzden siteye özellik ile yazı yazmıyor ve fikrimi beyan etmiyorum. Yanlış bir anlamaya mahal vermemek
için eklentilerim sadece görsellere dayalı oluyor, ancak takdirimi de gerekçesi ile belirtmekten vazgeçmedim. Ama
bu guruptaki arkadaşların nezaketen de olsa cevap vermeleri ve katılımları veya takdirlerini esirgememeleri, diğerleri için
inanılmaz bir moral.

Sitelerin gelir kaynakları, tıklanma oranları ile doğru orantılı diye biliyorum. Şu anda tam sayısını bilmiyorum ama
ancak 20 - 25 adet civarında konu açabildim. Bunların yarısı, ortalama 5.000 adet tıklanmış ve ayrıca içindeki görseller de
yaklaşık ortalama 50 er kere kayıt için tıklanmış olsa, yaklaşık 2.000.000 tıklatma sağladığımı zannediyorum.
Belki de sitenin istatistik bölümünde, kim ne kadar tıklamış ve tıklatmış, veya her ikisinin toplamı ne olmuş diye
bir kayıt tutuluyordur. Şahsi eleştirimi yapacak olursam, bu gelirlere ne kadar az katkıda bulunduğumun bilincinde olduğumdur.
Ayrıca bencillik yapmış veya adaletsiz olduysam , yeterince hassas davranmadıysam tüm arkadaşlardan özür dilerim.

Zaten hiç bir özel veya tüzel kişilik de vaz geçilemez değildir. Bu yüzden sitemizdeki idareci pozisyonundaki arkadaşlarımızın bazı
serzenişlere gözlerini ve kulaklarını iyice açmalarını, topikime ilgi duyuyormusunuz diye topik açanları, nedenini henüz bilmiyorum ama üyelikten nasıl ayrılabilirime varacak kadar, soru soranları, kıytırıktan bile olsa analiz etmelerini rica ederim.

oort cloud' Alıntı:
Bu husustaki takdiri size bırakıyorum, '' Al da açtığın konuyu başına çal '' diyorsanız, ne yapabilirim veya diyebilirim ki ?

Estağfurullah, ben öyle bir şey demiyorum. Yukarıdaki satırlarda bunun teknik açıklamasını yapmıştım, tekrar ediyorum; Haldun'un mesajını yerine taşımadan "konuyu sizin açmış görünmeniz" teknik olarak imkansız... Böyle bir düzenleme imkanı yok...

Haldun'un sorusu üzerine benim yazdığım "ne gerek var, başını okşadığın zaman tüm sokak hayvanları senin.." ve buna karşılık olarak Enver ağabey'in yazdığı "Cem, bunlar bizim başını okşadıklarımız..." mesajların tümü Haldun'a cevap olarak yazılmıştı, serbest muhabbet köşesinde yer alıyordu ve birbiriyle bağlantılıydı... Sizin açtığınız başlık da şu an olduğu şekilde orada o şekilde duruyordu...

Konuların ilgili olduğunu düşündüğüm için ben birleştirdim. Bu durumda da Haldun'un mesajı üste çıktı ve konuyu o açmış gibi göründü. "Konuyu kimin açtığı meselesi" sizin için bu kadar önemli ise, isteğinize saygı duyarım... Bu çerçevede de isteğiniz üzere düzenlemeyi iptal edip eski hale getirdim ama siz buradan farklı bir sonuç çıkarıyorsunuz... İkisinin ortası ne yazık ki bu durumda mümkün değil.

oort cloud' Alıntı:
....... bir takım nedenler veya imkansızlıklardan
dolayı bu grupta olamayıp ama sanal ortamda bile olsa katılmak isteyenler, siz farkında olmayabilirsiniz
ama bir şekilde dışlanıyorlar.

Hiç kimseyi dışlamıyoruz, aksine herkesi aramıza davet ediyoruz, bu forumun amacı ve tüm çabamız bundan ibarettir... Ancak karavan bölümü adı üzerinde karavan ile ilgili bir bölümdür. Karavan ile ilgisi "dolaylı" bile olsa konu açılmasına izin veriyoruz ancak moderasyon anlamında görevimiz karavan ile hiç bir şekilde ilgisi olmayan konuları ilgili bölümlere yönlendirmektir. Bu konuda öyle açmazlarla karşılaşıyoruz ki açılan konu "hiç bir şekilde karavanla ilgili olmamasına rağmen" konuyu açan kişi salt "ben paylaşımımı bu grupla yapmak istiyorum, kendime sizleri yakın görüyorum" dedi diye müsamaha gösteriyoruz..

Bunun son örneği de yine sizin açmış olduğunuz bu konudur. Gerçekte motosiklet, bisiklet sepetinde, araba koltuğunda gezen, sahibiyle kano ile balığa çıkan ya da sırt çantasıyla yürüyüşe çıkan köpeğin "karavan ile ilgisi yoktur"... Zaten açmış olduğunuz konunun ilk başlığı bile karavan ile ilgili değildi.. Sırf sizi gücendirmemek ve dışlamamak adına konu başlığına "karavancıların evcil hayvanları" ilavesini yine ben yaptım... Ama karşılığında gördüğüm tepkiye bakın...

Gezenbilir'in "gezip de üye olamayanlarla" ilgili bir sürü başka bölümlerde başka başlıkları var.. "Ağaç dikmek, bitki bakımı, otomobilli geziler, yaşanacak yerler, yenilecek yemekler, genel manzara fotoğrafları ile ilgili" bölümler de var.... Sizce karavan bölümündeki bu başlıkları neden ilgili bölümlere taşımıyorum?

Eleştirilerinizde biraz insaflı olun lütfen..

Katı kuralları uygulamadığımız için mi bu kadar üstümüze geliniyor?

Ama anlaşılıyor ki bu durumda ne İsa'ya ne de Musa'ya yaranamayacağız...

oort cloud' Alıntı:
Sitedeki, hangi yazıları ne ölçüde takip edebiliyorsunuz bilmiyorum, ama
yazılarından anlaşılabileceği üzere bu durumdan bir sürü arkadaşımız rahatsız durumdalar.

Bir tartışma başlatmamak için, diğer arkadaşların eklentilerini takip edebilirseniz sıkıntıyı farkedebilirsiniz.

Bölümdeki yazışmaların tümünü takip ediyorum, hiç kuşkunuz olmasın. Sıkıntının farkındayız, gidermek için de elimizden geleni yapıyoruz... Ama biz kimseyi küstürmemek, dışlamamak için çaba harcarken birileri çıkıp da arsızca "benim açtığım konulara neden ilgi göstermiyorsunuz, benim çalışmalarımı neden alkışlamıyorsunuz?" diyorsa, kusura bakmayın ama bu kişilik zaafiyetidir ve gözümde zerre kadar değeri yoktur. (Bu konuyu gündeme getirdiğim için üzgünüm, bu yazışmalarla ilgli değildir. Çok önceki yazışmalara dayanmaktadır. Ne sizinle ne de son zamanlarda konuyu gündeme getiren "dalyan" arkadaşımızla ilgili değildir, lütfen üzerinize alınmayın)

oort cloud' Alıntı:
bu guruptaki arkadaşların nezaketen de olsa cevap vermeleri ve katılımları veya takdirlerini esirgememeleri, diğerleri için
inanılmaz bir moral.

Bunun da farkındayız ve elimizden geldiğince bir çok konuyu cevaplamaya çalışıyoruz... Ama takdir edersiniz ki, nezaketen bile olsa herkesin her zaman her konuyu cevaplama imkanı olmayabilir... Bir çokları için de konu ilgi çekici olmayabilir. Bu konularda zorlama olmaz. İnsanların takdirini "nezaketen" kazanamazsınız. Bu durum forumların doğası gereğidir.

oort cloud' Alıntı:
En azından benim yazışmalarımı takip ederseniz, gönderdiğim eklemelere böyle olmaz , şöyle olacak
gibi tersleyenleri veya ben hiç bir şey söylememişim gibi beni yok sayarak cevap bile vermediklerini fark edebilirsiniz.

Aramızda türlü çeşitli arkadaşlarımız, dostlarımız var. Hepsi de belirli bir yaş ve olgunluk seviyesinde... Biz de bu saatten sonra "yönetim sorumluluğu adına olsa bile" kime nasıl davranacağını, nasıl yazacağını öğretemez, dikte edemeyiz. Sonuçta burada şirket ya da ülke yönetmiyoruz. Burası sosyal paylaşım platformudur. Arkadaşlarımızın kimi aşırı şakacı, kimi de aşırı ciddi, sert ya da alıngan olabilir... Bunları gerçek anlamda tanımadan şakaları, takılmaları ve eleştirileri yanlış anlayabilirsiniz. Kişileri tanımadan eleştirmemenizi öneririm.

oort cloud' Alıntı:
Sitelerin gelir kaynakları, tıklanma oranları ile doğru orantılı diye biliyorum. Şu anda tam sayısını bilmiyorum ama
ancak 20 - 25 adet civarında konu açabildim. Bunların yarısı, ortalama 5.000 adet tıklanmış ve ayrıca içindeki görseller de
yaklaşık ortalama 50 er kere kayıt için tıklanmış olsa, yaklaşık 2.000.000 tıklatma sağladığımı zannediyorum.
Belki de sitenin istatistik bölümünde, kim ne kadar tıklamış ve tıklatmış, veya her ikisinin toplamı ne olmuş diye
bir kayıt tutuluyordur. Şahsi eleştirimi yapacak olursam, bu gelirlere ne kadar az katkıda bulunduğumun bilincinde olduğumdur.

Ne karavan bölümü yönetcileri olarak bizler, ne de genel yönetimdeki arkadaşlarımız ve sitenin kurucuları hiç bir zaman niteliği bir kenara bırakarak nicelik peşinde koşmadık. Görüntüleme oranlarına olan katkınız için teşekkür ederiz ve bu gerçeği göz ardı edemeyiz. Sitenin üye sayısı, tıklanma oranları, reklam gelirleri elbette önemli ama salt bunları göz önüne alsaydık üye sayımız şu anda milyonları aşmıştı.. Bu yüzden, bu yazdıklarınız kriterlerimiz değildir...

oort cloud' Alıntı:
Zaten hiç bir özel veya tüzel kişilik de vaz geçilemez değildir. Bu yüzden sitemizdeki idareci pozisyonundaki arkadaşlarımızın bazı
serzenişlere gözlerini ve kulaklarını iyice açmalarını, topikime ilgi duyuyormusunuz diye topik açanları, nedenini henüz bilmiyorum ama üyelikten nasıl ayrılabilirime varacak kadar, soru soranları, kıytırıktan bile olsa analiz etmelerini rica ederim.

İnsan kaybetmek çok kolay, ama kazanmak zordur.. Bunu çok iyi bilirim. Bu nedenle analiz yapacak olduğumda "kıytırıktan" yapmam... Bir çok sorunun farkındayız ve üstesinden gelmeye çalışıyoruz.. Eleştiri haksız bile olsa bizim için değerlidir ve "demek ki kendimizi doğru ifade edememişiz diye düşünerek hatayı en başında kendimizde ararız.."

Ancak...

Polemikten ve tartışmadan beslenenlere karşı da tahammülümüz yok.. Bizi yıpratmaya çalışanlar geçmişte de çok oldu, bundan sonra da olacaktır...

"Kıytırık" kelimesinin bölümdeki bir konu başlığından esinlenerek ısrarla gündeme getirilmesini anlayamıyorum. Bahsi geçen karavancı ağabeyimiz şu anda bir çoğumuzun can ciğer dostudur.. Bazı şeyler yanlış anlatılabilir, yanlış anlaşılabilir, dahası insanları fikirleri zaman içerisinde değişebilir.. Siz onun karavanına "kıytırık" diyen kişinin şu anda Abdi abi ile arkadaş olup olmadığını nereden bilebilirsiniz? Gördüğüm zaman ben dahi "köfteci arabası" diye takılıyorum arada sırada...

Oysa bugün bu polemiği gündeme getiren bir kişi olarak "dalyan" arkadaşımız bir başkasının gezisine alenen "kıytırık" diyebiliyor.. Sebebini sorunca da "bilmiyorum, belki eski konuyu gündeme getirmek istemişimdir" diyor..

Tartışmadan, kavgadan, çekişmeden beslenen zihniyet hiç bir yere varamaz.. Hiç kimse kusura bakmasın ama bu niyette olanların da benim yanımda yeri olamaz..

Tartışma yanlısı olanları ve polemik yaratarak populer olma hevesinde olanları aramıza kabul etmiyoruz. Bu açık ve nettir...

Savaşmak tarzımız değil... Hatta savaş karşıtı olmak bile yetmez. Çünkü karşıtı ve didişmekte olduğu bir fikri vardır.

Biz yolumuza "barış yanlısı" olanlarla devam etmek istiyoruz...

Merhaba Cem Bey

Amacım kesinlik ile bir savaş çıkartmak olmadığı gibi, bir tartışma yaratmak bile değil… ;)

Bir program hatası var zannederek,bu topiki açtım ve 3-4 gün ısrarla birilerinin ilgilenmesini rica ettim.
İşin teknik tarafını, doğal olarak bilmediğim için, habire program hatasının düzeltilmesini talep ettim.
Nezaketen bir mesaj atıp, durumu bildirseydiniz, program hatası değilmiş, Cem Kardeşimiz yapmış ,
hatta, iyi yapmış
diye düşünecektim, Yakın bir zamanda kaybolan ve panikleyip tırım tırım aradığım
iletiyi, siz ; ben sildim deyince ne kadar rahatladığımı ve güldüğümü biliyorsunuz... :D

Sitedeki topiklerin anonim olduğunu, şahsi malları olmadığını, düşünenlerdenim. Önemli olan topiklerin
tıklanması ve sitenin iş yapması, dolayısı ile paylaşımın artmasıdır. Topic sahibi olma meraklısı da
değilim. '' Değişik başlıklar ile mükerrer açılan ya da benzer konuların birleştirilmesi '' adlı bir topik
açmış, önce kendi açtığım ve yaklaşık 5.000 defa tıklanmış olan '' Tam O Anda Oldu '' isimli topikin
iptal edilip, başka bir topic ile birleştirilmesini talep etmiştim. Sağ olsun Zerrrin ( Ceranus ) hanım ricamı
yerine getirdi. Topic meraklısı olan birisi osa idim, böyle bir topic açmaz ve kendi açtığım topikin iptalini
istemezdim... ;)

Dışlanma konusu ile ilgili olarak direkt size bir şey söylemiş değilim zaten. Buraya yazılanları tüm
üyelerimiz okuduklarından dolayı, genele bir yazı ve serzeniş oldu ve dikkat ettiyseniz hiçbir arkadaşımızın
adını vermedim ve hedef göstermedim... :-\

Katılımda bulunmak isteyen kişi, bir ileti gönderip de, diğerleri sanki bir şey yazılmamış/söylenmemiş
gibi konuşmalarına/yazışmalarına devam eder ise, sen de kimsin, kes sesini, demek daha doğrusu
dışlamak değilmidir ? Siz, biraz açık olarak belirtmemi istediğiniz için ben de biraz açmak durumunda
kaldım. Bu yüzden açıklama da genele bir açıklama oldu, siz dışlıyorsunuz gibi bir betimleme de yok.
Sitemizden bir arkadaşımızdan aynen aktarıyorum ; bazı hassas konuları yazı ile ifade etmek, çok ama
çok zor. Ses tonları ve mimikler gündelik hayatta gerçekten, konudaki anlamın yarıdan fazlasını değistiriyor... :p

Herkes, imkânları oranında mesuldür ve idareciler tokmak, idare edilenler de davuldur.Tokmak ise davula
vurmak içindir ,havada tutmak için değil ,nereye vuracaksanız vurun, yoksa müzik durur…
Verdiğiniz cevap fazlası ile uzun, detaylı ve tehditkârvari. Her birine ayrı ayrı cevap vermek ve üyelerimizi
hedef göstermek gereksiz. Fakat yazdıklarınızın, tüm üyeler girip okuduklarından dolayı şahsıma, değil de
genele bir yazı olduğunu düşünüyorum ve düşünmek istiyorum... :'(

Dediğiniz gibi ; İnsan kaybetmek çok kolay, ama kazanmak zordur. Bizim zamanımızda ''savaşma seviş''
diye bir slogan vardı, bizler bu düsturla yetiştik. Herkesin, eğitimi, görgüsü, kültürü ve dolayısı ile düşünceleri
farklı olabilir. Bizlerin, savaşmak yerine bir birimize iyice kenetlenmemiz, her ne olur ise olsun, tartışırken
kendimizi, tartıştıklarımızın yerine koyup ,sevgi ile yanıt vermemiz ve bu insanları kazanmamız lazım.
Bizler bu sitede ticaret yapmıyoruz, bir karşılık beklemeden tamamen sevgi ile paylaşıyoruz. Zaten
sevgi karşılıksız bir akıştır, karşılık beklenir ise ticaret olur. Biraz sinirlerimizin gerildiği ile kaldık ama ,
yarın, bir gün bunu anar, hep beraber güleriz. :D
Sevgi ile kal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR