Ortiz Karavanımızı Bugün Teslim Aldık...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aykut Karabulut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,952
Aykut bey, sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem,
ama Linea nız bu karavanı sağlıklı çekmeye uygun değil..
Onun için, iş haricindeki seyehatlerinizi de Ducato ile yapmanızı öneririm.
Lineanın kendi kütlesi, 1500 Kg + Ortalama 150 Kg. Kullanım yükü
=1.650 / 1700 Kg ı zaptetmeye uygun değil.
Ducato dahi bu ağırlıktaki karavanı çekerken, asla araç ekseni ile karavan ekseni
arasında açı varken fren yapmayın.
Karavan freni devreye sağlıklı giremezse, karavan araç arkasını savurma yönünde iter.

İlk kullanımınızda, boş bir yolda frenleme deneyleri yaparak durumu kavramanızı öneririm.
Sağlıkla kullanın,

Son düzenleme:

Etiketler

Aykut bey, sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem,
ama Linea nız bu karavanı sağlıklı çekmeye uygun değil..
Onun için, iş haricindeki seyehatlerinizi de Ducato ile yapmanızı öneririm.
Lineanın kendi kütlesi, 1500 Kg + Ortalama 150 Kg. Kullanım yükü
=1.650 / 1700 Kg ı zaptetmeye uygun değil.
Ducato dahi bu ağırlıktaki karavanı çekerken, asla araç ekseni ile karavan ekseni
arasında açı varken fren yapmayın.
Karavan freni devreye sağlıklı giremezse, karavan araç arkasını savurma yönünde iter.

İlk kullanımınızda, boş bir yolda frenleme deneyleri yaparak durumu kavramanızı öneririm.
Sağlıkla kullanın,

Teşekkürler uyarılarınız için bu konularda çok dikkatli olacağım 80 km sınırını zorlamamak gibi mesala baktık olmadı amorak tarzı bir araç bakacağız artık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamlar öncelikle 2018 yılının hepimize uğurlu gelmesi dileklerimle. Ortiz karavan ile ilk trafik denememizi 31 Aralık ve 01 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdik, Urla'ya arkadaşlarımıza yılbaşı organizasyonu için gittik. Yolculuk linea 1.6 dizel araçımız ile gerçekleşti, 70-80/100.km ortalama bir hız ile sakın bir şekilde Karşıyaka Çiğli'den otoban üzerinden Urla'ya seyahatimizi gerçekleştirdik. Linea bu yolculuk sırasında genel anlamda bir sıkıntı çıkartmadı, usul usul ortiz karavanı çekti, yukuş aşağı bazı yerlerde 80/100.km'ye çıkdığımda hafif de olsa linea da gezinme hissettim kontrollü bir 70/100.km'ye yavaşladığımda bu sıkıntıyı bertaraf ettim. Urla'da arkadaşlarımızın evi çok kalabalık olduğu için geceyi ortiz karavanda geçirdik, ısınma konusunda 10 üzerinden 10 puanla sınıfı geçtik. Üç noktadan üflemeli webasto dizel yakıt ile çalışan sistem neredeyse minimum bir kullanımla mükemmel sonuç gösterdi. Ortiz karavanımız ile ilgili olarak ilk izlenimlerimiz şimdilik bunlardan ibaret inşallah ilerleyen günlerde ducado araçımız ile yapacağımız iş seyahatlerindeki izlenimlerimizi de sizlerle paylaşma fırsatını yakalarız.

İyi günlerde kullanın.
Şu lafım aklınızdan çıkmasın, faydasını görürsünüz:

Arabayı götüren motor gücüdür,
istediğiniz kadar iyi şoför olun,
sizin kullandığınız 100 HP lik bir aracı
250 HP lik motorlu aracın acemi şoförü çok rahat geçer.
Aracı 80-180-280 km ile götüren ARACIN MOTORUDUR.

Ama bir olay anında, ARACI DURDURAN,
olayları tüm yönleri ile algılayabilen, tedbirleri önceden almış olan. tecrübeli ŞOFÖRDÜR.

Bu lafı hiç bir zaman, keşke ile anmamanızı diliyorum.
Sağlıklı geziler diliyorum.

İyi günlerde kullanın.

olayları tüm yönleri ile algılayabilen, tedbirleri önceden almış olan. tecrübeli ŞOFÖRDÜR.

.
Doğru, çok doğru ama, zaten Aykut beyin çümle aralarında söylediği de farklı değildi ki ? ;) En azından ben onun, yaşına uygunluğundan farklı düşündüğünü çıkaramadım. :yum:

Aykut bey, enerjiniz ne durumda ? :yum:

Bir de hepinize sormak için yeni başlık açmayı düşündüğümü müsaadenizle burada sorayım.

Neden gezginlerin çoğu İzmir’den çıkıyor ?
Hani kaçılacak bir şehir olsa anlarım da...:yum:

Son düzenleme:

İyi günlerde kullanın.

Kesinlikle size katılıyorum, en ince ayrıntısına kadar matematik hesapları yapıyorum. Urla'da karavanı arkadaşımın evinin önüne çektim iki arabanın anca geçebildiği bir genişlikte sokak geri geri çıkmaktan ise kesişen yolu kullanarak bebek adımları ile karavanı çevirerek giriş istikametine manevra ile çevirdim. 18 yaşından beri araba kullanıyorum rahmetli babam uzun yol otobüs şoförüydü, araba sürmeyi 1956 model desoto marka arabamızda öğretti bana, öğretirkende arabayı usta şoför gibi kullan ama karşıdan gelen acemiymiş gibi sür diye de yastık altı nasihatını söyledi. Yıllardır işimiz gereği çok uzun mesafeler yapıyorum uzun yol tecrüben sanırım damarlarımdaki akan kandan geliyor. Ama ben usta şoför değilim hiçbir zamanda oladığımı düşünerek araçları kullandım.

Her gün baklava börek yenmez benzetmesinden örnekle; hep hep İzmirde oturmakta bir yere kadar

Karavan hayatı çok değişik bir yaşam sanırım büyük evlerde yaşarken minimize yaşamlara özlem duyoruz. Bir gece kalacağımız Urla'daki "istesek evde de kalabilirdik bir şekilde sıkışarak" arkadaşların evindeki organizasyona karavanda kalacağız hefesi ile karavanımız da yanımızda taşıdık..

.
Doğru, çok doğru ama, zaten Aykut beyin çümle aralarında söylediği de farklı değildi ki ? ;) En azından ben onun, yaşına uygunluğundan farklı düşündüğünü çıkaramadım. :yum:

Aykut bey, enerjiniz ne durumda ? :yum:

Bir de hepinize sormak için yeni başlık açmayı düşündüğümü müsaadenizle burada sorayım.

Neden gezginlerin çoğu İzmir’den çıkıyor ?
Hani kaçılacak bir şehir olsa anlarım da...:yum:

Yaşım 53 bu yaşıma sporu yaşamımdan çıkarmadan yaşadım ayrıca önemli bir ayrıntı da bu yaşıma kadar sigara içmedim. Alkolü ise özel günlerde hoş sohbetlerde arada sıra alıyorum. İzmir özel bir şehir, az biraz yozlaşmalar baş gösterse de bunların başını ezebilecek tek vücut tek yürek her zaman ağır basacaktır. Bostanlı sahilini bilen bir bilmeyen için bir benzetme ile aktarayım size yazın İzmirli bu sahilde geçirir akşamlarını kimi ailesi ile kimi arkadaşları ile kimi sevgilisi ile gelir kimi yemeklerini getirir yerer kimisi çidem çıtlatır kimisi sevgilisi ile oturur sarmaş dolaş. Ama kimse kimsenin o mini ortamına göz ucu ile bile bakmaz rahatsız etmez. Zevk insanıdır İzmirli zevk alabileceği herşeyi yapmaktan çekinmez.

Aykut bey, “enerji” derken daha evvel konuştuğumuz karavanınızın enerji durumunu kast etmiştim. :rolleyes::yum:

Aykut bey, “enerji” derken daha evvel konuştuğumuz aracınızın enerji durumunu kast etmiştim. :rolleyes::yum:

Pardon ben yanlış anladım. Karavanın enerji konusunu diyorsanız webasto ısıtıcı ve led aydınlatma su hidroforları telefon şarjlarını aynı da kullandık şimdilik bir sıkıntı çıkartmadı. Aytıca alarm sistemi 24 saat çalışıyor üzerinde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,522
Kayıtlı Üye Sayımız
172,180
Kaydolan Son Üyemiz
onurcel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR