Okcan Lpg kiti?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saldıray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,570
Ynt: Okcan Lpg kiti?

eger ist deyseniz bizim sanayide brc nin yetkili servisi ve bayisi var 2A mühendislik ustalarına kefilim gereken özeni gösterirler

Etiketler

Dursun ustacım İstanbuldayım fakat zaman problemim var maslağa gelip aracı bırakamam bu benim için 2 gün demek fakat sadece bi çay içmeye senin yanına gelicem bu arada alçaltamadık arabayı get değilmiş onlar yay uzun dediler.... ilgin için sağol.

saldıray' Alıntı:
Dursun ustacım İstanbuldayım fakat zaman problemim var maslağa gelip aracı bırakamam bu benim için 2 gün demek fakat sadece bi çay içmeye senin yanına gelicem bu arada alçaltamadık arabayı get değilmiş onlar yay uzun dediler.... ilgin için sağol.

ne zaman isterseniz beklerim cayımı içmeye bizim yerimiz florya beşyolda maslakta degil

Biraz gec oldu belki isinizi halletmissinizdir ama tecrubelerimi sizinle paylasmak istedim.

Toyota LC vx 100 aracıma yusuf usta okcan marka lpg kiti taktı. sadece ona yaptırmak icin izmirden istanbula onun yanına gittim gezenbilirdeki arkadaslarimin tavsiyesi ile basta Tugsan ustat olmak uzere.... eger gezenbilir toyota grubuna girerseniz bizim uzun uzun tartismalarimiz var bu konuda. yusuf usta bu iste bir numara. okcan marka kiti su an buyuk bir keyifle kullanıyorum. dag tepe kum camur buz toz demeden hem de v8 in gucunu dusurmeden kullanıyorum ve inanılmaz ekonomik. gecen hafta ankaraya 30 kurus ile gittim geldim. hic bir cekis sorunu olmuyor. ustalık bu iste cok onemli ki zaten okcan markası da avrupa malzeme kullanıyor. benim lpg kiti taktırma surecimi asagidaki linkten okuyabilirsiniz ben de cok cok cooook arastirmistim cunku...

tabiki bu benim fikrimdir, bilimsel metodolojide her fikir sahibi ile vardir... Yukaridaki tum yorumlarin da onunde saygı ile egiliyorum...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=40224.0

Ustalık konusunda kesinlikle katılıyorum . İşçilik iyi değilse , usta işten anlamıyorsa kit altından olsa olmuyor ... Payalaşım için teşekkürler ...

pandipieri' Alıntı:
Biraz gec oldu belki isinizi halletmissinizdir ama tecrubelerimi sizinle paylasmak istedim.

Toyota LC vx 100 aracıma yusuf usta okcan marka lpg kiti taktı. sadece ona yaptırmak icin izmirden istanbula onun yanına gittim gezenbilirdeki arkadaslarimin tavsiyesi ile basta Tugsan ustat olmak uzere.... eger gezenbilir toyota grubuna girerseniz bizim uzun uzun tartismalarimiz var bu konuda. yusuf usta bu iste bir numara. okcan marka kiti su an buyuk bir keyifle kullanıyorum. dag tepe kum camur buz toz demeden hem de v8 in gucunu dusurmeden kullanıyorum ve inanılmaz ekonomik. gecen hafta ankaraya 30 kurus ile gittim geldim. hic bir cekis sorunu olmuyor. ustalık bu iste cok onemli ki zaten okcan markası da avrupa malzeme kullanıyor. benim lpg kiti taktırma surecimi asagidaki linkten okuyabilirsiniz ben de cok cok cooook arastirmistim cunku...

tabiki bu benim fikrimdir, bilimsel metodolojide her fikir sahibi ile vardir... Yukaridaki tum yorumlarin da onunde saygı ile egiliyorum...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=40224.0
öncelikle ilgelendiğiniz için teşekkürler,açıkcası ilk sizin yorumlarınızla okcanı düşünmüştüm gittim fakat yusuf usta ile görüşemedim yoktu diğer ilgilinin açıklaması beni tatmin etmemişti, daha sonra jeep grubunda barış beyin aracını alma aşaması aldıktan sonraki i ilgisi ve yorumları karşısında titiz biri olduğu kanısıyla onun tercihi olan ve aynı araca sahip olduğumuzdan brc markayı tercih ederek taktırdım ve şu anda sorun yok memnunum gıyabında barış beye teşekkürle sizede ilginiz için teşekkür ediyorum, fikrinize bende kesinlikle saygı duyuyorum.iyi akşamlar.

Hocam rica ederim ne demek ... Bir arkadaşımıza memnun kaldığı bir tercihinde yardımcı olabildiysek ne mutlu . Güzel günlerde kullanmanızı dilerim ...

Saygılar , selamlar ...

997799' Alıntı:
bende prince var. cng (doğalgaz) uyumlu. bu da önemli bir kriter. çünkü 1 yıla kadar birçok araç ve cng istasyonu ve montaj furyası başlıyacak çünkü tam olarak 100 km de 22 tl yakan bir araç cng de 11 tl yakıyor deniliyor. prince de sadece tank ve boru değişecek o kadar çünkü biri max 30 bar basınç, diğeri 250 bar.
brc de artık yeni sistem enjktör çıkardı metal olanlar da enjektör sesi bariz duyulurkrn plastik enjektörlerde ses olayı yok. yeni lpg takacakların cng uyumlu olması konusna dikkat etmesi önemli. çünkü 8 silindir araca biniyoruz sistemler zaten nerdeyse 2 katı bir d cng için ayrıyten bi ton para ödmeyin.
lpg sistemlerinde marka çok önemli yanlız şu da bir gerçek usta da. aynı malzemeyle aynı 2 araçtan 2 farklı performans çıkabiliyo, bir yerde yapılan bir hata sistemin bozuk yada verimsiz çalışmasına sebeb oluyor.

Levent,
Bende de prince var.. 2 yıl önce takılmış ve doğalgaz konusunda ciddi girişimler var Ankara' da...

Bu prince' in cng' ye uyumlu olma konusunu biraz aaçar mısın?

Abi CNG işi kısa vadede hikaye ;) Çok büyük bir yatırım gerekli ... bukadar LPG li araç , bukadar istasyonun dönüşümü ciddi yatırım heleki bu kriz döneminde ... Diyelim Ankara İstasyon var , Ama Ankara Dışında çıktığımızda ?

Avrupada bile ana sistem LPG üzerine kurulu hala . Bence bukadarcık tasarruf için ne o yatırım yapılır ne o basınç ve ağırlık taşınır . Birde şu var . Evet CNG ucuz . Neden ? Kimse kullanmıyorda ondan . LPG ilk çıktığında nasıl ucuzdu hatırlıyor musunuz ? Nekadar sürdü uzucluk . Millet LPG ye dönmeye başlar başlamaz arka arkaya zamanlar vergiler vs . Yani Yarın millet 1 gece CNG ye dönse bugün ki fiyatlar 1 gün sabit kalamaz . Zira yakıt ciddi bir gelir kalemi ve koruması gerekiyor ...

Önemli noktalar var burda :
CNG nin istasyon yatırım maliiyeti LPG ye göre 6-8 kat daha yüksek
CNG İstasyonu ancak Doğalgaz olan yerlere kurulabiliyor yani tankerle taşınamıyor hat olmalı .
Aynı hacimdeki bir depoyla LPG den nerdeyse yarı yarıya daha az gidebilirsiniz .
Depoları büyük ve çok ağır .
LPG sistemlerimizde Basınç maksimum 5-10 bar . CNGde ise 200-250 Bar . Muazzam bir basınç ...
LPG ye göre tasarruf oranı ise %12-13 gibi ...

Ben bu CNg işini çok araştırdım geçen sene . Aracıma montajla ilgili değilde , uzun vadede hidrojen üretimi ile ilgili bir konu vardı onun için . Ama uzun vadede bile şartları karşılayacak bir gelişme öngörülmüyor (uzun vade : 10 - 12 yıl ) .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR