Off-Road İçin Traktör Yada Panzer Lastiği Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan navaraextreme Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 128
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,925
Ynt: Off-Road İçin Traktör Yada Panzer Lastiği Seçimi

Merhaba arkadaşlar 245/75/16 ebatına uygun traktör veya kaz ayaği tabir edilen çamur laştiği aıyorum.Bu tip kullanan arkadaşlar tercübeleri nasıl? nereden bulabilirim ?
Fiyat performans

Lastik1

Etiketler

Arazide kullanılabilecek en iyi lastik .Asfalta kullanılacak kötü bir lastik

245 75 16 uygun traktör lastik var mi biz zaten yoldan çıkmişiz asfalt la işimiz yok. sesli lastik iyidir

245 75 16 ebat varmı bilmiyorum .Ben 7,50 16 kullanmıştım.cok memnun kalmıştım.(ıslak zeminde kullanması oldukca zevklidir)

herhalde bu ebat 235 85 16 gibi max kaç km/ saat kadar yol yapabildiniz? şu anda kullanıyormusunuz ?

235 8,5,16 ebattan ufak bir lastik ben bu lastikle kuru zeminde 100 km ye kadar cıktım. Ama güvenlik sıfır. ses müthiş. Şu anda kullanmıyorum ama 16 janta daha büyük bir ebat bulursam tekrar kullanmayı düşünüyorum.

merhaba.bizim cj mizde lassa tr 70 model traktor lastigi var.7.50-16 ebatında.cok memnunuz.arazide süper otesi.heryeri kazarak gidiyor.camuru hemen atıyor.kullanılabilecek en iyi lastik.ama asfaltta felaket.yagmurlu havalarda buzdan daha kotu kayar.cok ugultu yapar.ama sizde bizim gibi yoldan cıkmıssınız zaten :D tr70 iyi bi secim olur.

peki Insa turbo spaecail track ne diyorsunuz? onlarda aklımda var

pardon unutmuşum.biz cj le akyazıya giderken geziye 85-90 arası yapmıştık.kuru zeminde tabiki.

tam insa turbodan basetcektim..bizim ekipte bitane daha frontera var.insa turbo kullanıyor gayet memnun.kaplama lastik diye biliyorum.onlarda asfaltta ugultu yapıyor.desenler cok agresif arazide performansı cok guzel ama tabiiki traktor kadar olamaz.

jeeper' Alıntı:
merhaba.bizim cj mizde lassa tr 70 model traktor lastigi var.7.50-16 ebatında.cok memnunuz.arazide süper otesi.heryeri kazarak gidiyor.camuru hemen atıyor.kullanılabilecek en iyi lastik.ama asfaltta felaket.yagmurlu havalarda buzdan daha kotu kayar.cok ugultu yapar.ama sizde bizim gibi yoldan cıkmıssınız zaten :D tr70 iyi bi secim olur.

Bu lastikte iç lastik gerekli mi? fiyat nasıl? nerelerde var ? traktör bayiisine mi gideceğim:smiley:

bu fronterayı kullan arkadaş acaba 265 75 16 mi kullanıyor bende su anda 245 75 6y var bilgi verbilirseniz çok sevinrim aslında direkt uyar gibi

merhaba ben nivam da petlas TA 60 kullanıyorum arazi kabiliyeti harika yoltutuşu çok düşük hem fiyat konusundada uygun bi lastik eklediği resimlerden fikir edinebilirsiniz

dsc04166.jpg

dsc04170.jpg

bence tek kelime ile harika lastik ama ebatlar çok fazla değil birde max hiz ne kadar yaptınız?

100 km ye çkabiliyorum bu lastiklerle ama 70 80 ile rahat dolaşabilirsiniz kuru havada

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR