Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 530,202
Ynt: Neden Dacia Duster?

Marka imajına çok takıntılı bir milletiz aldıktan sonra bazı çekincelerimiz de yok hani bak dacia biniyor diyen sonradan görmeler ile karşılaşmamız da an meselesi neden dacia olarak satılırki diğer birkaç ülkede rusya da renault duster veya renault sandero olarak satılırken renault neden dacia adı ile satıyor yoksa renault adı ile satarsa pahalı olur diyemi. İnsanlar araba dan çok markaya para ödüyor yoksa renault bunun bilincindemi.. bu yüzden dacia olarak türkiye piyasasına girmiş olabilirmi..

Etiketler

arkadaşlar öncelikle bölye bir site ve ortam bulduğum için kendimi çok şanslı hisettiğimi bilmenizi isterim. malum günümüz koşullarında birşey satın alırken 10 kere düşünmek iyi araştırmak gerekiyor. duster konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler. bende satın almayı planlıyorum aralık 2011 de, burdan bayağı bir bilgi edindim. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

allj' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle bölye bir site ve ortam bulduğum için kendimi çok şanslı hisettiğimi bilmenizi isterim. malum günümüz koşullarında birşey satın alırken 10 kere düşünmek iyi araştırmak gerekiyor. duster konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler. bende satın almayı planlıyorum aralık 2011 de, burdan bayağı bir bilgi edindim. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Kararın hayırlı olsun sayın "yeni üye"miz. Dikkat et, anti-dusterciler seni hırpalamasın... ;D ;D ;D

Ben de bu sene içinde Duster almaya karar vermiştim ki, bi sitede yeni konsollu Duster'ların 2012 yılı içinde (2012 model değil) geleceğini okudum ve kafam karıştı.Çünki bu sitede de okuduklarıma göre de 3-4 sene içinde olabileceği idi ve bayiler de yok öyle bişi diyorlar.Çıkar ve gelir ise bunun bize artı bir maliyeti olur sanırım; bu fazladan masrafa beklemek değer mi, vb???İşte böyle bir kafa karışıklğı sayın Dustercılar, bilgisi olup paylaşan olursa çok sevinirim.Dusterla güvende ve mutlu kalın :smiley:

Yeni konsül için tabiiki beklemeye değer .
Bu arada Geçen arkadaşımın Dodge nitrosuna bindim Şaşırdım kaldım ön taraf bizim duster a göre çok ufaktı . ki araba baya büyük .
içine sığmadım .
Yeni kia Sportage ları denedim içine sığmadım .
eski kasa 2006 kia sorento bizim arabadan daha geniş ve çok rahat onuda denedim .
Tiguan yan oturmam gerekti içine sığmak çok zor .
honda crv Zor sığdım rahatsızdım .
Yani daha önce koltuklarını eleştirdiğim duster bu üsteki modellerden Sorento hariç hepsinden çok daha rahat ve konforlu .
Kilolu ve boylu biriyim kendim için gözlemlerim paylaşmak istedi.

akirafes' Alıntı:
Yeni konsül için tabiiki beklemeye değer .
Bu arada Geçen arkadaşımın Dodge nitrosuna bindim Şaşırdım kaldım ön taraf bizim duster a göre çok ufaktı . ki araba baya büyük .
içine sığmadım .
Yeni kia Sportage ları denedim içine sığmadım .
eski kasa 2006 kia sorento bizim arabadan daha geniş ve çok rahat onuda denedim .
Tiguan yan oturmam gerekti içine sığmak çok zor .
honda crv Zor sığdım rahatsızdım .
Yani daha önce koltuklarını eleştirdiğim duster bu üsteki modellerden Sorento hariç hepsinden çok daha rahat ve konforlu .
Kilolu ve boylu biriyim kendim için gözlemlerim paylaşmak istedi.

hadi tamam rahat olabilir de, daha konforlu olduğundan emin misin? karşılaştırdığın araçların fiyatları bizim dusterların en az 2 katı

macmaneman' Alıntı:
hadi tamam rahat olabilir de, daha konforlu olduğundan emin misin? karşılaştırdığın araçların fiyatları bizim dusterların en az 2 katı

Geçende bi abi Tiguan ne kadar konforsuz olduğundan Duster 'ın daha iyi olduğunu bi ton şey yazmıştı. Fiyata takılmayın herşey fiyat değil..

Günümüz Otomotiv sektörü karman çorman olmuş vaziyette.

Renault-Nissan ile arazi şanzımanı ve motor alışverişi yapıyor. Dacia yıllardan beri Renault'nun kanatları altında. Renault'nun Kaleos ve Scenic4x4'unu saymaz isek, arazi aracı yok. (ki bunları safkan arazi aracı olarak sayamayız.) Öte yandan esasen Renault, 4x4 olayına o kadar da yabancı değil eskiden Renault 4'ün bir 4x4 modeli olmuş idi. Neyse konuyu dağıtmadan, Renault, Dacia ile 4x4 piyasasına girmek istedi ve bence başarılı oldu.
Tamamıyle Renault güvencesinde olan Dacia gözü kapalı alınabilecek bir araçtır. Ben buna fazlasıyla inanıyorum.

Lada da ucuz ve kalitesiz ama yıllardır hizmette sınır tanımıyor. Duster'da, safkan bir 4x4 olmayacaktır ama yıllarca hizmet edecektir..

Selamlar sevgiler

Daha bugun arkadaslarla arac muhabbeti yaptik. Bi arkadasim gecen gun 150 bin tl civari bi bmw aldi bunun uzerine bu muhabbet kendiliginden acilmis oldu. 2007 model ford focus'u olan arkadas ve benim aracimdaki eksiklikleri konustuk. Her iki aracinda aracin icine ruzgar sesi yedigi dogru. Ic konsol dosemeleri gercekten kotu, tabi suanda 150bin tl'lik bmw'ye baz alarak konustuk tartistik etkisi buyuk. Sonra aracta bir golf'un arac hissiyati veren kullaniciyi sarip sarmalayan koltuklari yok. Asiri hizlarda direksiyon hakimiyetinde bir problem yok ama keske yuksek hizlarda sertlesen bir direksiyon olsaymis daha guzel olurmus. Ford ve 2011 golf'e gore benim abs'ler daha iyi oldugunu kanaat getirdik. En az aramizda sehirici ford araci yakmakta. Ic hacimsel olarak benim arac cok iyi. Ses sistemi golf sonra ford sonrada ne yazik ki duster geliyor. Ruzgar sesi en cok ford sonra duster sonrada golf siralamasinda. Yol tutusu golf birinci, duster ikinci, ford ucuncu gelmekte. Motor sesinin en izole oldugu arac tabi golf, duster ve ford. Arac ici sarsintisi en cok forda sonra golfte sonra dusterda gorulmekte. Arac ici detay olarak en cok ford sonra golf sonra duster.

Bunlari bi amac icin soylemiyorum sadece arkadaslarimla ettigim muhabbeti buraya aktarmak istedim.

SERKANEFE' Alıntı:
Daha bugun arkadaslarla arac muhabbeti yaptik. Bi arkadasim gecen gun 150 bin tl civari bi bmw aldi bunun uzerine bu muhabbet kendiliginden acilmis oldu. 2007 model ford focus'u olan arkadas ve benim aracimdaki eksiklikleri konustuk. Her iki aracinda aracin icine ruzgar sesi yedigi dogru. Ic konsol dosemeleri gercekten kotu, tabi suanda 150bin tl'lik bmw'ye baz alarak konustuk tartistik etkisi buyuk. Sonra aracta bir golf'un arac hissiyati veren kullaniciyi sarip sarmalayan koltuklari yok. Asiri hizlarda direksiyon hakimiyetinde bir problem yok ama keske yuksek hizlarda sertlesen bir direksiyon olsaymis daha guzel olurmus. Ford ve 2011 golf'e gore benim abs'ler daha iyi oldugunu kanaat getirdik. En az aramizda sehirici ford araci yakmakta. Ic hacimsel olarak benim arac cok iyi. Ses sistemi golf sonra ford sonrada ne yazik ki duster geliyor. Ruzgar sesi en cok ford sonra duster sonrada golf siralamasinda. Yol tutusu golf birinci, duster ikinci, ford ucuncu gelmekte. Motor sesinin en izole oldugu arac tabi golf, duster ve ford. Arac ici sarsintisi en cok forda sonra golfte sonra dusterda gorulmekte. Arac ici detay olarak en cok ford sonra golf sonra duster.

Bunlari bi amac icin soylemiyorum sadece arkadaslarimla ettigim muhabbeti buraya aktarmak istedim.

Diğerl hususları tartışabiliriz ama yol tutuşunda sınıf çizgisini belirleyen araç focustur.
bunu bütün test sonuçlarında görebilirsiniz.ya sizin test aracınızın bir sıkıntısı var yada puanlamada bir sıkıntı var !
kaldı ki duster daha yüksek bir araç

SERKANEFE' Alıntı:
Geçende bi abi Tiguan ne kadar konforsuz olduğundan Duster 'ın daha iyi olduğunu bi ton şey yazmıştı. Fiyata takılmayın herşey fiyat değil..
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ; D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;

D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;

D

sevgili serkanefe ,

ses konusundaki düşünceleriniz acaba desibel ölçümlerine mi dayanıyor yoksa subjektif mi ?

Yol tutuşu nasıl ölçtünüz de yıllardır yol tutuşu lotus ile geliştirip sınıfında lider olan ford focus sizin değerlendirmenizde dusterdan sonra yer aldı ?

abs testini ne şekilde yaptınız acaba , objektif değerler mi var elinizde yoksa tamamen sizlerin hisleriyle oluşmuş subjektif değerler mi ?

şimdi derseniz ki , bunlar bizim fikirlerimiz , duster daha iyidir veya değildir diye yazmoyorum , ben de şunu derim , insanlar bu formu okuyarak araç almaya ya da almamaya karar verebiliyorlar , tavsiye istiyorlar , burada araçları kullanan aklıbaşında insanlar olduğunu varsayıyor ve yazdıklarımızı dikkate alıyorlar , en azından bu sitedeki forumların kalitesi hakkında ben bunu düşünüyorum. Bu yüzden yazdığınız satırlar son derece manasız ... Yol tutuşta dusterın focustan iyi olması , dusterın abs konusunda hem golf hem de focustan iyi olması... neye göre belirlediniz , hangisi erken devreye giriyorsa o iyidir diye mi düşündünüz ? % 100 eşit test koşullarını nerede yarattınız da bu 3 aracı bir araya getirip test ettiniz ?

velhasıl kelam "geçen gün facebookta bir iki atraksiyonlu fotoğrafımı koydum asılmayan kız kalmadı" tarzındaki cümlenizden sonra bu forumda yazacaklarınızın gerçekten bilgi verici nitelikte , objektif verilere dayanan cümleler olmasını da beklemiyordum zaten :smiley: Haklsınız da bir yandan , sizin yaşınızdayken birçoğumuz benzeri şeyleri konuşuyorduk , yanlış anlamayın yani size karşı bir amaçla eleştirmedim cümlenizi , bakış açınızı.

Sadece ben bu forumda daha mantıklı , gerçek bilgiye dayanan , doğru yönlendiren cümlelerin ağırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum. Bizleri okuyarak birşeyler öğrendiğini belirten kişiler için en azından...

kyenipazar' Alıntı:
sevgili serkanefe ,
ses konusundaki düşünceleriniz acaba desibel ölçümlerine mi dayanıyor yoksa subjektif mi ?
Yol tutuşu nasıl ölçtünüz de yıllardır yol tutuşu lotus ile geliştirip sınıfında lider olan ford focus sizin değerlendirmenizde dusterdan sonra yer aldı ?
abs testini ne şekilde yaptınız acaba , objektif değerler mi var elinizde yoksa tamamen sizlerin hisleriyle oluşmuş subjektif değerler mi ?
şimdi derseniz ki , bunlar bizim fikirlerimiz , duster daha iyidir veya değildir diye yazmoyorum , ben de şunu derim , insanlar bu formu okuyarak araç almaya ya da almamaya karar verebiliyorlar , tavsiye istiyorlar , burada araçları kullanan aklıbaşında insanlar olduğunu varsayıyor ve yazdıklarımızı dikkate alıyorlar , en azından bu sitedeki forumların kalitesi hakkında ben bunu düşünüyorum. Bu yüzden yazdığınız satırlar son derece manasız ... Yol tutuşta dusterın focustan iyi olması , dusterın abs konusunda hem golf hem de focustan iyi olması... neye göre belirlediniz , hangisi erken devreye giriyorsa o iyidir diye mi düşündünüz ? % 100 eşit test koşullarını nerede yarattınız da bu 3 aracı bir araya getirip test ettiniz ?
velhasıl kelam "geçen gün facebookta bir iki atraksiyonlu fotoğrafımı koydum asılmayan kız kalmadı" tarzındaki cümlenizden sonra bu forumda yazacaklarınızın gerçekten bilgi verici nitelikte , objektif verilere dayanan cümleler olmasını da beklemiyordum zaten :smiley: Haklsınız da bir yandan , sizin yaşınızdayken birçoğumuz benzeri şeyleri konuşuyorduk , yanlış anlamayın yani size karşı bir amaçla eleştirmedim cümlenizi , bakış açınızı.

Sadece ben bu forumda daha mantıklı , gerçek bilgiye dayanan , doğru yönlendiren cümlelerin ağırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum. Bizleri okuyarak birşeyler öğrendiğini belirten kişiler için en azından...
Hocam avcı palavralarını bilirsiniz. Onların yerine artık Duster efsaneleri var.
Başka bir başlıkta sıralamıştım arık yenileri eklendi.
tıguandan konforlu efsanesi
yol tutuşta focustan iyi efsanesi
abs testinde goften üstün efsanesi
sarsıntıda golf ve focustan az olma efsanesi
motor sesi izolasyonu ve rüzgar sesinde forddan az efsanesi......

mr_e' Alıntı:
Diğerl hususları tartışabiliriz ama yol tutuşunda sınıf çizgisini belirleyen araç focustur.
bunu bütün test sonuçlarında görebilirsiniz.ya sizin test aracınızın bir sıkıntısı var yada puanlamada bir sıkıntı var !
kaldı ki duster daha yüksek bir araç

Arkadasimin focus en dolu modeli onden cok kayma yapiyormus bu sekilde soyledi, ben sadece bana aktarilanlari soyluyorum belkide onun arac sorunludur, benim soyledigim seyler dedigim gibi aeamizda gecen muhabbetler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR