Navigasyonu olan bir DOUBLE-DIN

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,299
Ynt: Navigasyonu olan bir DOUBLE-DIN

mirkan' Alıntı:
bu işi yapan birisi olarak tavsiyem jvc ve pioneerden şaşmamanızdır ...
kıytırık markalara 2500tl gibi uçuk rakamlar istenirken , jvc'nin üst model bir cihazını 1100tl gibi bir rakama alabilirsiniz ...
tavsiye edeceğim modeli ise avx-900 dür ... inanılmaz bir ses ve görüntü kalitesi vardır ...
fuar için hazırladığımız araçlarda genelde bu cihazı kullanırız ...

Hepsiburada da avx-900 için 1.600 TL demişler biraz pahalı geldi...
bir de bu avx-900, 800... eski kasa s40'ın double teyp yerine tam sığar mı ?
boşluk falan olur mu?

Etiketler

Sentinel' Alıntı:
Hepsiburada da avx-900 için 1.600 TL demişler biraz pahalı geldi...
bir de bu avx-900, 800... eski kasa s40'ın double teyp yerine tam sığar mı ?
boşluk falan olur mu?

tabikide olur ... tüm duble-din teypler hemen hemen aynı ölçüdedir ... ekran boyut farklılıkları vardır sadece , dış kasa aynıdır ...
avx-900 pahalı değil :smiley: ucuz hatta çok çok çok ucuz ... en ufak ses ve görüntü kalitesi olmayan , ikinci elini 300 tlye verdiğim xetec dtm-620gps model cihaza 1500 tl istiyorlar ;D ...
2000tlye navitech diye saçma sapan markalar satılıyor ...

şunu söyleyeyim , ana ünitede iki büyük marka vardır PİONEER ve JVC ...

mirkan' Alıntı:
tabikide olur ... tüm duble-din teypler hemen hemen aynı ölçüdedir ... ekran boyut farklılıkları vardır sadece , dış kasa aynıdır ...
avx-900 pahalı değil :smiley: ucuz hatta çok çok çok ucuz ... en ufak ses ve görüntü kalitesi olmayan , ikinci elini 300 tlye verdiğim xetec dtm-620gps model cihaza 1500 tl istiyorlar ;D ...
2000tlye navitech diye saçma sapan markalar satılıyor ...

şunu söyleyeyim , ana ünitede iki büyük marka vardır PİONEER ve JVC ...

teşekkürler...

bu arada yanlış anlaşılma oldu ben cihaza pahalı demek istemedim
siz sanırım genel bir fiyat verdiniz 1.100 TL civarı olarak
ben onu avx 900 için anladım
o nedenle 1600 TL pahalı dedim
yoksa bilgi sahibi olduğum bir konu değil...

kenwood nasıl?

Sentinel' Alıntı:
teşekkürler...

bu arada yanlış anlaşılma oldu ben cihaza pahalı demek istemedim
siz sanırım genel bir fiyat verdiniz 1.100 TL civarı olarak
ben onu avx 900 için anladım
o nedenle 1600 TL pahalı dedim
yoksa bilgi sahibi olduğum bir konu değil...

kenwood nasıl?

1100 tl avx-900'ün tavsiye edilen satış fiyatıdır ...firmaya göre fiyatlar değişir tabiki , ama garantisi olmayan 0 cihazlarda var 700-800tl civarı fiyatlara satılıyor ...
Kenwood eskiden markaydı , şimdi anca su ısıtıcı tost makinası yapar ;D ... ikinci sınıf cihazlar sony kenwood xetec gibi markalar ...
ama bazı ürünleri vardırki değişilmez , mesela xetec'in evo serisi anfisindeki ses kalitesi sadece 3550-euroya satılan harman kardon 4 kanal anfide var sadece :smiley: ...

mirkan' Alıntı:
1100 tl avx-900'ün tavsiye edilen satış fiyatıdır ...firmaya göre fiyatlar değişir tabiki , ama garantisi olmayan 0 cihazlarda var 700-800tl civarı fiyatlara satılıyor ...
Kenwood eskiden markaydı , şimdi anca su ısıtıcı tost makinası yapar ;D ... ikinci sınıf cihazlar sony kenwood xetec gibi markalar ...
ama bazı ürünleri vardırki değişilmez , mesela xetec'in evo serisi anfisindeki ses kalitesi sadece 3550-euroya satılan harman kardon 4 kanal anfide var sadece :smiley: ...

Selam, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, Çağlar arkadaşımızdan JVC için bir
öneri aldık, size de Pioneer için AVH-P serisinden hangisini tercih edersiniz. Önereceğiniz
bir model var mı acaba?

Selamlar

80' Alıntı:
Selam, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, Çağlar arkadaşımızdan JVC için bir
öneri aldık, size de Pioneer için AVH-P serisinden hangisini tercih edersiniz. Önereceğiniz
bir model var mı acaba?

Selamlar

ben pioneer kullanıyorum ... en üst serisini dahi kullandım , 3200dolar cihaz ... jvc derim ;)

mirkan' Alıntı:
Kenwood eskiden markaydı , şimdi anca su ısıtıcı tost makinası yapar ;D ...
Gereksiz bir yazi olmuş.

Herkezin cihaz anlayisi ve dinledigi muzik tarzi farklidir.

RedlinE' Alıntı:
Gereksiz bir yazi olmuş.

Herkezin cihaz anlayisi ve dinledigi muzik tarzi farklidir.

ahaaa bir kenwood kullanıcısı ;D
şaka bir yana , müzik tarz farkı ile müzik kalitesini nasıl karıştırdınız ?
cihaz anlayışı ne demektir ? bu zevk meselesi değil ... 300 milyarlık renault 300 milyarlık mercedesten üstün olamaz ...
bana kenwoodun bir tane yeni model efsane olabilecek ürününü söyleyin size duble din hediye edeyim ...
kenwood 1995 senesine kadar markaydı , yani jbl piyasaya çıkana kadar ...
şu anda üst sınıf hiçbir modeli yok ne SPL'de ne SQ'da benim diyebilecek cihazı bırakın spl ve sq denilebilecek cihazı yok ...
teypleride xetec teypler kadar kaliteli ...

jvc nın orjinal navıgasyonu yok. xetec navıgasyonla calısıyor bluetoothda nevıgasyon uzerınden calısıyor. benım cıhazda 5+1 surround
orj garmın nevıgasyon ki guncellemelerini bedava yapiyorlar.
orj bluetooth
orj tv tuner

Ben cihazi alirken durum böyleydi ha en son bir atak yapmiş bunlari kendi cikariyosa dicek birseyim yok. ptesi ogreniriz.

Ben aracima uyduruk yardimci ekipman takmam.

RedlinE' Alıntı:
jvc nın orjinal navıgasyonu yok. xetec navıgasyonla calısıyor bluetoothda nevıgasyon uzerınden calısıyor. benım cıhazda 5+1 surround
orj garmın nevıgasyon ki guncellemelerini bedava yapiyorlar.
orj bluetooth
orj tv tuner

Ben cihazi alirken durum böyleydi ha en son bir atak yapmiş bunlari kendi cikariyosa dicek birseyim yok. ptesi ogreniriz.

Ben aracima uyduruk yardimci ekipman takmam.

tamam sen takmazsın ben takarım benim arabam senin arabanıda geçer ;D bunlar nasıl muhabbetler ??? takmışsın işte gidip dtm-650 taksaydın 480 liraya var daha murtaş garantili ... aynı özelliklerde ...

cihazda altın terminalli rca çıkışları , mosfet güç kaynaklı hoparlör çıkışları varmı ? deck çıkışları kaç volt ? hpf ayarı kaç hertze kadar düşüyor ?

yoksa düşmüyormu ;) ? yada hpf'mi ne ? ;) ;D ;D ...

gel cihaz dinle , takalım kenwoodunu birde öyle dinle ;D ben hepsini dinledim ... son 4 aydır elimi sürmüyorum ...

Takili zaten dostum.
kendimi bildim bileli hobilerimim arasinda vardir.
kalitede Turkiye genelinde derecemde vardi.
arac fuarlara tv ve dergiye de çikti.

Ben aracima uyduruk yardimci ekipman takmam. (demiştim)

sert konuşarak insanlari yanliş yonlendiriyosun.

Hobinse hobınde başarilar mesleginse meslegindede başarilar dostum.

RedlinE' Alıntı:
Takili zaten dostum.
kendimi bildim bileli hobilerimim arasinda vardir.
kalitede Turkiye genelinde derecemde vardi.
arac fuarlara tv ve dergiye de çikti.

Ben aracima uyduruk yardimci ekipman takmam. (demiştim)

sert konuşarak insanlari yanliş yonlendiriyosun.

Hobinse hobınde başarilar mesleginse meslegindede başarilar dostum.

birşey iddia ediyorsan kanıtla , jamesonda dergiye çıktı fuara çıktı ... gelly marka otomobilde fuara çıktı dergiye çıktı televizyona çıktı ...

iasca var-dı ... desibel araçları yapıldı ... en üst iki kategoride 2006da dünya ikincisi Türkiye birincisi , yine 2006da diğer araçla Türkiye ve dünya birincisi olduk ...

yani diyorum ve iddialaşıyorumki aracına uyduruk ekipman TAKMIŞSIN ... o yüzden aracına pioneer avic ft20 takmadan en iyi teybi aldım uyduruk ekipman takmam deme !
bu konuyuda neden bu kadar uzattınız anlayamadım , benim malım güzel mantığı ile neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz ...

yada kim nasıl biliyorsa öyle yapsın banane , zaten birdaha asla ses sistemleri üzerine yazmayacağım ! omajın rmsin sqnun ne olduğunu bilmeyen adamlardan iş öğreniyorum :smiley: gel montajını yapalım hangi kablo nedir desem bilen yok ;D
nasıl olsa birgün arazide yolda karşılaşırız ...

Mirkan bey,
Lütfen fazla iddalı konuşarak, konuyu takip eden bizleri daha fazla rahatsız etmeyin. Konu başlığına bakarsanız, bir arkadaşımızın fikir almaya çalıştığını ve bunu "yarışma" haline getirmemeniz gerektiğini ve de markaları veya başkalarının kullandığı cihazları kötülemeye hakkınız olmadığını siz de fark edersiniz. Araçlar da ses kalitesi, göürünüşü ve hatta uzaktan kumandasının şekli bile herkesin kendi zevkidir.. beğendiğini alır, beğenmediğini almaz. Bizlere (sizlere de tabii) düşen vazife "saygı sınırları için de" katkıda bulunmak üzere ve haddini aşmadan fikir beyan etmekdir.

Kaldı ki, bir insanın güzel müzikten, ses kalitesinden anlayabilmesi için illa SQ, Context, şampiyonluk gibi "medyatik" değerleri bilmesi gerekmez. Bu konuda bir daha fikir beyan edersiniz, etmezsiniz bu sizin bileceğiniz şey.. Ama üslup konusu da "biz , diğer üyelerin" bileceği şeydir, bunu anlamak zorundasınız.

herkese iyi günler dilerim, reha

Neden iddialı konuşmamdan rahatsız oluyorsunuz ? hakaretdemi bulundum ? kalp kırıcı birşeymi söyledim ? illegal olan birşeymi yaptım ?
siz şimdi taraf tutmuyormusunuz ?

Demekki burası doğruların olduğu bir forum değil ...
Herkesin doğrusu kendineymiş ...

biliyorumda konuşuyorum , bu işi yapıyorum diyorum hala yok öyle değil böyledir deniliyor , şimdi benmi iddialıyım aksini söyleyenmi ?

ayrıca başkalarının kullandığı cihazları kötülemiyorum , o cihazların altın olmadığını söylüyorum ... da herkes benim kullandığım en güzeli diyor ;D ...

land sayfasında jeepi kötülüyorlar bende jeep kullanıcısıyım birşey diyormuyum ? yada benim aracım kötüleniyor kullanıcısıyım neden birşey demiyorsun ? ...

rahatsız olduğunuz yada benim karşımdakini kırabileceğim bir mesajımdan alıntı yaparmısınız , bende görreyim yanlışımı ...

Selamlar,
yazdıklarım son derece açık ve net.

Not: Ne yukarıda iddialaştığınız herhangi bir üyemizi tanırım, ne audio işi mesleğimdir (ama müzik dinlemeye meraklıyımdır) ne de bugüne kadar Jeep dahil herhangi bir markayı kötüledim. Sizin aracınız kötülendi ise , gözüme çarpsa idi ona da itiraz ederim.

Not2: Bu arada merak ederseniz belirteyim, aracımda müzik sistemi olark McIntosh kullanırım.. başka da birşey söylemeye gerek görmüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

SON KONULAR

Geri