Navigasyon ekranında Google Haritasını Gerçek Görüntülerini Kullanan program

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paskalaki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,862
Ynt: Navigasyon ekranında Google Haritasını Gerçek Görüntülerini Kullanan program

derinlik_sarhosu' Alıntı:
Meftun bey, ben navigasyon programını kullanmadım ama saspalnet programını laptopumda kullanıyorum (usb gps+laptop+sasplanet) google haritasında nerede oldugumu ve hareketl halindeki durumumu görebiliyorum.

hocam sas planet'e usb gps'i nasıl gösteriyorsunuz, sasplanet kurdum ancak usb portunu seçemiyorum, sadece com port seçeneği var ve usb gps'i gösteremedim :(

Etiketler
Ynt: Navigasyon ekranında Google Haritasını Gerçek Görüntülerini Kullanan program

kocaali' Alıntı:
hocam sas planet'e usb gps'i nasıl gösteriyorsunuz, sasplanet kurdum ancak usb portunu seçemiyorum, sadece com port seçeneği var ve usb gps'i gösteremedim :(

sasplanet ayarlarından gps girince saerial port yazan yerdeki com portu ayarlamanız gerekiyor.

meftun' Alıntı:
Sayın Derinlik Sarhoşu,
Tamam o zaman 1. soru şöyle daha anlamlı olacak. (usb gps+laptop+sasplanet) Kombinasyonu ile yurt içi tamam ama acaba yurt dışında da navigasyon yapabilecekmiyiz. Yani 2. soru ise bu kombinasyona gideceğimiz yerin koordinat bilgilerini girerek veya (Ülke/şehir/cadde/kapı no:smiley: girerek bana rotamı çiz emiri verebilecekmiyiz? Ve 3. soru belki şu olabilir. POI Bilgileri eklenebilirmi? Saygılarımla Meftun Çanga

Meftun Bey,
1- (usb gps+laptop+sasplanet) Kombinasyonunu yurt içi yurt dışı heryerde internete gerek kalmadan kullanabilirsiniz.
2- sasplanette kordinat ve adres girerek rota çizdiremezsiniz ancak başlangıç ve varış noktalarınızı işaretleyerek rota çizdirirsiz oda pek sağlıklı olmuyor.
3-POI konusunda bilgim yok.

sasplanet ayarlarından gps girince saerial port yazan yerdeki com portu ayarlamanız gerekiyor.

kocaali bey, ayarları yapabildiniz mi?

kocaali bey, ayarları yapabildiniz mi?

şu an yurtdışındayım hocam, ilgilenemedim konuyla :( döndüğümde deneyeceğim artık..

ancak farklı bir yöntemle şu anda google earth görüntüleri üzerinde canlı navigasyon yapıyorum; navigasyon derken, sadece bulunduğum konumu gösteriyor ve hareketlerimi takip ediyor, herhangi bir noktaya veya adrese yönlendirme yapmıyor...

içinde dahili gps modülü olan bir tablet pc aldım; ona android marketten alpine quest adında bir program yükledim, internet bağlantısı olan bir yerde programı açıp gezeceğim yerleri ihtiyacımı görecek zoom seviyesinde dolaşıyorum, böylece program onları cache'e alıyor ve tabletin hafızasına kalıcı olarak kaydediyor, sonra araziye çıktığımda programı tekrar çalıştırıyorum ve bu sefer cache'den ilgili görselleri çekiyor ve onlar üzerinde navigasyon yapabiliyor.. haftasonu Gaziantep'teydim ve gitmeden önce Antep'i cache'e almıştım, oradayken sorunsuz çalıştı :smiley: ben böyle bir uygulamaya off-road için araziye çıktığımda orman içi yollarda ihtiyaç duyuyordum ancak güzel tarafı sadece google earth değil, online harita sağlayıcısı birçok kaynağın haritasını bu şekilde hafızaya alıp kullanabiliyorsunuz..

programın ücretsiz versiyonunda maalesef iz kaydı yok, ancak 3€ gibi bir ücreti olan versiyonunda mevcut, henüz o versiyonunu alamadım ancak başardığımda off-road navigasyon olayı benim için tam anlamıyla çözülmüş olacak.. hem de başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan tabletin 10inch ekranında ve çakmak şarjı olmasa bile 9 saatlik batarya ömrüyle..

kocaali' Alıntı:
şu an yurtdışındayım hocam, ilgilenemedim konuyla :( döndüğümde deneyeceğim artık..

ancak farklı bir yöntemle şu anda google earth görüntüleri üzerinde canlı navigasyon yapıyorum; navigasyon derken, sadece bulunduğum konumu gösteriyor ve hareketlerimi takip ediyor, herhangi bir noktaya veya adrese yönlendirme yapmıyor...

içinde dahili gps modülü olan bir tablet pc aldım; ona android marketten alpine quest adında bir program yükledim, internet bağlantısı olan bir yerde programı açıp gezeceğim yerleri ihtiyacımı görecek zoom seviyesinde dolaşıyorum, böylece program onları cache'e alıyor ve tabletin hafızasına kalıcı olarak kaydediyor, sonra araziye çıktığımda programı tekrar çalıştırıyorum ve bu sefer cache'den ilgili görselleri çekiyor ve onlar üzerinde navigasyon yapabiliyor.. haftasonu Gaziantep'teydim ve gitmeden önce Antep'i cache'e almıştım, oradayken sorunsuz çalıştı :smiley: ben böyle bir uygulamaya off-road için araziye çıktığımda orman içi yollarda ihtiyaç duyuyordum ancak güzel tarafı sadece google earth değil, online harita sağlayıcısı birçok kaynağın haritasını bu şekilde hafızaya alıp kullanabiliyorsunuz..

programın ücretsiz versiyonunda maalesef iz kaydı yok, ancak 3€ gibi bir ücreti olan versiyonunda mevcut, henüz o versiyonunu alamadım ancak başardığımda off-road navigasyon olayı benim için tam anlamıyla çözülmüş olacak.. hem de başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan tabletin 10inch ekranında ve çakmak şarjı olmasa bile 9 saatlik batarya ömrüyle..

internetten baktım programa kullanışlı bir şeye benziyor, sanırım android işletim sistemi olan cep telefonlarında da çalışır.

internetten baktım programa kullanışlı bir şeye benziyor, sanırım android işletim sistemi olan cep telefonlarında da çalışır.

aynen dediğin gibi hocam, android işletim sistemi ve dahili gps alıcısı olan cep telefonunda çalışmaması için hiçbir sebep göremiyorum :smiley:

bartek' Alıntı:
Zoom seviyesi ne kadar olmalı yeterli navigasyon için? Şu anda deneme yapıyorum ama daha bir seviye belirleyemedim.

yaptığım birçok denemede şehir içinde 18x veya 19x ancak doğada dağda kullanacaksanız ayrıntı olsun diye 20x tercih edin derim yinede ufak bir bölgeyi 17x 18x 19x 20x kaydedip deneyin
ayrıca sas ayarlarında max yaklaşım var 20 olmuyorsa ayarlayın birde min yapınki cihaz her açıldığında örneğin haritanız 17-18-19-20 ise başlarken 15x ten başlamasın

meftun' Alıntı:
Sayın Paskalaki,
Ben de (laptop için USB GPS Alıcı + laptop) donanımı ile bı işi yapabilirmiyim. Bu konuda acemiyim. Biraz daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler Meftun Çanga

olur ancak programın pc versyonu yok pc de wince 5 - 6 emulator ile çalıştırıp 1 gps modülü almanız gerek bence satın almadan evel emulator ile programı hazır edin gps modülü deneyip satın alın **de çalışmayabilir

motoman20' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar uzun uğraşılar sonucu cihazıma yüklemeyi başardım çalışıyor fakat Waypoint ekleyemiyorum
Aşağıdaki uyarıyı veriyor yardımcı olabilecek arkadaşım varsa şimdiden teşekkür ederim.
Aplication SAS4CEMIN.exe
has performed an İllegal Operation and
will be shut down. İf the problem
persist, contact the program
vendor

Program : SAS4CEMIN.exe
Exception : 0xC000001C
Address : 8CC85134

slm

Waypoint olayını ihtiyacım oldmadığından denemedim
sas ın ilk versyonu nu kullanıp ayar dosyasından gereksiz tüm ekran menülerini kapadım
bence en güzeli ilk versyon çünki sonrasında çıkanlar hem son kullanma tarihi çıkıyor vede ekranda benim işimi görmicek birsürü menülerle ekranımı dolduruyor

meftun' Alıntı:
Sayın Derinlik Sarhoşu;
Umarım bu hitap yakışıksız olmamıştır zira isminizi bilmiyorum.
Ben aslında içinde IGO Yazılımı olan 3,5" Navking navigasyon cihazından faydalanarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında "Kamper" le gezen bir karavancıyım. Ancak hem araç kullanıp hem de bu küçücük ekrandan yakın gözlüğü kullanan biri olarak zaman zaman sıkıntılar da yaşadım. Ama forumlarda üstüne üstlük hem de "Google Earth" haritalarını kullanarak elimizdeki Lap top' larla navigasyon yapılabilecek olması (usb den GPS + uygun IGO 8 yazılımı) olmak şartı ile çok cazip geldi. Ben se bu işlemin henüz duyum aşamasında olduğumdan neyi, nasıl, nereden noktasındayım. Tabi öğrendikçe belki de ilerde bu işi Lap top lamı, 7" lik bir başka bir navigasyon cihazı ile mi, yahut Tablet PC ile mi yapmanın ... hangisinin doğru olabileceğini araştırmaya çalışıyorum. Bu arada kullandığım navigasyon cihazı ile gerek GPS Koordinat bilgilerini yazarak gerekse Ülke/Şehir/Cadde/Kapı numarası yazarak da navigasyon yapıyorum. İlerde eğer sizi sıkıntıya sokmazsam daha da detaylı bilgiler almak isterim. Saygılarımla Meftun Çanga

saswince programı sadece bulunduğunuz bölge ve ekranda görebileceğiniz çevresi kadar anlık olarak görürsünüz bu adres verip beni götürsün olayı yok sadece nerede olduğunuzu makineden görebiliyorsunuz

(igo primo 1.2 versyonda raster harita diye birşey var. igodaki yolları alıp buradaki google yollarının üstüne bindiriyor ve sana hem gerçek görüntülerle hemde yolda adres girip gideceğin bir cihaz oluyor )

Ipad 2 3g lisi ne 9$'a gpskit diye programı alın telefon bile cekmese keyfinize bakın

en temiz çözüm bu

Ipad pahalı diyenlerede 2.ci el ine 1000 tl verin gari diyeceğim ne diyeyim

vay arkadaş konuda yazılan iletilerın hepsını okudum, fakat hıc bırınden hıc bır sey anlamadım

mserdemir' Alıntı:
vay arkadaş konuda yazılan iletilerın hepsını okudum, fakat hıc bırınden hıc bır sey anlamadım
+1

burada söylenenleri yaptım ancak program hala rusça ingilizce yapıncada değişmiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.