Motokaravan Kiralayarak Almanya-Avusturya-İtalya-İsviçre

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 777
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,840
Ynt: Motokaravan Kiralayarak Almanya-Avusturya-İtalya-İsviçre

Sayin Mustafa Bey;
Gezileriniz cok guzel gecmis,fakat ben size 45 senelik M.Karavanci olarak bazi tavsiyelerde bulu nmak isterim,bizler buyuk bir M.Karavan ile butun sene Avrupa'yi
gezmekteyiz,katiyyen Kampinglerde kalmayiz,sebepleri pahalli,kalabalik,gurultulu v,s. Kaldigimiz yerler Adina: Almanca Stelpats denilen ve Almanya-Italya-Fransa
M.Karavan kalma yerleri adresleri bulunan bazi kitaplar vardir,kamp malzemesi satan yerlerde bu kitap bulunur.Bu kitapta bu M.Karavan kalma yerlerinin adresleri ve
GPS kordineleri bulunur.Gecelik ko naklama 5 ile 7 Euro arasindadir.Cogunda WC+Elektrik ve Camasir makinasi bulunur.Isterseniz seneye yapacaginiz seyahatlerde
bu yerleri deneyiniz.Selamlar
İyi Günler,
Forumlarınızı üye olmadan takip ediyordum ve çok faydalandım.
Hep hayalimiz olan motokaravan turunu geçen yıl 13 gün olarak Almanya-İsviçre-Fransa-Belçika-Hollanda şeklinde bir rotada yaptık.Daha önce turlarla gittiğimiz yerler olduğu için ana yollar dışını tercih edip köylerden geçerek daha çok panoramik bir tur yaptık ve çok memnun kaldık.
Bu Haziran'da Almanya'dan başlayıp İsviçre-Kuzey İtalya-Slovenya-Avusturya ve Almanya şeklinde bir rota planlıyoruz.
Biraz önce üye oldum.Siteye tam adapte olamadığım için hata olursa kusura bakmayın.
Ercüment Bey sizin dediğiniz türde kamp alanları ile ilgili bilgilere(gps,fiyat vs.) internetten ulaşabilir miyiz?
2012 yılındaki bir mesajda verdiğiniz www.camperplaatsen.nl/ adresinden başka bir sayfa çıkıyor.Sanırım yenilenmiş.Hollandaca olduğu için pek bilgi sahibi olamadım.
Temiz su,atık suyu ve WC kasetini boşaltabileceğimiz ve belki çamaşır makinası hizmeti bulabileceğimiz ucuz ve güvenli kamp alanları konusunda tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Sağlıkla bol seyahatler

Etiketler

Merhaba,
Çok guzel faydali bir paylasim olmasiyla birlikte arafta olan bizlerinde artik bu konuda netlik kasanmasina vesile oldu.
Eger maliyet ve rota calismamizda bir aksilik olmaz ise Haziranin ikinci haftasi gibi Yunanistandan karavan kiralayip Italyanin kuzeyi, Avusturya ve Isvicre gibi 3 lu rota yapip dönüşte de hirvatistan yapmayi dusunuyorum.
ilk sorunum şu: Yunanistandan karavani nereden kiralayacagim.
Oncelikle bu konuda yardimci olabilecek arkadaslardan ricam olur.
Kalan sorularim sonra gelecektir :smiley:
Teşekkürler

İsviçre İtalya Almanyadan camper ya da karavan kiralayan varsa yazabilirse sevinirim. Güncel bilgiler çok makbule geçecektir.

İsviçre İtalya Almanyadan camper ya da karavan kiralayan varsa yazabilirse sevinirim. Güncel bilgiler çok makbule geçecektir.
Mart 2019 sonunda bir haftalığına www.indiecampers.com Münih şubesinden bir motokaravan kiraladık. Henüz gitmedik tabii ki. :smiley: ama incelemenizi tavsiye ederim. Niyetimiz kiraladığımız bu motokaravanla İsviçre'yi gezmek. Umarım her şey yolunda gider ve güzel anılarımızı burada paylaşmak nasip olur.

Mart 2019 sonunda bir haftalığına www.indiecampers.com Münih şubesinden bir motokaravan kiraladık. Henüz gitmedik tabii ki. :smiley: ama incelemenizi tavsiye ederim. Niyetimiz kiraladığımız bu motokaravanla İsviçre'yi gezmek. Umarım her şey yolunda gider ve güzel anılarımızı burada paylaşmak nasip olur.

şimdiden hayırlı ve mutlu seyahatler diliyorum :smiley:

bu arada motorhomerepublic sitesine de baktınız mı ?

Geçen yıl Münih(Sulzemoos)den motokaravan kiralayarak yaptığımız bu geziyi yazı dizisi olarak anlatmak istememin en önemli nedeni karavan kiralayarak gezi yapmak isteyen arkadaşlara detaylı bilgi vermek.Böyle bir alternatif ilede avrupada çok güzel seyehat yapılabileceğini göstermek.Özellikle karavan sahibi olmaya heves eden ancak henüz bu isteğini gerçekleştiremeyen arkadaşlar bu yollada karavan dünyası ile tanışabilirler.Nitekim ben geçen haziran ayında yaptığım bu güzel geziden dört ay sonra hymer çekme karavanımın siparişini verdim.
Bu yazı dizisinde avrupanın gözde şehirleri Münih Salzburg Insburg Venedik Floransa Luzern ile ilgili çok güzel kareler küçük videolar seyredeceksiniz.Ayrıca birer doğa harikası olan Garda Como Porlezzo ve luzern göllerinin kenarında kaldığımız enfes kampingleri tanıyacaksınız.
Bu seferki seyahatimizi Yetim ve Tutuş aileleri olarak iki ayrı motokaravanda dört büyük dört çocuk olarak gerçekleştirdik.Böylece iki ailenin motokaravanla yaptığı seyahatine tanık olacaksınız. Gerek ben gerekse eşim Ebru gezi dizisini takip eden arkadaşlarımızın her türlü sorularını cevaplamaktan zevk duyacağız.Zaten yukarıda da belirttiğim gibi geçen sene haziran ayında yaptığımız bu geziyi anlatma sebebimiz motokaravan kiralayarak gezmeninde çok güzel bir alternatif olduğunu göstermek.Takip edecek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz.
Merhaba aynı rotada biz de karavanla planladık. Yazınızı okumak isterim ancak burada yazıyı bulamadım yardımcı olur musunuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR