Moskwitsch

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sahmaran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,547

sahmaran

Ana Kamp
'87 model bir Moskwitsch 1500 SL almak üzereyim ve sağolsun Dursun Ustanın yardımıyla araçtan anlayan bir ustaya danışma fırsatım oldu. Usta sürekli sorun yaşamak, mütemadiyen yolda kalmaya hazır olmak :smiley: ve -vurucu son olarak da- yedek parça bulmakta sıkıntı çekmek hususlarında uyarıda bulunduğu için tereddüte düştüm. Moskwitsch en çok beğendiğim araçlardan biri ve zaman içinde, imkânım elverdikçe eksikliklerini tamamlamak suretiyle yıllarca kullanabileceğim bir araca sahip olmak niyetindeyim. Bu arada şu anda maddi durumumun üst seviyelerde olmadığını da belirteyim. Moskwitsch sitenin kategorileri arasında bulunmadığı için ilgisiz bir yerde başlık açmak zorunda kaldım, fakat fikirlerinize ihtiyacım var. Ustanın tecrübeyle sabit fikirlerine saygım sonsuz elbette; ama olumlu yönde görüşler de duyarsam konuya daha farklı açılardan bakabilirim diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum.

Etiketler
Ynt: Moskwitsch

Slm moskoviçin Tr ye hiç bir zaman italatı olmadı bu yüzdende yedek parca gibi problemlerinin olması normaldir ve artık sanırım üretilmiyorda hem model olarak cok yaşlı araclar size baya sıkıntılar yaşatır bu konuda piyasadaki hem ucuz olsun hemde işletim maliyeti düşük araclara yönelmenizi tafsiye edrim

bu aracı kaça alacaksınız ?

eğer bedavaya değilse (bedava olduğunda bile düşünerek alın derim) her halükarda sorun yaşayacaksınız

illa da rus aracı derseniz lada samaraların fiyatları çok uygun olanlar var parçada da sorun yaşamazsınız onlardan alın kıt bütçeniz varsa 3 kuruşa alır 5 kuruş harcar yürütemez 2 kuruşa da verseniz satamazsınız

Dursun Usta ve Yaşar Bey yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet Yaşar bey; ille de Rus aracı olsun diye bir arzum var fakat modelini beğendiğim çok araç da yok malesef. Moskwitsch için olumlu bir yorum duymak mümkün olmayacak sanırım. :(

BENCE BEDAVA BİLE OLSA ALMAYIN. HERKEZİN DEDİĞİ GİBİ YEDEK PARÇADA BÜYÜK SORUN YAŞAYABİLİRSİNİZ.

sahmaran' Alıntı:
'87 model bir Moskwitsch 1500 SL almak üzereyim ve sağolsun Dursun Ustanın yardımıyla araçtan anlayan bir ustaya danışma fırsatım oldu. Usta sürekli sorun yaşamak, mütemadiyen yolda kalmaya hazır olmak :smiley: ve -vurucu son olarak da- yedek parça bulmakta sıkıntı çekmek hususlarında uyarıda bulunduğu için tereddüte düştüm. Moskwitsch en çok beğendiğim araçlardan biri ve zaman içinde, imkânım elverdikçe eksikliklerini tamamlamak suretiyle yıllarca kullanabileceğim bir araca sahip olmak niyetindeyim. Bu arada şu anda maddi durumumun üst seviyelerde olmadığını da belirteyim. Moskwitsch sitenin kategorileri arasında bulunmadığı için ilgisiz bir yerde başlık açmak zorunda kaldım, fakat fikirlerinize ihtiyacım var. Ustanın tecrübeyle sabit fikirlerine saygım sonsuz elbette; ama olumlu yönde görüşler de duyarsam konuya daha farklı açılardan bakabilirim diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum.
86 modeline sahibim dayanıklı ve sağlamdır dikkat etmen gereken hususlar ön sinyallerri kırma bulunması zor oluyor eğer ağır yük taşıyacaksan veya arazide gideceksen arka makasları değiştir veya güçlendir lpg var ise lpgsinin ruhsatına işli olmasına dikkat et ve çekme belgesi ile trafiğe çıkanlardan uzakdur bürokratik olarak çok uğraşırsın ve sakın yağmur sonrası oluşan derin su birikitilerine girme distiribütörün içine su girince motor stopediyor ve tekrar çaılştıtırmak için çok uğraşırın yazın ise radyatörden suyu sksik etme avantajları kışın sabahları cikleyi nadir kulanıyorsun benimkisi sabah soğunda lpg li olmasına rağmen tek marşta çalışıyor sigortalara dikkat benide uyarmıştılar ama sorun çıkarmadılar ama çıkarmıcaklarına anlamına gelmez mavi ise alma kapılar çarpılınca aynı renkte bulmak zor oluyor

Kaç yıldır kullanıyorsunuz aracı? Çok masraf yapmanız gerekti mi, gerekiyor mu? Sinyal haricinde yedek parça sıkıntısı yaşamışlığınız oldu mu?
Cevabınız için teşekkürler. Olumlu bir yorum duymak beni gerçekten çok mutlu etti :smiley:

Şu Moskwitsch 1500 SL nedir merak ettim, nasıl bir şey ola ki? Resmi var mı?

CİNCİN' Alıntı:

Aslında hoş bir araç, üretildiği yıl ve yere göre hem moskwitch hem de tavria'yı şekil olarak beğenirim ama tek araç olarak hele hele ilk araç olarak tavsiye etmekte yedek parçasının az bulunur olması nedeniyle zorlanırım.

CİNCİN' Alıntı:

31147845r3o

31147845b9j

31147845rwp

sahmaran' Alıntı:
Kaç yıldır kullanıyorsunuz aracı? Çok masraf yapmanız gerekti mi, gerekiyor mu? Sinyal haricinde yedek parça sıkıntısı yaşamışlığınız oldu mu?
Cevabınız için teşekkürler. Olumlu bir yorum duymak beni gerçekten çok mutlu etti :smiley:
saol iki senedir kulanıyorum parçasını kolay bulursun yedek parça bumak içi lada yedek parçası satan yerlerde kolaylıkla bulursun eğer izmirde yaşıyorsan sana yardım edebilirim parça konusunda yanlız ben ikinci birtane alcam benikisinin kapsamlı bir bakım zamanı geldi kaporta boya ve mekanik bakıma girerse enaz iki ay yok aracın çürügü araç iyi dumdaymış yanlız vizesi seni uğraştırır benikininde orjinal panjuru yok panjuru çıkarınca yazın hararet yapmıyor kolay kolay

Parça sıkıntısı çekeceginizi pek sanmam.Şimdi ivedik'e gitsem 20 tane bu araçtan bulur,her parçasını alırım.Şahsi fikrim,ille de binek rus'a binilecekse GAZ VOLGA derim.

Konuyu takip ediyordum ve kendi düşüncemi söylemeden duramayacağım. Çok güzel Samara'lar var piyasada, eğer maddi olanaklar bunlardan edinmeye yeterli ise alın derim. Benzinle bile kullansanız pekçok araçtan az yakar, yedek parça sıkıntısı yok, ustasını bulmak (en azından büyük şehirlerde) çok kolay. Eğer düşünürseniz www.ladakulubu.com'a bakın, aracını satmak isteyenler ilan da veriyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.