Mercedes G-Class Yedek Parça Paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arsamax Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,007
Ynt: Mercedes G-Class Yedek Parça Paylaşımı

gürbüz kardeş hidrolik dkutusunu ben aldım diger parcaları sorarım senin bildiğin yerde dif kilit varmı nereden katılıyorsun

Etiketler

Ben aslen İzmir fakat görev sebebi ile şu an Iğdır dayım, şehiriçi kullanıyordum aracımı ama Ağrı Dağının havası ben yoldan çıkardı.. ;D

Gürbüz kardeş,turbo uygulamasını benim tanıdığım usta yapıyor,telefonum 0536 3277522 .

slm taner normall turbosuz motora turbomu takıyor yoksa tamirmi yani bakımmı nerdesin taner ben antalyadayım sande ne arac var

Selam Gürbüz,benim araç 1983 model,sonradan 5 silindir 300 dizel motor takılmış,2 ay önce turbo taktık,ben Ankara dayım,Alman malı ( KKK) Turbo küçük,3000 devire kadar,özellikle 1,2,3 viteste çok iyi güç sağlıyor,bizim araçlar yokuşta ağır kalıyor malum,ben bu problemi çözdüm,yakıttada farketti.

taner erdem' Alıntı:
Selam Gürbüz,benim araç 1983 model,sonradan 5 silindir 300 dizel motor takılmış,2 ay önce turbo taktık,ben Ankara dayım,Alman malı ( KKK) Turbo küçük,3000 devire kadar,özellikle 1,2,3 viteste çok iyi güç sağlıyor,bizim araçlar yokuşta ağır kalıyor malum,ben bu problemi çözdüm,yakıttada farketti.

Turbonun düşük devirlerde etkili olması çok iyi. Bahsettiğiniz turbo 240 dizellere de uygulanabiliyor mu acaba? Turbo taktıktan sonra tork ölçümü yaptırdınızmı hiç? Sanırım 300 dizellerin normal torku 165 nm 2400 devşrde.Turbodan sonra ne olmuştur acaba??

Bahsettiğiniz turbo 240 dizellere de uygulanabiliyor mu ? Ne kadara mal oluyor?

Selam GÜRBÜZ,Turbo dizel motorlara daha kolay uygulanıyor,2.000. tl civarında masrafı var,(350.TL TURBO 2.el dahil)turbodan sonra çekiş gücü iyileşti,yokuşta kesinlikle fark ediliyor,motorun eskiye nazaran yüksek performansla çalıştığını hissediyorsun.Turbo alt devirde çalıştığı için ölçümde ,yüksek devirdeki tork aynı çıkıyor yani 4. viteste pek fark edilmiyor,ölçüm yaptığımız yerdeki usta ile de bunu konuştuk.

slm gürbüz kardeş ben senin konuyu unutmadım ama arkadaş aracı daha halen parçalamadı ve gördüğüm kadarıyla sah . coma ilan vermiş hurda BELGELİ SATLIK DIYE senin turbo konusunu takip ediyorum bildiğim kadarıyla hiç turbo olmayan bir motora turbo takılır ama orjinal turbo motorların yanma haznesi yani pistonları değişik veya araştır derim bende motor arıyorum bulamadım olursa 250 td 150 hp arıyorum 5 ileri şanzumanla sana kolay gelsin allaha emanet ol

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim, sonradan turbo taktırmak biraz sıkıntı gibi şimdi motor peşindeyim onunda bir teferruatını öğrenelim bakalım sonuç ne olacak.

kardeş aynı yoldayız . ankarada motor var ama çok para istiyorlar yani uçuyorlar 10 .12 gibi turbo olmayan daha ucuz ama yaramaz

Arkadaslar Merhaba
Bende bir adet 300GD 1980 var. Yeni yeni toparlamaya basladim. Ve bayaga bir parca ihtiyacim var. Yardimci olursaniz sevinirim. Kibris'ta oturuyorum ve mumkun oldugunca cabuk bir sekilde bu araci toparlamam lzm. Elinde bur araca uygun parca olan varsa lutfen 0542 852 6460 dan veya r.tozener@hotmail.co.uk den msj atarsa sevinirim. Caldirin donup ararim problem degil, yeterki bu araci toparlamamda yardimci olun.

Cok tesekkurler
Ramiz Tozener

ramiz merhaba ispartada bir arkadas var ayhan komple 300 d araci var hurda belgeli teli-05416324156 benim verdigimi soyle antalyadan erdogan ben su an yurt disindayim yoksa arar yardimci olurdum . sen kibrista olduguhu soyluyorsun ozda bu araclardan bol oldugu soyleniyor slmlar

mrb alper elımde 280 ge cıkma cam motorları var sadece, sıprelerı ve kızakları yok eger sıteye gıremezsem bigfatman77@hotmail.com mesaj atabilirsin..

Çok teşekkürler kanuni77 ancak motorla beraber mekanizmasıda farklı normal camlardan uzun takım olarak komple lazım.İlginize çok teşekkür ederım.
alper

arkadaşlar,
460 kasa 300GD için ön şafta ihtiyacım var.mevcut şaft kurcalanmış balans vs uğraşılmış.elinde yeni veya 2 .el ön şaftı olan varsa görüşelim.yanlız 2.el ise orjinalliğine bakarım malum vibrasyon problemi oluyor...
selamlar

Selamlar onun cıkması bıraz zor bence nette capı falan var 63 mm galıba yenısını yaptır daha ıyı.Saygılar
Alper

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri