Lütfen Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakanbaglama Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,760

hakanbaglama

Yeni Üye
bir offroad turuna katılmak için ne yapabilirim...ücretli bir yolu varmı ...bodozlama dalıp aldığım araç ile ilgili pişman olmak istemiyorum.siz değerli üstadların tavsiyelerine ihtiyacım var.şimdiden teşekürler

Etiketler

Ynt: Lütfen Yardım...

henüz araç almadım sonradan pişman olacağım bir hata yapmak istemiyorum hem ortamınıza girmek hemde tecrübelerinizden faydalanmak isterim saygılar

Selamlar,
iyisiniz, hoşsunuz ama sizinle hangi tecrubemizi paylaşmamızı istiyorsunuz? bence, bu başlık altına değil ama lütfen diğer başlıklar altında "daha net" bir şekilde sorunuzu sorun.. ki, size bir faydamız olabilsin.. iyi günler dilerim, reha

1953 Willys cj3b standart donanim, ustu acik, aracin kendi ruhundan baska vinc veya extra bir offroad donanim yok. Arac Parkur ile ilgili ben de tavsiyelerden faydalanmak ve de mumkunse gunubirlik herhangi bir geziye katilmak isterim.
Istanbulda yasiyorum
Yagmur yagarsa ustu kapali olarak 2004 Santa Fe de mecvut ama hic bir offroad donanimi yok. Tesekkurler

sinan bey bende sizinle aynı durumdayım farklı olarak benim bir arazi aracım bile yok.eger bir yolunu bulursanız banada bilgi verin lütfen...

Hakan Bey,

Aradabir sanirim burada offroad turlari oluyor, eskiden daha cok olurdu simdi sanirim herkes tanisti direk telefonla bulusup 2-3 araba gidip ondan sonra fotograflari yayinliyorlar, bir kac aydir takip ediyorum pek offroad gezisi yazisi yok.

Fakat nacizane fikrim araciniz olmadan (veya cok yakin bir arkadasinizin araci) sanmiyorum ki bir offroad turuna katilma sansiniz olsun.

Daha once bu turlara katilmamis olmama ragmen, bu piknige gitmek/tatile cikmak/arkadaslarla gezmek gibi bir sey bir nevi, yani araciniz olmadan birisinin aracini kullanma sansinizin hatta yani yolcu olarak bile bulunma sansinizin pek yuksek oldugunu zannetmiyorum.

Arac dediginiz de yani dusuk butceli ve gunluk kullaniminiz olan bir aracla bile keyif alabilirsiniz bence

Fakat agir offroada yonelik sertifika programlari kurslari oldugunu ve size ders verildigini de biliyorum parkurlarda, internette arastirirsaniz belki bulabilirsiniz bu tarz egitim merkezlerini.

cevabınız için teşekür ederim.peki 20 bine kadar alabileceğim bir araç varmıdır.birde eğer bu iş bana göre değilse hızlı birşekilde nakde çevrilebilir olmalı teşekürler

Reha arkadasimizin musaadesiyle bu baslik altinda bir kac bilgi paylasayim.
Eger bir iki tanidiginiz olursa hafta sonu etkinliklerine yanci olarak katilabilirsiniz.
Araclari surme sansiniz biraz zor ama yandan da nasil hareket edildigini gorebilirsiniz.
Bir iki defa katildiktan sonra zaten eger bu is sizi cezbederse zehiri almissiniz demektir.
Sonra gerek butce gerekse yapmak istediginiz sertlige ve kullanima gore bir arac ararsiniz.
Asgari mustereklerde uygun araci buldugunuzda da sagini solunu kurcalarsiniz.
Burada sizin tercihleriniz,power direksiyon,klima,snorkel,buyuk lastik vs ortaya cikar.
Gun gectikce,ustalastiginizi gorur,ogrenir ilavelere karar verirsiniz.Saglikli yol budur.
Yok benim bilgim yeterli,goruntu de onemli derseniz hemen yapili bir arac alabilirsiniz.
Bu is beni sarmazsa cabuk satilabilecek bir arac ariyorum kismi biraz risklidir.
Bu araclar ancak degerinin cok altinda verilirse hemen satilabilir.
Hemen hemen kimse ne degerine nede yaptigi masraflari telafi etmecesine satamamaktadir.
Araclari yirmiye otuza alirsiniz,on yirmi masraf eder ornegin otuza maledersiniz.
Yirmibese satarsaniz kendinizi sansli sayarsiniz.Ne yazik ki bu is boyle.
Ancak Duster,Captiva,Santa Fe,X5,Q7 vs gibi standart araclarda,piyasa bellidir.
Yasi geckin,uzerinde donanim olan,oynanmis,arazi kabiliyeti artirilmis araclarda piyasa esnektir.
Fakat hangi arac olursa olsun,fiyati iyice dusurdunuz mu talibi illa ki cikar.
Sonuc olarak,kafanizdaki soru isaretlerini gidermek icin once forumlara uye olun.
Lada,Jeep,Honda,Suzuki gibi offroadla ilgilenen markasal forumlar var.
Yada burasi,offroadcuyuz,arazideyiz gibi genel forumlar da var.
Buralarda size yardimci olacak arkadaslar mutlaka bulunur.
Bir de facebook uzerinden biraraya gelen arkadaslar oldugunu duydum.
Bazi toplantilara binek araclarla gidilebiliyor.Orada izleyici olup merakinizi giderebilirsiniz.
Sonrasinda arac alip almamaya,tek arac mi yoksa hafta sonu icin ikinci arac mi diye karar verirsiniz.
Nacizane bazi bilgilerimi paylastim,yardimci olursa ne mutlu.

öncelikle kapsamlı ve açıklayıcı yazınız için vakit ayırdığınız için teşekür ederim.aynı durumda olan arkadaşlar bağlantıya geçersek daha faydalı olacağını düşünüyorum saygılar

Daha önce düzenlediğimiz gezilerimize bakabilirsiniz
bizim gezilerimiz karşılıklı saygıya dayalı alkol kullanılmayan, bazen ailece katılımlı düzenlenen, soft offroad özellikli gezilerdir, donanımlı araçlarıyla katılanlar zor parkurlara girebilir hard offroad da yapabilir donamınsız araçlarda hard offroad yapmak isterse onlarda yapar kimse arazide kalmaz kimsenin aracının ve kalbinin kırılmaması temel prensibimizdir
arabası olmayan ama katılmak isteyen kişileri de aldığımız kısa soluklu yani şehirler arası olmayan gezilerimiz olmuştur kendi yiyecekleri alış verişi dışında misafirimizdirler yiyecek almak için fırsat bulamayanda misafirimizdir yiyecek ve içeceğimizi paylaşırız, tek talebimiz karşılıklı saygı ve alkol alınmamasıdır

araba seçme konusuna gelince marka tavsiye etmem önermem gönül hangisini sever ve beğenirse, bütçede desteklerse en güzeli odur derim, bu sitede beğendiğiniz istediğiniz her hangi bir marka hakkında ansiklobedi dolduracak kadar bilgi bulabilirsiniz, karar verebilirsiniz yinede eksik bilgi varsa sorun önce hep beraber şaşıralım sonra bilenler cevaplar
genelde offroad mevsimi bizde kış aylarında çamurlu arazide olur mevsim normallerinde daha çok piknik türü geziler yapılır
Ramazan olduğu için bizim gurupta uygun görürse iftarlı soft offroad geziler düşünüyorum, ilgilenenler takip edebilir

Selamlar

Bu aralar Ramazan ve yaz olması nedeniyle gezi düzenleyemiyoruz çünki bizim gurubun çoğu oruçlu ve iftar geç saatte açılıyor iftar dönüş vs. zaman açısından sıkıntılı oluyor ayrıca bazılarımız tatilde sayfiye bölgelerinde en kısa zamanda organize olmaya çalışıcaz ve başlık açıp haber vericez
saygılar.

Gezi için bende takipdeyim binek olarak kullandıgımız 2013 subaru forester aracım var belli bir noktaya kadar gelip sonrasında bir araca misafir olmak istiyorum daha önce hiç offroad yapmadım ama çok hevesliyim bi kaç etkinlige katılıp akabinde nıva alıp işe başlamayı planlıyorum .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.