LPG Fiyatı Nereye Gidiyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan olasiliksiz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,299
Ynt: LPG Fiyatı Nereye Gidiyor?

Bizden hiçbirşey olmaz baksana 10 kişi yazmış toplamda başka konu olsa herkes atar tutardı ama iş ciddiye binince kimse bişey yapmaz.Müstahakdır bizlere her zam böyle koyun gibi yaşamaya devam ederken inşallah 10 lira olur yakıtta o zaman ah vah deriz.Yaşasın Isuzu D-max dizelim devam mazota iyiki satmışım lpgli V6 yı

Etiketler

cenk abi daha dur sen çok özleyeceksin v6 yı :D isuzu biraz yorulsunda ..

kendi şahsım adına topluca örgütlenip birşeyler yapabileceksek en büyük desteği vermeye hazırım

Sistemde bi yanlışlık varsa iş ciddiye binse ne olacak?
Yüksek kar peşinde koşan şirketlerden halkı kim koruyor? O şirketlerle rekabet eden diğer şirketler. Yani kısaca rekabet. Başka seçeneği var mı? Yok.
Kafasına göre vergi alan zam yapan tekel devleten kim koruyacak? Demokrasi mi? Çok etkili değil ama elde başka birşey de yok.
Bidahaki sefere evet mührünü nereye bastığınızı iyi düşünün derdim ama çok birşeyin değişeceğine inanmıyorum o yüzden demiyorum çünkü tekel olan bir kurumu kimin yönettiğini değiştiriyorsunuz sadece sonuç değişmiyor.
Yoksa devletler arasında da rekabet var canım deyip başka bir ülkeye mi gidelim? Malesef en azından şimdilik o şekilde olamıyor.

Unutmayalımki tayyip imparatorluğunda yaşıyoruz,hiç bir şeye şaşırmamak lazım.
Aslında hakkediyoruz oda ayrı mesele...............

Unutmayalımki tayyip imparatorluğunda yaşıyoruz,hiç bir şeye şaşırmamak lazım.

Tayyip bey gitse Talip bey gelse gene değişmez, hiçbirşey fark etmez. Konunun kişilerle ilgisi yok. Tekel olan kurum neden değişmek zorunda olsun ki?
Benim hatırladığım son değişiklik koalisyon hükümetinin sonunu getiren ekonomik kriz sırasında olmuştu değişmek zorunda kalan da devlet değil bankacılık sistemi ve onunla ilgili düzenlemelerdi, çünkü iflasın eşiğine gelmişlerdi. O gün bu gündür başka bir değişim için herhangi bir motive edici faktör yok. O günlerde IMF gelip devleti küçültün demişti. (Küçültün ki devletin yaptığı işi özel şirketler yapsın arada rekabet olsun diye). Bunu da amacına uygun yapmadılar çoğu kez yapmış olmak için yaptılar çoğu kurumu tekel halinde özelleştirdiler sonuç değişmedi. Bürokrat Ahmet bey yerine patron Mehmet bey geldi. Bir problemi çözebilmek için önce onu doğru anlamak gerekir.

Geçmişin hesabını yapmayacağım..Ülkesini,insanlarını gerçekten seven,onların çıkarını düşünen bir başbakan da olsa değişmez diyorsunuz.Bana artık başka bir şey söylemek düşmez siz bunu dedikten sonra........

Daha çok zam yaparlarsa evdeki doğal gazı araçta kullancak bir sistem yapmaya çalışırım.
Bunu düşünen sadece ben değilmişim.
http://forum.donanimhaber.com/m_38278785/tm.htm

Geçmişin hesabını yapmayacağım..Ülkesini,insanlarını gerçekten seven,onların çıkarını düşünen bir başbakan da olsa değişmez diyorsunuz.Bana artık başka bir şey söylemek düşmez siz bunu dedikten sonra........

Malesef dünya o kadar basit bir yer değil. O başbakanın eli kolu gözleri her yere uzanıp her şeyi görüp gereğini yapamaz. Sonuçta bir kişi bir kişidir, ve her kişi kendisinin en iyisini bilip en doğrusunu yaptığını zanneder. Zannetmeyin ki yöneticiler her zaman kötü niyetli kişilerdir. Çoğu zaman iyi birşey yaptıklarını zannederler ama yapabileceğiniz iyilik size ulaşan bilgi kadardır. Altınızda da bilgi çarpıtmayı marifet sanan bol bol dalkavuk olacağına emin olabilirsiniz (sanki doğru bilgilerle doğru kararı vermek yeterince zor değilmiş gibi). İyilik ve kötülük arasındaki savaş lord of the rings türünden fantastik romanlarda olur ancak, ve ancak fantastik bir dünaya için iyi bir kral iyi bir çözümdür. Gerçek dünyayı düzeltmek istiyorsanız insanlarla uğraşmayı bırakıp sisteme bakmalısınız.

olasiliksiz' Alıntı:
Malesef dünya o kadar basit bir yer değil. O başbakanın eli kolu gözleri her yere uzanıp her şeyi görüp gereğini yapamaz. Sonuçta bir kişi bir kişidir, ve her kişi kendisinin en iyisini bilip en doğrusunu yaptığını zanneder. Zannetmeyin ki yöneticiler her zaman kötü niyetli kişilerdir. Çoğu zaman iyi birşey yaptıklarını zannederler ama yapabileceğiniz iyilik size ulaşan bilgi kadardır. Altınızda da bilgi çarpıtmayı marifet sanan bol bol dalkavuk olacağına emin olabilirsiniz (sanki doğru bilgilerle doğru kararı vermek yeterince zor değilmiş gibi). İyilik ve kötülük arasındaki savaş lord of the rings türünden fantastik romanlarda olur ancak, ve ancak fantastik bir dünaya için iyi bir kral iyi bir çözümdür. Gerçek dünyayı düzeltmek istiyorsanız insanlarla uğraşmayı bırakıp sisteme bakmalısınız.

Benim çocukluk yıllarımda Turgut Özal'lı yıllara denk gelmiştim.O zamanları hatırlayanlar bilecektir ülkenin nasıl değiştiğini,çağ atladığını.Marlboro bakkalda satılacak denildiğinde şaşkınlığımı görmenizi isterdim.Bakırköy de ikamet ediyordum çocuk gözümle dahi olsa ülkedeki değişimi gözlemliyebiliyordum.Hataları olmadımı tabiki oldu,ailesi,özellikle eşi ve kızı, sizinde belirttiğiniz gibi yanındaki dalkavuklar şaşırttı ama yanıltmadı.Ama o iç kaoslu yıllardan sonra ilaç gibi gelmişti Özal.Bolluk refah dönemi yaşamıştık tüm tr olarak..Çünkü o gerçekten insanını seven bir ADAM dı.Benim gözümde ATATÜRK ten sonra gelmiş tek kişidir vatanını gerçekten seven.Şimdi kim aksini iddia edebilir sorarım?Dip not ben her zaman sola yakın hissetmişimdir kendimi.Buda son sözüm olsun çünkü siyasete girdi gibi,selamlarımla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR