Landrover 100 " Defender Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,994
Ynt: Landrover 100 " Defender Projesi

berqu' Alıntı:
bende yeni bi araç topluyorum. defender 110'da yaptığım tadilatların resimlerini araç çıkınca atarım. aracın orjinali üstü çadırlı 3kapı, şimdiki hali 1kapı çift kabin 120 modeli projesi ve yapımı kendime ait sizinde araç resimlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum...

kolay gelsin .........zira çok zor bir iş dir ben 2 araç topladım (biri 100 diğeri 110) zor iştir

Etiketler

gokhanlro' Alıntı:
kolay gelsin .........zira çok zor bir iş dir ben 2 araç topladım (biri 100 diğeri 110) zor iştir

Evet çok zor iştir gerçekten, bittiğinde çok büyük keyif veriri heralde ama ben o aşamaya henüz gelemedim ;D

Yavuz isteyip te yapamadığın veya yaptıramadığın veyahut yapamadıkları birşey olursa..... o kötü işte...

gokhanlro' Alıntı:
Yavuz isteyip te yapamadığın veya yaptıramadığın veyahut yapamadıkları birşey olursa..... o kötü işte...

İyi birşey çıksın diye çok titiz (biraz haddinden fazla titiz) çalışıyoruz, oda doğal olarak işleri uzatıyor.

Hepinize merhabalar ben bu forum a yeni katıldım bu tarz arazi araçlarına merakım fazla biraz araştırma yaptım ama 90 lık defender türkiyede bulmak zor 110 luk alıp kestirmek daha mantıklı bu konuyla alakalı olarak 90 lık aracın 110 luk diesel araca göre yakıtı farkedermi vede 90 lık aracı beş kapılı yapılırmı ben resim olarak yaptım ço hoş görüntü çıkta saygılarla.

Benim land

Defender 90 bulmak o kadar da zor değil. 110'dan kısaltmak, 90 bulmakdan daha zor ve masraflı olacaktır.
Yakıt tüketimi, aynı motor için, 90 ya da 110 kasada ciddi bir fark yaratmaz.
5 kapı 90 bana hiç çekici gelmedi. 90'ın güzelliği 3 kapı olmasında diye düşünüyorum.

Aracın sadece dış görünümü değil iç uyumuna göre resimdeki gibi olabilmesi imkansır
90" defender yapmanın en kolay yolu tenteli bir 110" defender alıp arkadan 90"boyuna getirilse geri kalıyor tavan yan çamlar
ve iç dizayn orjinal 90"ile aynı olur

1990 model orjinal d90'ini satmak isteyen bir arkadasim var. duz dizel. motor yuruyen ve kaporta iyi ama boya ister. icinde aksesuar yok. 16 bin istiyor. ilgilenen olursa bana mesaj atabilir.[color=][/color][color=][/color]

fetih' Alıntı:
Hepinize merhabalar ben bu forum a yeni katıldım bu tarz arazi araçlarına merakım fazla biraz araştırma yaptım ama 90 lık defender türkiyede bulmak zor 110 luk alıp kestirmek daha mantıklı bu konuyla alakalı olarak 90 lık aracın 110 luk diesel araca göre yakıtı farkedermi vede 90 lık aracı beş kapılı yapılırmı ben resim olarak yaptım ço hoş görüntü çıkta saygılarla.

Merhaba,

Diğer arkadaşların söylediği gibi 110" kesip 90 veya 100" yapmak oldukça zor ve stresli ama ortaya çıkan proje insana çok mutluluk veriyor.Yakıt olayı güç-ağırlık dengesini düşünürseniz elbette daha ekonomik olacaktır.Ancak kısa şasenin en büyük özelliği daha atik ve ergonomik bir yapısının olması.Ben 90" yapmayı hiç düşünmedim,bence çok kullanışlı değil.Yardımcı olabileceğim sorular varsa herzaman msj atabilirsiniz.
selamlar

110'' 'ten kesilerek 90'' yapılması halinde Trafik Tescili bakımından veya TUV Turk Muayenesinde bir sorun çıkıyor mu? Araç gerçekte 90'' ancak ruhsatta 110'' olarak mı gözüküyor, yoksa 90'' olarak tescil ettirmek mümkün oluyor mu?

Artur2001' Alıntı:
110'' 'ten kesilerek 90'' yapılması halinde Trafik Tescili bakımından veya TUV Turk Muayenesinde bir sorun çıkıyor mu? Araç gerçekte 90'' ancak ruhsatta 110'' olarak mı gözüküyor, yoksa 90'' olarak tescil ettirmek mümkün oluyor mu?

'007 yılında bunu yapmak mümkündü ancak şu anda resmi olarak aracın tip-koltuk sayısı vs leri değiştirmek mümkün değil..

ilginiz ve alakanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim 110 luk aracı 90 lık yada 100 lük yapmak için maliyet ne olur bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var sağolun ayrıca ben bu aracı av ve gezi için almayı düşünüyorum acaba defendermi yoksa vitara 3 kapımı hepinize teşekkür ederim

fetih' Alıntı:
...............ben bu aracı av ve gezi için almayı düşünüyorum .................

Eğer Av ve gezi için kullanacaksanız 110 daha uygun bir tercih olur. Köpekler ve malzeme arkaya rahat rahat sığar.

acaglar' Alıntı:
çok güzel olmuş. bir şey sormak istiyorum? bu defender da diff lock varmı?

merhaba Aytuğ,

Defender lerde diflock elbette var....Neden????

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.