Land Rover Defender Satış İhaleleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali fatih Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 642,699
Ynt: Land Rover Defender Satış İhaleleri

Benim bi arkadasim aldi.bende de soft olani var bu arkadasinki yuk diye geciyo.cok kaba bi hesap ile aracin maliyetini hesaplayalim.
5bin tl arac
1,5 muayne evraklar
750 tasima (istanbula)
2,5-3 yuzeysel kaporta boya
1,5-2 guzel bi rollgage
1,5 mt lastik
1,8 yukseltme 2 inch iscilik dahil
XX motor masrafi
500 snorkel iscilik dahil.
Ufak tefek aku yag degisimi bakimi 500 tl
**16,500 tl ** motor masrafi haric kabaca 3-4 motora harcasak 20,500tl yapar.ic gogus direksiyon vs sis farlari projektorleri hesaplamadik bile.
Bu sekilde yaparsak Olumlu yanlari:Incigini cincigini bildigimiz bir arac yapariz bu paraya.guzel isciligini kendi zevkinize gore yaparsiniz.
Olumsuz yanlarini sayalim bide:bu fiyata otokar arac aliyoruz ingiliz olanlar ayni para.ingiizle otokar farkini dusunelim.sase nin ortadan catlamasi ihtimali,motor aksamindan titresimden dusen somonlar vs icindeki zirilti sesleri ingiliz araclar daha saglam isciligi daha iyi bende suan tecrube ediyorum. Farklar bunlar.
Gelelim toyota ile arasindaki farka :smiley:
Toyota da defender kadar saglam bir arac bence pickup olanlari ayni kategoriye koymak dogru olur bence.toyota parcalari ile defender mukayese edilmez sadece ayni parca yari yariya fark ediyor.toyota biraz daha pahali.belki toyotanin motoru daha performanslidir hic kullanmadim ne soylesem yalan olur.
Bide pickup defender ile normal 5 kapi arasindaki duz dizel dedigimiz aracin farkina gelirsek 1700kg pickup digeri 2,5ton diye hatirliyorum.800kg agirlik avantaji ile pickup baya fark yapiyo yolda gidisi kalkisi son hizi cok degisiyor aracin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

Benim bi arkadasim aldi.bende de soft olani var bu arkadasinki yuk diye geciyo.cok kaba bi hesap ile aracin maliyetini hesaplayalim.
5bin tl arac
1,5 muayne evraklar
750 tasima (istanbula)
2,5-3 yuzeysel kaporta boya
1,5-2 guzel bi rollgage
1,5 mt lastik
1,8 yukseltme 2 inch iscilik dahil
XX motor masrafi
500 snorkel iscilik dahil.
Ufak tefek aku yag degisimi bakimi 500 tl
**16,500 tl ** motor masrafi haric kabaca 3-4 motora harcasak 20,500tl yapar.ic gogus direksiyon vs sis farlari projektorleri hesaplamadik bile.
Bu sekilde yaparsak Olumlu yanlari:Incigini cincigini bildigimiz bir arac yapariz bu paraya.guzel isciligini kendi zevkinize gore yaparsiniz.
Olumsuz yanlarini sayalim bide:bu fiyata otokar arac aliyoruz ingiliz olanlar ayni para.ingiizle otokar farkini dusunelim.sase nin ortadan catlamasi ihtimali,motor aksamindan titresimden dusen somonlar vs icindeki zirilti sesleri ingiliz araclar daha saglam isciligi daha iyi bende suan tecrube ediyorum. Farklar bunlar.
Gelelim toyota ile arasindaki farka :smiley:
Toyota da defender kadar saglam bir arac bence pickup olanlari ayni kategoriye koymak dogru olur bence.toyota parcalari ile defender mukayese edilmez sadece ayni parca yari yariya fark ediyor.toyota biraz daha pahali.belki toyotanin motoru daha performanslidir hic kullanmadim ne soylesem yalan olur.
Bide pickup defender ile normal 5 kapi arasindaki duz dizel dedigimiz aracin farkina gelirsek 1700kg pickup digeri 2,5ton diye hatirliyorum.800kg agirlik avantaji ile pickup baya fark yapiyo yolda gidisi kalkisi son hizi cok degisiyor aracin.

Hee bu arada vinc tampon 2bin tl :smiley: fiyatlar boyle olunca bence ingiliz alip bu kadar vakti sanayiye harcamadan ufak ufak masraf yapip yurutmek daha mantikli geldi bana.O sebeple gumrukten cikma bi ingiliz aldim.fiyatida daha uyguna geldi :smiley:

Hee bu arada vinc tampon 2bin tl :smiley: fiyatlar boyle olunca bence ingiliz alip bu kadar vakti sanayiye harcamadan ufak ufak masraf yapip yurutmek daha mantikli geldi bana.O sebeple gumrukten cikma bi ingiliz aldim.fiyatida daha uyguna geldi :smiley:

selam arkadaşlar ben bu ihaleye girecektim ama iş yerinde tomruk ihalesi vardı orman işletmesinde çalışıyorum :smiley: aynı güne denk gelince gidemedim nasipse önümüzdeki aydaki ihaleye gireceğim bi aksilik olmaz devamlı soruyorum evet sansarlar dolanıyor ticaret peşinde hepsi bizde alıp gönlümüze göre yapıp binmek herkesin amacı o fiyatı sormamın ve sizlerin fikirlerini almamın sebebi budur yanlışımız olduysa AF ola arkadaşlar Allah herkesin gönlüne göre versin önümüzde ay inşallah alırızda hep beraber yaparız :smiley:

oguzhan3434' Alıntı:

En temizini yapmışsınız :smiley:

oguzhan3434' Alıntı:

En temizini yapmışsınız :smiley:

Zamaninda demistik 20 nin altina defender mal etmez cok zor hele hele isin icine turbo motor winc aksesuar girerse 30 bine selam verir gecersiniz . Tabi bunu dedik de trip yedik milletten

ibrahim IPEK

Bu ihaleden arac cıkarıp satan arkadas varsa eger lutfen bana ulaşsın ..

Defender dizme konusuna gelınce ınsanlara ( bılmeyen ) kolay gelıyor malıyet yok gıbı gorunuyor ama ısın ıcıne gırınce o iş degısıyor :smiley:

Ben hala ihaleden alınan aracın uygun olacağına imanıyorum. Öyle olmasa bukadar taliplisi olmazdı sanırım.

Kaldı ki sizde bu araçların peşindesiniz.

benım ıcın aracın uygun olup olmaması hıc bır onemı yok fıyat konusunda . yenı bır 90 lık proje ıcın bır arac arıyorum tam aradıgım araclar ıhaleden cıkan araclar bakımsız yıpranmıs tam projelık kesmeye bıcmeye uygun . dıger turlu bır 110 kasa alıp aracı bozmaya gerek yok dıye dusunuyorum . Kımse kımsenın pesınde degıl

Maliyetine muayneli ruhsatli ici disi yapilmis kaporta boyasi yapilmis calisir yurur araclar 13bin tl civari satiliyor.dilerseniz numarasini yollarim arkadasin

Maliyetine muayneli ruhsatli ici disi yapilmis kaporta boyasi yapilmis calisir yurur araclar 13bin tl civari satiliyor.dilerseniz numarasini yollarim arkadasin

Selamlar arkadaşlar bu Aralık ayı içerisinde land ihalesi yapılcak mı haberi bilgisi olan varmıdır acaba herkese hayır günler dilerim...

kardeş ihale ocak 23 cuma güne var ama araclar cok kötü halde kamyonet 1+1 celik kasa kiminin aksleri motorları defransiyelleri sökük kiminin kapılardan havaya kaldırıp kapıları parcalanmış halde hepsi celik kasa ihalede bazı kendini akıllı düşünenler fiyatları ucuruyor 9 bine bile arac satılıyor halbuki dıarda 10 bine plakalı araclar var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri