Land Cruiser HZJ 78

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foco Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,764

foco

Tarsus Off-Road Kulubu
Yer
tarsus
cok merak ettigim bir konuyu sizlere sormak istedim:
HZJ 78 (troopcarrier)
ticari arac sinifina girermi? yani ozel olarak getirmek istesek %84 OTV den kurtulurmuyuz? ikinci sira koltuk veya kapi yok aracta! karsilikli koltuklar
hani bir umit :smiley: :smiley:

Etiketler
Ynt: Land Cruiser HZJ 78

Sahibindende zannedersem samsunda idi arazı araçları getiren bir firma var bir kaç ay önce sizin bahsettiğiniz araçlardan vardı arayıp sorarsanız yardımcı olurlar heralde

foco' Alıntı:
cok merak ettigim bir konuyu sizlere sormak istedim:
HZJ 78 (troopcarrier)
ticari arac sinifina girermi? yani ozel olarak getirmek istesek %84 OTV den kurtulurmuyuz? ikinci sira koltuk veya kapi yok aracta! karsilikli koltuklar
hani bir umit :smiley: :smiley:

getiremessiniz biz konuştuk olmuyor dehşet paralara çıkıyor araç ,yoksa ahh ahhh 5 dakika bile düşünmem

koltuk yada kapıya bakmıyor maliye
4*4 olması durumunda ticari kavramından cıkıyor.
inanılmaz sacma uygulama.
örnegin bu gsm operatörlerinin baz istasyonlarının bakımı yapan insanlar ne yapsınlar? 4*2 arac ile 365 gün nasıl her yere gidip gelsinler?tamamen iş icin kullanıcakları araclarının lüks olarak görülmesinin nasıl bi acıklaması olabilir?

4x4 olması aracı ticari sınıfından çıkarmaz 4x4 hılux toyota bayilerinde mevcut.yeni çıkan yasa etkilemiyor kısa bir süre sonra sorun çözülür.

tango arkadaşımın dediği gibi 4x4 olunca ticaretten cıkmıyor,ben inceledim 78 kasayı 35-40bin euroya geliyor,ticari kapsamında,fakat toyotada 4200cc altında pikap veya ticari yok, yani yıllık vergi 14milyar civarı
defenderlar 2.4 motor olduğu için anormal vergisi yok, 35bin euroya defender alabiliyorsunuz

4.5 v8 malesef soldan direksiyon yapilmiyor diye biliyorum olsa guzel olurdu ama bununlada yetiniriz :smiley: :smiley:
35-40 000 e defender demissiniz 110 pikap veya 130 icin heralde, kapali kasa 110 da dahilmi buna?
kim getiriyor biliyormusunuz?? Borusan land rovera mi ismarlamak lazim?
birdan cok soru sordum kusura bakmayin
tesekkurler

gelmişi var forumlarda derya beyin araci satilik
goksenlerdeki 2010 defender 130 da kendisine ayit ikiside satilik

4x4 pikaplar "kamyonet" olarak değil "arazi aracı" olarak (yüksek) vergilendirilmiştir.

sahibindende birkac tane defender 110 pikap var araclar ilk geldiklarinde fiyatlari 40-45 arasi idi simdi 60 oldu neden anlamadim ama neyse ;)
getiren sahis bu fiyatlara satiyorsa kandisine gelis fiyati 30-35 gibidir muhtemelen buda cok makul bir fiyat bence, yani araclar ticari arac OTV si odenerak gelmis
diye yorumladim kafamda ama isin icnde olmadigimdan bilemicem tabi :smiley:

Adam getirdigi fiyati saklamiyorkı o dediginiz fiyatada gelmemiş.
kar amaçli bir satiş degil

valla onu bunu bilmemde benim erkek kardeşim 2 hafta önce 2010 defender 90 aldı 35bin euro ya ticari olarak ruhsatı çıktı, aynı aracın binek tipi yaklaşık 60-70bin euro
bende keşke eski büskü arabnalarla uğraşmasaydımda alsaydım diye cihanla konuştum

mücahit heralde sende benle aynı görüştesin , keşke toyotanın 3.0 d4d olanı olsaydıda alsaydık, sende senin 80 kasana tonla para harcadın sanırım

biz gökşenlerin getirdiğini aldık, kadına benim landrover a alerjim var, toyota getirebiliyormuyuz dedim, kadın= istediğiniz ticari aracı getiririz dedi, fakat toyotanın 4.2 altında dizel seceneği yok bildiğim kadarıyla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR