Lada Niva da Şanzuman Sesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,492

mehmet42

Yeni Üye
Yer
konya beyşehir
arkadaşlar ben ladamdaki şanzuman sesinden şikayetçi oluyordum fakat öğrendimki şanzuman sesi her nivada var
sıfırında bile. Kia suzuki gibi arazi araçlarında bu sorun yok, normal taksi gibi sessiz ve kullanışlı bu sesi neden kesemiyorlar
okadar zormu çok merak ediyorum ve benim gibi merak edenlerde çok detaylı bir şekilde bizleri aydınlatacak arkadaşların
yardımını bekliyorum.cevaplarınız için teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Lada Niva da Şanzuman Sesi

nivayı rusalar tasarlarken sürüş konforunu hiç önemsememişler nasılsa arazide camurda sesleri duyamazsınız diye işin espirisi bir tarafa nivalar sürekli dört ceker sistemine sahip araclar sonucta şanzımanları şaftları düzgünse uygun ses izalasyonuda yapılmışsa baya bir ses kesile bili yor ama tamamen sıfırlamıyor nedenine gelince arka dif karpuzuyla şanzıman arasındaki şaft baglantıları merkezli degil bu nivanın fabrikasyon imalat hatasıdır

sevgili üstadım gülü seven dikenine katlanır arazideki performans herşeyi unutturuyor hele birde lastikler 0K144 se işte tamam

Yeni nesil Niva "M" serisinde şaft meselesinde de değişiklikler var... (bu seri 2010 içinde ülkemize gelebilir)...

Bu yeni şaft sistemiyle "ses-titreşim" daha azalmış olacak...

Bir de "4x2" sistemli Nivalarda, 4x2 konumunda "ses-titreşim" çok azalıyor...

slm 88 model niva aldım sanzıman sesini yavru şanzımandaki titreşim veya sarsıntı olarakmı kastediyorsunuz aeğer öyleyse bendede var yokuşta ve kalkışlarda ciddi sarsıntı yapıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR