Korando 2.9 Td Ile Başlangıç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5,596
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 512,201
Ok sorun yok unutalim soz ile yazi bir olmuyor sen yanlis anladin ardindan ben yanlis anladim demekki bilgimiz dahilinde buradayiz..
Ha bu arada aslında benzinli bi model bir tık önde, dizeli ikinci derecede düşünürüm aslında, (o da dizel aracın benzinliye göre daha nazlı-bakım vb- olduğunu düşündüğümden, ama hiç dizel aracın oldu mu kullandın mı diye sorarsanız ; yyıohh!) ancak zor bulunan bir model vb olduğu için o kadar seçici olmak istemiyorum. Hem belki sizlerden bilen biri "hocam benzinlide şu şu sıkıntılar oluyo dizel candır gerisi heyecandır" ya da "abi dizelleri genelde sorunlu, hiç bulaşma benzin paşa paşa işini görür" vb tarzı bi deneyim bilgi falan paylaşır ise -denk gelirse- tabii seçim de o bilgiler eşliğinde güncellenir no prob. Benim suzi benim ilk aracım ve bazı teeml teknik mevzulara bile henüz hala çok uzağım yeni yeni öğrenmeye başladığım için işin teknik kısmı ile ilgili çok sınırlı bilgim var, internetten falan da oku oku bi yere kadar. Yaşanmış örneklerden dinlemek deneyimlemek en güzeli.

Etiketler

Ha bu arada aslında benzinli bi model bir tık önde, dizeli ikinci derecede düşünürüm aslında, (o da dizel aracın benzinliye göre daha nazlı-bakım vb- olduğunu düşündüğümden, ama hiç dizel aracın oldu mu kullandın mı diye sorarsanız ; yyıohh!) ancak zor bulunan bir model vb olduğu için o kadar seçici olmak istemiyorum. Hem belki sizlerden bilen biri "hocam benzinlide şu şu sıkıntılar oluyo dizel candır gerisi heyecandır" ya da "abi dizelleri genelde sorunlu, hiç bulaşma benzin paşa paşa işini görür" vb tarzı bi deneyim bilgi falan paylaşır ise -denk gelirse- tabii seçim de o bilgiler eşliğinde güncellenir no prob. Benim suzi benim ilk aracım ve bazı teeml teknik mevzulara bile henüz hala çok uzağım yeni yeni öğrenmeye başladığım için işin teknik kısmı ile ilgili çok sınırlı bilgim var, internetten falan da oku oku bi yere kadar. Yaşanmış örneklerden dinlemek deneyimlemek en güzeli.
3.2 6 silindir 220 hp olanı alacaksın o zaman manda kasa s 320 motoru

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piyasada dolasan 3/5 korando var satilik , secenekler kisitli , ya sıkı takip edip sabirla beklemek gerek yada secenekler arasindan ihtiyaca yeterli olacak birini secip uzerinde gerekli degisiklikler , iyilestirmeler yapilabilir .

LPG ile uyumlu, ilerde supap sıkıntısı yaratmaz. 4 senedir kullanıyorum. Verdiğim veriler LPG içindi.
(Mental not: Türk Dil Kurumunun sözlüğüne göre yazlımı Supap imiş. Sibop, subap vs. değil.)
Hocam,orgi ye söylüyorum söylüyorum yazmiyor madem sende 3.2 benzinli var hele bi anlat sana zahmet tadından yenir mi yenmez mi

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motor olarak Mercedes'in farklı modellerinde kullandığı bir motor. (M112 e32) O anlamda çok kronik bir sıkıntısı yok. ML için konuşursam 2 küsür ton ve sürekli 4 çeker bir araç için yakıt tüketimi makul. Ben günlük kullanıyorum Ankara içinde. Korando'nun ağırlığını bilmiyorum ama yakıt değerleri daha düşük olabilir belki.
Bastığınızda gitmem demez, 218-224 beygir arası bir güç ve 315 tork olması lazım yaklaşık. 6 silindir, her silindirde 2 adet buji var.
Deneyip yaşamak lazım :smiley:

Hocam,orgi ye söylüyorum söylüyorum yazmiyor madem sende 3.2 benzinli var hele bi anlat sana zahmet tadından yenir mi yenmez mi

Bende mazotlu var abi nerden cıkardın benzinli oldugunu ? 2.9 td var

Motor olarak Mercedes'in farklı modellerinde kullandığı bir motor. (M112 e32) O anlamda çok kronik bir sıkıntısı yok. ML için konuşursam 2 küsür ton ve sürekli 4 çeker bir araç için yakıt tüketimi makul. Ben günlük kullanıyorum Ankara içinde. Korando'nun ağırlığını bilmiyorum ama yakıt değerleri daha düşük olabilir belki.
Bastığınızda gitmem demez, 218-224 beygir arası bir güç ve 315 tork olması lazım yaklaşık. 6 silindir, her silindirde 2 adet buji var.
Deneyip yaşamak lazım :smiley:
Çok sagol

Hocam, biz seni korando prof. u kabul ettik dizel,benzinli farketmez bilgi sahibisindir diye soyledim

Cenk abi senin kafandan gecen soruya cevap olarak , 1 buyuk genis olsun 2 hızlı olsun 3 guzel ses cıksın : musso 3.2 limited 500 brabus 245 hp Dünya capında 500 adet uretilmis musso normal 3.2 lerden farkı brabus olması (mercedesin offical tuningcisi) ve digerlerinden yakıtı daha az yakması Turkiyede bu aractan yaklasık 10 adet var arada sırada internete dusuyor, bunların icinde zamanında ne var var , arac telefonu tv hafızalı koltuk deri var oglu var gecen sene istanbulda bir bayii 25 liraya sattı dilberim arabayı , korandoyu almamıs olsaydım 2014 de alacaktım o arabayı arkalarında 500 limited yazar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri