Kitap ve Dergi Duyuruları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,672
Ynt: Kitap ve Dergi Duyuruları

Mahmut Gümen "Çılgın Karavancılar" akıcı ve karavan yaşamı mizahi olarak ele alınmış bir eser piyasada bulamasanız bile sitesine girip sipariş ettiğinizde kitap elinizde.

Etiketler

karagozlers' Alıntı:
Mahmut Gümen "Çılgın Karavancılar" akıcı ve karavan yaşamı mizahi olarak ele alınmış bir eser piyasada bulamasanız bile sitesine girip sipariş ettiğinizde kitap elinizde.

Süreyya hocam,

Mahmut beyin kitabını okudum...Çok keyifli...
Ancak kendisi sürekli kampinglerde kaldığı için kitap, benim aradığım Türkiye nin farklı yörelerinde yapılan özgür turları pek kapsamıyor...
Pek çok nedeni var ama salt ana yollar yerine tali yollardan ülkemizi gezdikleri için bile motorsiklet yazıları nedense bana çok sıcak/yakın geliyor...

Aşağıdaki kitapta ilginç olabilir...
Bursada bulamadım, ideefixe den edineceğim...

http://www.idefix.com/kitap/cagdas-gezginlerin-gozuyle-turkiye-ve-turkler-kolektif/tanim.asp?sid=U5RE1SDLTG2GMXJDCMLJ

283070_2.jpg

Haldun, ne yazık ki ülkemizde karavanlı gezilerle ilgili kayda değer kitap yok. Bildiğim tek kitap Mahmut Gümen'in yazdığı "Çılgın Karavancılar" kitabı. O da karavancılığı sevdirmeye yönelik. Okumayan arkadaşlara da tavsiye ederim. Son derece keyifle okuduğum bir kitap oldu.

Bildiğim en iyi karavanlı gezi kaynağı aşağıdaki linkte.
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=51.0

Soru nereye gidildiğinde ne yapmak, nereleri gezmek lazım dediğimizde;
Gugıl amcaya gezi kitapları diye yazınca, genel gezi kültürüyle ilgili birçok kitap geliyor.

Birçok arkadaşın ihmal ettiği güzel bir kaynak da turizm fuarları. Bu fuarlarda birçok yöre ve ülkenin tanıtımı yapılıyor, doküman, harita ve veri diski olarak bilgi alabiliyoruz.

Şu an kucağımda okumaya başlayacağım...

Bir Milyon Yıl 500 Sayfada

ArkeoAtlas özel sayısı, yayın hayatına başladığı 2002 yılından beri Anadolu'nun arkeolojik mirasının tanıtılması, korunmasında duyarlılık yaratılması konusunda önemli rol oynadı. 'Yaşayan geçmişin dergisi' kısa sürede kendisine geniş bir okur kitlesi buldu ve önemli bir bilgi kaynağı oldu.

[attachment=1]

Screenshot 1

duyuru için teşekkür ederim hemen bir atlas alacağım, ayrıca yazının altındaki özdeyiş de süper çok hoşuma gitti..teşekkür ederim

necmi durmaz

Pancarın dansı
Tom Robins yazarı
Eski bir roman,sahaflarda bulunur,belkide büyük kitapçılarda.
Ama okumaya değer,şiddetle tavsiye ederim.

dalyan' Alıntı:
Pancarın dansı
Tom Robins yazarı
Eski bir roman,sahaflarda bulunur,belkide büyük kitapçılarda.
Ama okumaya değer,şiddetle tavsiye ederim.

"Parfümün dansı" diye basıldı ilk basımdan sonra...
Ayrıntı yayınları...
Seneler önce okumuştum sonra 2-3 sene önce yeniden okudum...
Akabinde Tom Robbins'in diğer kitaplarını da tabiki... ;)

27842_2.jpg

Yıllardır beklediğimiz kitap acaba bu mu? ;D

Kaçırma Bülent... ;)

http://www.idefix.com/kitap/gezenin-kitabi-felsefesi-ogutler-deyisler-ve-cizgiler-emin-m-cizmeci/tanim.asp?sid=I6K3QV3BFK6KRIZ5MKGP

241908_2.jpg

Bu haftasonu İstanbula gittiğimde bakarım.Karikatüre ne gerek var anlamadım,zorlama bir sayfa doldurma çabası değildir umarım.

Bu ay ki Atlas dergisinde baştan sona keyifle okuyacağınız 'Balkanlar gezi Atlası' ek i var herkese tavsiye ederim.

AT227 ekkapak

Ynt: Kitap Ve Dergi Duyuruları

Bu ay atlas dergisi "Tatil Atlası" ilavesi veriyor. Haritasıyla açıklamalarıyla güzel.

Bu ay ayrıca NTV Tarih dergisi de ülkemizdeki tarihi eserleri ve ören yerlerini anlatan küçük bir kitapçık hediye ediyor.

P6070027a

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR