Kendin Yap - Teardrop Projem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RCR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,843
elinize sağlık ,Konyadan bulabildim gömme kilitleri bende, ama çok güvenli degillermiş ben yan kapak için kullandım kilit karşılıgıda gelmedi onlarıda yapmak zorunda kaldım .

20160216 140134

20160217 180719

20160217 182047

Etiketler
çalışmalar başarılı gidiyor kolay gelsin

Teşekkürler Hüseyin bey. Aslında çalışmalar beklediğimden yavaş gidiyor ama hızlı davranıp hata yapmak ta istemiyorum.

elinize sağlık ,Konyadan bulabildim gömme kilitleri bende, ama çok güvenli degillermiş ben yan kapak için kullandım kilit karşılıgıda gelmedi onlarıda yapmak zorunda kaldım .

Sizin kapakta birde kilidin dil mesafesi çerceve olarak döndüğünüz profili kurtarmamıştır.
Ya karşılığın çok uzun olması yada çerçeve profilin parçalı olması gerekiyor. onu nasıl çözdünüz acaba

bu karşılıkları yaptım haklısınız çerçeve dönünce içeride kaldı dil ,kapı için ise daha önce bahsettigim kilidi uyguladım aracın orjinal toz lastiklerini bozmadan ayrıca kapılar çiftti tek kapıya dönüştürdüm.

20160223 095324

20160223 095338

20160223 095434

20160223 095445

20160223 095519

20160223 095544

Bir arkadaşım karavanım için aşağıdaki havalandırmayı getirmiş.
Yurt dışında fanlı olanlar var ama Turkiyede hem bulmak zor hem de fiyatı cok yüksek oluyor.
Image

Karavanın altı su an aşağıdaki gibi.
Şimdilik altı üstünden daha güzel görünüyor :smiley: .
Açıkta kalan kontrplakları Filinkot kaplamayı düşündüm ancak dayanıklı olmayacağını söyleyenler oldu. Son care ctp ya da bulabildiğim daha ucuz benzer bir malzeme ile kaplayacağım. Tavsiyelerinize açığım.

Image

Kaplini bağlayacağınız V şeklindeki profillerin ana şaseye bağlantısı güvenilir olmamış.Siz onu profile kaynattığınızı ve sağlam olduğunu düşünebilirsiniz ama o sadece 3 mm bir saç plakaya kaynaklu.Karavan kasislere girip esnedikçe o saç uzayacak belkide zaman gelicek yırtılacak.Alttan eksiz olarak uzatmalıydınız.Değiştiremem derseniz alt kısımdam 1 m kadar profilden bir destekte yapabilirsiniz ( ben fotolardan böyle görüyorum) .Forumda biri daha yapmıştı bu hatayı Alt taban için isonem ms polymer öneririm uygulaması rulo ile kolaydır,3 kat sapasağlam olur

Kaplini bağlayacağınız V şeklindeki profillerin ana şaseye bağlantısı güvenilir olmamış.Siz onu profile kaynattığınızı ve sağlam olduğunu düşünebilirsiniz ama o sadece 3 mm bir saç plakaya kaynaklu.Karavan kasislere girip esnedikçe o saç uzayacak belkide zaman gelicek yırtılacak.Alttan eksiz olarak uzatmalıydınız.Değiştiremem derseniz alt kısımdam 1 m kadar profilden bir destekte yapabilirsiniz ( ben fotolardan böyle görüyorum) .Forumda biri daha yapmıştı bu hatayı Alt taban için isonem ms polymer öneririm uygulaması rulo ile kolaydır,3 kat sapasağlam olur

Yusuf bey, V şeklindeki profiller eksiz olarak önden ikinci profile bağlandı. Öndeki profilin arası boşaltılarak eksiz V profillere yanlardan kaynatıldı . 2 . sayfada plazmayla çıkarılan kısım ve eksiz V profil ile ilgili fotolar var tekrar bakabilirsiniz.
Kaynatılma şeklini aşağıdaki çizimde de görebilirsiniz.
Karavan alt

Son düzenleme:

Yusuf Bey
Isonem ms polymeri biraz inceledim güzel bir malzeme gibi duruyor.
Gördüğüm kadarı ile yanıcı bir malzeme de değil.
Şeffafı da var diyor şeffaf kullansam sakıncası olur mu sizce?

Ayni işi görüyor,renkliler birazdaha kalın ,ben elyaftan sonra karavanın dış cephesine uyguladım kurusada biraz nemli hissi veriyor bu yüzden üzerine bir kat daha su bazlı başka bir boya uyguladım,yaz kış hiçbirşeyden etkilenmedi.Yüzde bin esnek bir malzeme olduğunu biliyorum

imalatta kolayliklar dilerim bitmis halini de bekliyoruz

HTC Desire 526G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayın ycakici Projemi takip ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.
Duvarları şekillendirip yerine koymadan önce hem kapılarımın hem de Ctp Panellerimin gelmesini bekliyorum Kapılarımdan biri geldi ancak ctplerimden henüz haber yok malesef :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR