Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2RX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 352,392
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (ta2rx)

TA2RX' Alıntı:
Bugün aracın aküsünü şarj edip Shava'yı test ettim. Kokunun kaynağı tahmin ettiğim gibi boyalı olan parça imiş. Firmanın önerdiği kraft hortumlarla sorun çözüldü. Test sürecinde sıcaklığı 24 dereceye ayarlamıştım. İçeride kazakla oturmaya kalkınca terledim :smiley:
Aynı ısıtıcıyı kullanıyoruz.Sonuca sevindim.Sevgiler.

Etiketler

Kaldığımız yerden devam.

Isıtıcının yakıt deposu yan kaplamanın altında kaldığı için bir gösterge ihtiyacı vardı. Buna sağlamak için önce deponun yan tarafında şerit led yapıştırdım ve anahtar bağladım.

DSC 0004

DSC 0005

Ekli dosyalar

• DSC_0001.JPG
    DSC_0001.JPG
    26.3 KB · Görüntüleme: 746

Bekir bey merhabalar;

Yakit deposunun kontraplak altinda kalmasi yer acisindan avantaj olasada, disaridan gelebilecek ektilere karsi biraz riskli geldi bana. Cunku gordugum kadari ile depo plastik ve disaridan gelebilecek bir etkide delinme ihtimali var. Bu yuzden depo ile arac saci arasinda ne gibi bir guvenlik onlemi aldiniz?

Bekir bey, araç aküsünün doluluğunu ısıtıcı vasıtası ile kontrol etmeniz gibi, depo seviyesini analog kontrol :smiley: altına almanız da güzel ve pratik bir fikir. Bu başka bir forumda yazılanları aklıma getirdi. Solar vasıtası ile "akülerin doluşu için sadece güneşe bakıyorum" diyordu bir katılımcı. Düşününce hak vermemek elde değil.

Artık "organik karavan"a birşey kalmamış sayılır. :smiley:

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Bekir bey, araç aküsünün doluluğunu ısıtıcı vasıtası ile kontrol etmeniz gibi, depo seviyesini analog kontrol :smiley: altına almanız da güzel ve pratik bir fikir. Bu başka bir forumda yazılanları aklıma getirdi. Solar vasıtası ile "akülerin doluşu için sadece güneşe bakıyorum" diyordu bir katılımcı. Düşününce hak vermemek elde değil.

Artık "organik karavan"a birşey kalmamış sayılır. :smiley:

:D :D

melihbozkurt' Alıntı:
Yakit deposunun kontraplak altinda kalmasi yer acisindan avantaj olasada, disaridan gelebilecek ektilere karsi biraz riskli geldi bana. Cunku gordugum kadari ile depo plastik ve disaridan gelebilecek bir etkide delinme ihtimali var. Bu yuzden depo ile arac saci arasinda ne gibi bir guvenlik onlemi aldiniz?

Endişelerinizde haklısınız. Bir karavanda buna benzer pek çok risk var. Diğerleriyle kıyaslandığında ben bu riski ihmal edilebilir kategorisinde kabul ediyorum. Bu yüzden ayrıca bir önlem almadım.

Önce biraz hatırlatma:

Üst dolaplar için geçen sene bu vakitlerde bir şablon hazırlamıştım. Konunun hikayesi şuradaydı:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=73948.msg1244515#msg1244515

Ama ne hikmetse fotoğraflar yine uçmuş. Başka bir mesajda verdiğim linklerin birisi doğru Allah'tan:

http://www.gezenbilir.com/index.php?action=dlattach;topic=73948.0;attach=445855;image

Bu fotoğraftaki şablonu biraz kırpıp banyo için bir dolap yaptım (bu arada, alt taraftaki küçük rafın alt tahtasını içten değil dıştan monte edince yukarıdaki linkte anlattığım sorun çözüldü):

DSC 0149

DSC 0147

DSC 0146

DSC 0150

Ekli dosyalar

• DSC_0148.JPG
    DSC_0148.JPG
    52.9 KB · Görüntüleme: 286

Lavabonun alt desteklerini hazırlayıp yerine alıştırdım. (Şu anda lavabo boşta duruyor.)

DSC 0151

DSC 0153

Ekli dosyalar

• DSC_0152.JPG
    DSC_0152.JPG
    37.5 KB · Görüntüleme: 243

Dekopajın en çok zorlandığı kesimler, fiber duş tekneleri ve bakalit kesimleridir, ben duş teknesinin 3 kenarından farklı ölçülerde küçültme maksatlı keserken 3 adet ucun abartmıyorum, dişleri eridi kahvaltı bıçağı gibi hiç bir işe yaramaz bıçak haline dönüştü...Panç içinde fiber duş teknesi kötü bir malzeme, deliği açtıktan sonra çıkan parça pançın içinde sıkışıyor, çıkartmak için epey uğraşılıyor..

Elinize sağlık Bekir bey,

biryerlerde yazdınızda kaçırdımmı? özellikle banyo içi kaplama ne düşünüyorsunuz merak ettim. Selamlar

güngör' Alıntı:
Elinize sağlık Bekir bey,

biryerlerde yazdınızda kaçırdımmı? özellikle banyo içi kaplama ne düşünüyorsunuz merak ettim. Selamlar

Teşekkürler. Muhtemelen Atila bey'in izinden gidip muşamba kaplayacağım sanırım. AKA'nın önerisi olan kompozit boya da bir seçenek. Ama o konuda hiç bilgim ve tecrübem olmadığı için muşamba şu an için ağır basıyor. Her halükarda boya / vernik işleri bittikten sonra düşüneceğim bir aşama. Hele bir oralara gelelim...

Hocam kolay gelsin,bir seçenek te benden; 3 mm forex(Sıkıştırılmış strafor köpükmüş) üzerine istediğiniz desende pvc folyo koplatıp banyo duvar ölçülerinde şablon ile kesebiliyorsunuz.Ben fayans deseni kullandım.Selamlar.

züğürt gezençi' Alıntı:
Hocam kolay gelsin,bir seçenek te benden; 3 mm forex(Sıkıştırılmış strafor köpükmüş) üzerine istediğiniz desende pvc folyo koplatıp banyo duvar ölçülerinde şablon ile kesebiliyorsunuz.Ben fayans deseni kullandım.Selamlar.

Teşekkürler. Aklımın bir köşesinde olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR