Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 mabirsen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mabirsen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 702
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 206,010
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 mabirsen

Arkadaşlar güneş panellerini araca montajla ilgili bir kaç örnek paylaşabilir misiniz? Fikir olsun diye...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Güneş paneli nontajı için okulda parça yaptık. Bu konuda bana destek olan Makina Alanı Öğretmeni Dursun Apaydın hocama teşekkür ederim.
y3yguqu2.jpg

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 Mabirsen

Elinizin altinda boyle bir cihaz oldugu icin cok sansilisiniz. Bu cihaz ve arkadasinizdan rica edeceginiz biraz zaman karsiliginda piyasadan bulamayacaginiz parcayi kendiniz uretebilirsiniz.

Haklısınız Melih bey bugün yakından inceledim. Cihaz müthiş tek sorun malzemeye cihaza bağlamak. Gerisi tuşlarla hallediliyor.

Atilla abi buna benzer malzeme yaptık bugün. Ben panelleri 40*20 profillere ne ile tutturuyorsunuz onu merak ettim?

Her iki tarafa 4'er aparat takılıyor, aparatları 4x4 "L" boy profil ile birleştirip, üzerine panelleri koyup yandan vidalıyorum...Burada sorun eski kasa ve yeni kasadaki sağ-sol pim aralıkların ölçü farkı..Yeni kasada sağ sol pim aralıkları 150 cm olduğu için 148x67'lik paneller enine güzel sığıyor...Eski kasada pim aralıkları 148 cm'den dar olduğu için, sağa ve sola boy profil kullanmayıp her bir sağ-sol aparat araç eninde aparatlardan biraz taşacak şekilde profiller ile birleştirip, 148x67'lik paneller aracın gidiş yönünde yan yana montajlanıyor, yani 67+67=134 cm oluyor..

20130309 112414

20130619 184850

20130620 132757

20121125 160449

Atilla abi tavandaki profiller hem panelleri taşıyacak hem de tenteyi. Herhalde aüminyum profil zayıf gelir. En son resimin deki gibi montaj gerekir diye düşünüyorum ne dersiniz?

Panelleri taşıyacak barlara aynı zamanda tente bağlayacaksan, bu barları pimlere takacağın yeni aparatlara bağlayacak şekilde bir çalışma yapabilirsiniz..

20121010 115915

Anladım. O zaman panelleri dolapları montaj için üretien L köşeler var onlarla profile vidalasam mı yoksa saplama ile civata montajı mı yapayım?

Aynen söylediğin "L" profiller ile bağlanıyor," L" profilleri gösteren fotoğraf çekmemişim onun için gösteremiyorum..

Anladım abi vidalamak yeter herhalde yoksa somun civata daha sağlam olur mu?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR