Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 10m3 (Atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 471
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,485
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 10m3 (Atiladi)

Büyük araçla ne tür düşünceleriniz olduğunu bilemem fakat 10m3 ler de iyi bir yol kat ettiğiniz aşikar, markalaşmaya doğru gidiyorsunuz, bu bizler açısından da sevindirici çünki aileye yeni üyeler katılıyor anlamına geliyor, çokluk ta dayanışmayı getirir, üstelik talepler arttıkça kaliteninde artacağı kesin, sizin yerinizde olsam ürettiğim araçlara birde aliminyumdan basılmış örneğin ( Atilla) yada (Atilladi ) diye bir etiket perçinlerdim.
İveco kullanıcısı olarak bişey söylemek isterim, diğer karavanların içinde seyahat şansım olmadı, sadece kendi aracımı tanıyorum, çift teker demek extra sertlik anlamınada geliyor, yollarımız malum, kırılan dökülen araçlarıda zaten bu forumdanda okuyoruz, ben aracı aldığımda tavsiye üzerine 10lu yada 7li yığma makasları (mavi makas) dedikleri parabolik makaslarla değiştirmiştim, bunlar yük değil yolcu tipleri için üretilmişler ki bana göre bunlar bile sert, en son iveco larda havalı suspansiyon seçeneği olduğunuda duydum ( fabrika çıkışlı ve elektrikli kopresörlü ) ve bu düzeneğin diger makaslı modellerede hiç bir kesme kaynak işi olmadan uygulandığını öğrendim, şimdi onun peşindeyim.
İveco yazdığınız için bu konuda bildiklerimi aktarmak istedim, kolay gele.

Etiketler

Abi alanada satanada hayırlı olsun.Arkadaşların yazdığı gibi aranıza bir arkadaş daha katıldı ne mutlu o arkadaşa,Şunu bilmeliki o karavanı gercekten karavanı bilen karavancılığı bi yaşam felsefesi olarak gören ve yaşayan birinin elinden cıkan sanki ömür boyu kendi kullanacakmış gibi hiç bir emek esirgenmeden yapılan bir karavana sahip olması aranıpda sahip olunması zor bir olaylardan,dır.Abi tekrar hayırlı olsun dilerim yeni araç,da kararın 15m3 iveco olur.Herne olursada şimdiden kolay gelsin.Saygılarımla.

Alana da satana da hayırlı olsun.
Yeni projenizde de kolaylıklar diliyorum. İveco araçlar dar değil mi.

İzmir'den selamlar,sevgiler.

İveco'lar ile PSA grubu araçların iç genişlikleri aynı 181 cm...İveconun handikapı, arka davlumbazların çift teker olmasından dolayı geniş olması, iç tasarımda buna çok dikkat edilmesi gerekiyor...

Evet abi iveco daily 35c13v 15,6 m3 180 / 190 / 4.54

atiladi' Alıntı:
İveco'lar ile PSA grubu araçların iç genişlikleri aynı 181 cm...İveconun handikapı, arka davlumbazların çift teker olmasından dolayı geniş olması, iç tasarımda buna çok dikkat edilmesi gerekiyor...

Merhaba Atilla Bey,

Yanlış hatırlamıyorsam PSA grubu araçların iç genişlikleri 181cm den fazla olması lazım. Levent Bey (buralpdi) kendi karavanının yapım aşamalarında da bahsetmişti. Karşılıklı iki demir saç parçaların kesilmesi ile genişliğin daha fazla artacağını söylemişti.

Arkaya enine yatak kullanımında, baş ve ayak ucuna çerçeve şeklinde, izolasyon yapılmaz ise 5+180+5 cm yatağı uzatma imkanı var..Ama aracın iç kaplaması girintili çıkıntılı bir hal alıyor, göz estetiğini rahatsız edici bir çözüm...Yapması ise yapılmasını düşünmek kadar kolay deyil, bu bölümler aracın arkaya doğru daraldığı bölge olduğu için her taraf belirli ovallikde buralara göz estetiğini rahatsız etmecek parçalar alıştırmak kolay deyil, imalat sırasında gereken özen gösterilmez ise çok çirkin sonuçlar ortaya çıkabilir....

Evet doğru, iveco ların iç kafes yapıları hiç bir araca benzemiyor, özellikle belden aşagı kısım sanki eyfel kulesi işçiliğiyle (eğri büğrü ) örülmüş dolayısıyla araya izolasyon uygulamak bile çok zor..hele cam yünü kesinlikle girmiyor.

ivecoların kendi ağırlıkları fazla olduğu için istihap hadleri 1000 kg iken 2.3 motorlu 2007 ve sonrası dukatoların is.had.1490 kg ve iç genişlikleri 1.87m.dir özellikle ivecodan camper yapanların en büyük sorunu; 3500 kg sınırına geilpte dolu bir su deposuyla kantara çekilmektirki böyle bir durumda 2500 tl ceza ödemeye hazır olmak gerekir.

Atilla abi karavanı satmışsın, alana da satana da hayırlı olsun :smiley:

Teşekkürler Haşmet, her son yeni başlangıç...Zor olan ise ilk adımı atmak, bizim ilk adımımızda biliyorsun ideal çözüm sunan, sorunsuz, problemsiz aracı bulup, almak, şu an en zor süreçdeyim yani...

naçizane tavsiyem, 2007 sonrası 15-17m.3 2.3 dukatolardır bu arabaların motoru oldukça sessiz ve yakıt tüketimleri aynı sınıf araçlara göre daha az istihap hadleri 1490kg iç genişlikleri 187 cm ayrıca motorları 400 bin km ye kadar rektifiye görmüyor ve triger zincir olduğu için bakım maliyetleride düşük.

suat54' Alıntı:
ayrıca motorları 400 bin km ye kadar rektifiye görmüyor

İlginç bir bilgi. Bu demektir ki, 100.000-200.000'de bir PSA bulunursa, kamper/motokaravan sahibi, ortalama 20 yıl motorla uğraşmayacak demektir... :-\

Cavid Sezen

Atilla Hocam, satana da alana da hayırlı olsun, nazar değmesin.

Hayırlı olsun Atilla bey,

bende bir çok forum üyesi gibi yeni projenizi heyecanla bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri