Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,216
Ynt: Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

Madrid'e Camping Osasunaya vardığımızda saat 20.00 yi bulmuştu. Kampın koordinatları N 40.453746,W 3,603393 .
Barcelonada tanıştığımız Hollandalı karavancıların Madrid de Camping el escoriali önermişlerdi ama ben şehir gezisinde şehir metrosuna ulaşımı daha kolay olduğundan imkanları daha mütevazi ama Şehir içinde olan Osasunayı tercih ettim.Kampa 2 gece için elektrik dahil 74 euro ödedim.

Barca   Madrid yolu 9

Barca   Madrid yolu 11

Etiketler
Ynt: Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

Osasuna resimlerden göreceğiniz gibi çok büyük bir kamp değil ama personeli güler yüzlü,temiz ve güvenli. Gece 580 km yolun yorgunluğu ile erkenden yattık.

Barca   Madrid yolu 12

23 Haziran sabah kahvaltımızı yapıp hemen Madrid keşfine gittik.kamptan çıktıktan sonra yaklaşık 900 metre yürüyerek Canillejas Metro istasyonuna gittik.2 tane 10 luk Metro kartına 24 euro ödedik ve ilk olarak Yeşil 5 metrosuyla Las Ventas arenasına gittik ve gezdik.Hiçbir zaman seyretmek istemediğimiz Boğa güreşleri hakkında biraz bilgi edindik .

Ardından tekrar indiğimiz duraktan tekrar metroya indik ve bu kez Kırmızı 2 Numaralı metroya binerek Banco de Espana durağında indik ve Metropolis binasını ve ilerisindeki Telefonica binasını resimledik.Sonra Puerta de Sol Meydanı'na gittik.

Barca   Madrid yolu 17

Barca   Madrid yolu 18

Barca   Madrid yolu 19

Çocukların meydana girince ilk dikkatlerini Madrid in simgelerinden biri olan Ağaca dayanmış Ay'ı olacağını zannederken bir de baktım koşar adım Apple Mağazası'na girdiler.Bizde mağzayı gezdik ve sonra yine meydandaki orange mağazasından 1 ay geçerli 1 gb faturasız internet hattını 10 Euro'ya aldık i pad a taktım.unutmadan bu internet hattı satın almak için mutlaka pasaportunuzun yanınızda olması gerekiyor.
Ardından Plaza Mayor Meydanı'na gelip yemek yedik.Meydanın tarihine göz atınca bir çok üzücü olaylar bu meydanda meydana gelmiş olduğunu öğrendik.
Yemekten sonra Papa Tarafından vakfedilen Almudena Katedrali ve Yanındaki royal palacio sarayını resimledikten sonra Plaza de Espana meydanında çocukluk romanlarımızdan Don Kişot ve Sancho panza heykelinde fotoğraf çektirdik ve meydandaki Metroda 10 Numaralı metro ile Santiago barnebau stadına giderek Oğluma verdiğim sözü tuttum.

Barca   Madrid yolu 23

Barca   Madrid yolu 20

Barca   Madrid yolu 21

Barca   Madrid yolu 22

Barca   Madrid yolu 24

Santiago barnebau stad gezisi bize 64 Euro'ya maloldu. Stad gezisi 3 sene önce yaptığımız neucamp gezisinin benzeri gibiydi.

Barca   Madrid yolu 25

Barcelona   Madrid 26

Sonra tekrar 10 Numaralı Metro ile Alanso Martinez'e geldik.burada Yeşil 5 metrosuna geçerek kampımıza bitik vaziyette dönüp yattık.Madridtte o akşam saat 19,30 da muazzam bir yağmur başladı.neyseki karavanın içindeydik.
Yol programımızı hazırlarken ticketmaster sitesinden 24 Haziran saat 19,00 a Alhambra sarayı gezisi için biletlerimizi internetten almıştım.Bu nedenle programımız sıkışıktı.

İsmail bey, öncelikle hoş geldiniz. Ayağınızın tozuyla bu güzel geziyi bizimle paylaşmanız büyük incelik,size teşekkür ediyorum. Rotanız her karavancının aklının bir köşesinde olan bir rota, ama zaman problemi önümüzdeki büyük engellerden bir tanesi. Ben de geçen yıl bu problem nedeniyle Amsterdam-Paris-Amsterdam rotasını 1 hafta sürede ancak Amsterdam'dan kiraladığım karavan sayesinde gezebildim. Emekliliğimi bol bol zaman buluruz umuduyla dört gözle bekliyorum.
Avrupa'da kentlerin temizliği, kampinglerin düzenliliği ve bolluğu, insanların kültürlerine sahip çıkışları imrenerek baktığımız değerler. "Bir gün ülkemiz de oralar gibi olur mu?" hayaliyle yaşıyoruz.
Paylaşımınız için tekrar teşekkür ediyorum, saygılar :smiley:

drares' Alıntı:
İsmail bey, öncelikle hoş geldiniz. Ayağınızın tozuyla bu güzel geziyi bizimle paylaşmanız büyük incelik,size teşekkür ediyorum. Rotanız her karavancının aklının bir köşesinde olan bir rota, ama zaman problemi önümüzdeki büyük engellerden bir tanesi. Ben de geçen yıl bu problem nedeniyle Amsterdam-Paris-Amsterdam rotasını 1 hafta sürede ancak Amsterdam'dan kiraladığım karavan sayesinde gezebildim. Emekliliğimi bol bol zaman buluruz umuduyla dört gözle bekliyorum.
Avrupa'da kentlerin temizliği, kampinglerin düzenliliği ve bolluğu, insanların kültürlerine sahip çıkışları imrenerek baktığımız değerler. "Bir gün ülkemiz de oralar gibi olur mu?" hayaliyle yaşıyoruz.
Paylaşımınız için tekrar teşekkür ediyorum, saygılar :smiley:

Haşmet Bey ilginize çok teşekkür ederim. Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Belki çok çok ileride Avrupa gibi temiz ve düzenli oluruz ., Ama hoyratça yok ettiğimiz kültürel değerlerimizi sanıyorum özleyip duracağız.
Saygılarımla
İbrahim T.Adalı

24 Haziran Çarşamba Sabahı programımızda 445 km yol + AlHamra gezisi ve Granada'da meydan gezisi birarada olduğundan erken kalktık ayaküstü hızlı bir kahvaltı yapıp yola çıktık ilk olarak Madrid Mercedes servisinin yolunu tuttuk kontak anahtarımın pili çok azaldığından ara ara sorun çıkarıyordu İzmir'deki ustam anahtarın pilini serviste değiştir değince bizde gittik.serviste 12 Euro'ya pili değiştirdik ve yola çıktık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR