Karavanımızı Sonunda Tamamladık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koray_p Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,035
enine koyduğumuz yatağın üzerine gelecek şekilde tek kişilik bir yatak koymayı planlıyoruz.
.

Gerçi Koray beye sordunuz ama, ranza konumundaki üçüncü yatağın sonuçta alt depoyu orantısız küçülteceğini unutmayın dememe müsaade edin.
Üstelik üst dolaplar da azalacak.
Böyle uzun bir araçta oğlunuzun ileri yaşları için bile önde yemek masasından yapılan yatağın rahatlıkla yetmesi lazım.

3D Plan için tıklayabilirsiniz..

.
Bbb

.

Bbc

.

Son düzenleme:

Etiketler
Koray Bey ellerinize sağlık, ne kadar güzel bir iş çıkardınız. Tüm süreci eşim ile birlikte takip ettik. Kazasız belasız sürüşler bol gezmeler dileriz. Şuan bizde bir araç almak üzere araştırma yapmaktayız 17mt3 istiyoruz. 3 yaşında bir oğlumuz var, onun içinde enine koyduğumuz yatağın üzerine gelecek şekilde tek kişilik bir yatak koymayı planlıyoruz. Peugot Boxer 2013 model L4H3 208 bin km de bir bulduk, aracı gidip görmedik ancak aracın 208bin km de olması bizi biraz korkuttu. Bu aracı bilen biri olarak sizin tavsiyenize başvurmak istedim. Bu araçların km ömürleri acaba nedir? Forumda başka bu araçları tanıyan arkadaşlar varsa bu konuda lütfen fikir verebilirler mi? Herkese çalışmalarında başarılar, kazasız ve güvenli sürüşler dilerim.

Teşekkür ederim.

Benim aracım 165.000 km 'de. Yeni karavan yapacak olsam gene maksimum 160-170.000 gibi bir kilometre düşünürüm. Sonuçta karavan olduktan sonra yılda ne kadar mesafe yapacağımız malum. Bence 208 bin km fazla. 2013 yerine 2011 veya 2012 model daha düşük bir km 'de araç bakın.

Aşağıdaki fotoğraf ve çizimde göreceğiniz gibi ikili koltuğun önündeki platforma gündüz sökülüp gece takılabilen seyyar bir parça yapılırsa 65-70 cm genişliğinde, 185 cm boyunda bir yatak oluyor.

20180822 184609

Ilave

Aküler sarj ve paneller kaçlık , biraz detaylandırırmısınız .

Bu vesileyle , TL olmaksızın karavanınızda , şu donanım şu marka gibi İCMALEN bilgilendirme yapabilirmisiniz .

Bilgilendirme yaptınız halde , gözümden kaçmış da olabilir .

Talip olacaklar da bilgilenmiş olur .

Süleyman Bey,

Müsait olduğumda listeyi yapacağım.Bunun yanında elektrik ve su sistemiyle ilgili biraz daha bilgi ve fotoğraf paylaşacağım.

.

Gerçi Koray beye sordunuz ama, ranza konumundaki üçüncü yatağın sonuçta alt depoyu orantısız küçülteceğini unutmayın dememe müsaade edin.
Böyle uzun bir araçta oğlunuzun ileri yaşları için bile önde yemek masasından yapılan yatağın rahatlıkla yetmesi lazım.
3D Plan

.
Ekli dosyayı görüntüle 507453
.

Ekli dosyayı görüntüle 507454

.
Abi sen programı fena çözdün efsane çizimler :smiley:

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.

3D Plan için tıklayabilirsiniz..

.
Ekli dosyayı görüntüle 507453
.

Ekli dosyayı görüntüle 507454

.
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Ancak almayı planladığımız araç 17m3 dolayısıyla daha yüksek bir araç. Çizimdeydi planı bizde aynen düşünmüştük. Alt dolapları olması gerektiği kadar geniş bırakıp üste koyacağımız ranzayıda tavana biraz daha yakın yapmayı planlıyorduk.

Teşekkür ederim.

Benim aracım 165.000 km 'de. Yeni karavan yapacak olsam gene maksimum 160-170.000 gibi bir kilometre düşünürüm. Sonuçta karavan olduktan sonra yılda ne kadar mesafe yapacağımız malum. Bence 208 bin km fazla. 2013 yerine 2011 veya 2012 model daha düşük bir km 'de araç bakın.

Aşağıdaki fotoğraf ve çizimde göreceğiniz gibi ikili koltuğun önündeki platforma gündüz sökülüp gece takılabilen seyyar bir parça yapılırsa 65-70 cm genişliğinde, 185 cm boyunda bir yatak oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 507458

Ekli dosyayı görüntüle 507459
Teşekkür ederim. Fikir ve çizim çok güzel. Bunu uygulayabiliriz.

Koray bey yaptığınız karavanla her türlü övgüyü hak ediyorsunuz, inanın sizin gibi becerikli insanları kıskanıyorum :smiley:
Bana göre karavanınızda 1 eksik var, gazlı fırın. Kesinlikle uzun gezilerde işe yarayan bir donanım. Bir de keşke buzdolabınız daha büyük hacimde olsaydı. Delikanlı büyüdükçe daha büyük bir buzdolabının eksikliğini hissedeceksiniz.
Karavanınızla güzel günlerde, mutlu geziler yaşamanızı diliyorum :smiley:

Abi sen naaptın yaa :smiley:
.
İlk kez okudum serinizi..
.
Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık!
.
Müsadenizle bir alkış da benden..
.
Başta satıyoruz demiştiniz.. sonlarda fiyat görmeye çalıştım.. ancak ben mi göremedim? Siz mi vazgeçtiniz? Ne oldu acaba ?

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Ancak almayı planladığımız araç 17m3 dolayısıyla daha yüksek bir araç. Çizimdeydi planı bizde aynen düşünmüştük. Alt dolapları olması gerektiği kadar geniş bırakıp üste koyacağımız ranzayıda tavana biraz daha yakın yapmayı planlıyorduk.
Evliya Çelebi'nin dediği gibi alt dolaplar küçük olsa buna razı olunsa bile yukarıda ranza üstü kalan kısım çok dar oluyor 17m3 büyük deseniz de iki yatakta yatanda konforu bulamıyor. Ayrıca önde oluşturulacak yatak çocuk için yeterli olmadığı zaman , zaten çocuğunuz sizinle gezmeyi istemiyecektir.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koray bey yaptığınız karavanla her türlü övgüyü hak ediyorsunuz, inanın sizin gibi becerikli insanları kıskanıyorum :smiley:
Bana göre karavanınızda 1 eksik var, gazlı fırın. Kesinlikle uzun gezilerde işe yarayan bir donanım. Bir de keşke buzdolabınız daha büyük hacimde olsaydı. Delikanlı büyüdükçe daha büyük bir buzdolabının eksikliğini hissedeceksiniz.
Karavanınızla güzel günlerde, mutlu geziler yaşamanızı diliyorum :smiley:

Merhaba, çok teşekkür ederim.

Buzdolabına ilave olarak Indel B 'nin 40 litrelik TB41 travel box 'ı mevcut. Hem buzluk (-22 derece), hem de buzdolabı olarak kullanılabiliyor. Uzun gezilerde bagaja koyabiliyoruz. Gazlı fırını hiç düşünmemiştim, aklımda olsun :smiley:

1078 TB41 3

Abi sen naaptın yaa :smiley:
.
İlk kez okudum serinizi..
.
Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık!
.
Müsadenizle bir alkış da benden..
.
Başta satıyoruz demiştiniz.. sonlarda fiyat görmeye çalıştım.. ancak ben mi göremedim? Siz mi vazgeçtiniz? Ne oldu acaba ?

Merhaba, mart ayında size karavanımla ilgili mesaj göndermiştim. Belki hatırlarsınız.

Satış konusu şu anda geçerli, ancak ilk kampımızda fark ettiğimiz ufak tefek düzeltmem / halletmem gereken konular var. Onları tamamlayınca ilan açacağım. Eksik halde vermek etik olmaz. Ama kamp zehrini de aldık bir kere :smiley:

Bugün güzel çalıştım. Yarına da planladıklarım üzerinden devam edeceğim. Foroğrafları müsait olursam yarın akşam paylaşırım.

aaa evet hatırladım şu an.. nasılsınız ? :smiley:

Uzunlamasına yatak konulması üzerine ufak bi sohbet yapmıştık..

Karar sizin tabi ama biraz gezin bence aracınızla. Çok emek ettiniz sonuçta.. şöyle bi 3-5.000 km yapın :smiley:.

Feci imrendim valla şu an.. ben aylardır hazır araç bakınerken, siz çocuk ve karavan sahibi oldunuz iki arada bi derede :smiley:) allah mutluluğunuzu daim etsin.

Koray bey merhaba
Satışa cikartacaginizi kaçırmışım konuyu bulamadım da. Ne kadara satmayı düşünüyorsunuz? Bir sorum daha olacak? Bu aracın yıllık sabit odemeleri nelerdir? Mtv,ötv kasko, trafik sigortası vb... görüştüğüm konuştuğum insanlar çok farklı rakamlar söylüyorlar. En güncel bilginin sizde olduğunu düşünüyorum. Teşekkür eder i akşamlar dilerim.

Koray bey elinize sağlik çok güzel bir çalişma olmuş. Hem size, hemde konuyla ilgili bilgisi olan diğer tüm forum uyelerine sormak istedigim bazi sorularim var.
- Öncelikle bütün bu tasarimlari yaparken aracin sağ tarafindaki ve sol tarafindaki ağirliklari hesaba katarakmi neyi nereye koyacaginiza karar veriyorsunuz?
- Araçlarin duvarlarina uygulanan yalitim sadece soğuk havalarda sicak tutsun diye mi yoksa yazin arabanin içinin çok isinmamasini da sağliyor mu?
- Bende şimdilik sadece kafamda bişeyler tasarlama aşamasindayim. Ve şöyle birşey düşünüyorum. Aracin içinde zemin kaplamasi yapilirken, isi yalitimi yerine zemine boylu boyunca yaklaşik 5 cm yüksekliğinde bir su deposu yaptirsak, 1,80 genişlik ve 4,0 metre boyu olsa nereden baksaniz 350 lt lik bir depo olur. Bu tarz bişey deneyen ya da gören oldu mu?
- Aracin altina temiz veya kirli su deposu yapildiğinda soğuk havalarda bu sular donmuyormu?
Simdiden teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,473
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR