Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,157
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

Sizden bu lafları duymak beni gerçekten çok üzdü. Uzun siredir siteye giremiyordum am değişiklik olmaması üzüntüme bir ek oldu. Hepimiz, özellikle erkek karavan sahipleri, hayatta olduğu gibi biraz çocuğuzdur. Oyuncağımız içimize sinmedi mi biraz soğur ve uzak kalırız. Ama sizinle açık konuşacağım. Ben 1994 model dış cephesinde hasarları olan ve motor hariç bazı sorunları olan bir karavan sahibiyim. Bu araca orta düzey gelirli bir insan olarak fena olmayan bir para da ödedim. Ama inanın bunu sizi rahatlatmak için söylemiyorum, onun içinde geçirdiğim her dakika bana inanılmaz bir huzur veriyor. Neler yaşadınız bilemem tabiki. Ama inanın hepsi geçici ve zamanla düzeltiyorsunuz.

Satın aldığım kişi bana teslim ederken hem starter hemde hizmet akülerini değiştirerek büyük kazık attı. Aracı aldığım gün yolda kaldım. Düşünebiliyor musunuz o kadar para ödemişsiniz. Eşinizi ikna etmişsiniz ve yolda kalıyorsunuz. Eve ne diyeceğimmmm...

Ama hepsi aşıldı. Mükemmel tatiller geçiriyoruz. Artık geleceğe karavansız bakamıyoruz. Hepsi halloluyor Allah sağlık versin. Tekrar söylüyorum ne yaşadığınız bilemem ama şu ana kadar sizin sahip olduğunuz karavana sahip olmak isteyen en az 10 kişi sayarım.

Bozmayın moralinizi lütfen. Sadece bu kardeşinizden dostça bir tavsiye....

Etiketler

zentoz' Alıntı:
Sizden bu lafları duymak beni gerçekten çok üzdü. Uzun siredir siteye giremiyordum am değişiklik olmaması üzüntüme bir ek oldu. Hepimiz, özellikle erkek karavan sahipleri, hayatta olduğu gibi biraz çocuğuzdur. Oyuncağımız içimize sinmedi mi biraz soğur ve uzak kalırız. Ama sizinle açık konuşacağım. Ben 1994 model dış cephesinde hasarları olan ve motor hariç bazı sorunları olan bir karavan sahibiyim. Bu araca orta düzey gelirli bir insan olarak fena olmayan bir para da ödedim. Ama inanın bunu sizi rahatlatmak için söylemiyorum, onun içinde geçirdiğim her dakika bana inanılmaz bir huzur veriyor. Neler yaşadınız bilemem tabiki. Ama inanın hepsi geçici ve zamanla düzeltiyorsunuz.

Satın aldığım kişi bana teslim ederken hem starter hemde hizmet akülerini değiştirerek büyük kazık attı. Aracı aldığım gün yolda kaldım. Düşünebiliyor musunuz o kadar para ödemişsiniz. Eşinizi ikna etmişsiniz ve yolda kalıyorsunuz. Eve ne diyeceğimmmm...

Ama hepsi aşıldı. Mükemmel tatiller geçiriyoruz. Artık geleceğe karavansız bakamıyoruz. Hepsi halloluyor Allah sağlık versin. Tekrar söylüyorum ne yaşadığınız bilemem ama şu ana kadar sizin sahip olduğunuz karavana sahip olmak isteyen en az 10 kişi sayarım.

Bozmayın moralinizi lütfen. Sadece bu kardeşinizden dostça bir tavsiye....

Teşekkürler :smiley: bu hafta gecti ama haftaya bu konuya bir el atacağım.

Üretici firma iş karşılığı ödemem seklinde anlaşarak başladığı karavanımı, yan çizerek para isterem, para yoksa vernik isterem, lastik isterem v.s gibi muhabbetlere getirdiğinden beri bosverdim karavan işini. Bu süreç icinde tesadüfen boyacı bir müşterim oldu ve verdik numunesi aldırın üretici firmaya yolladım çözüm yaratmak için, ama kullanmadıkları bişey çıkmış, bizim karavan yatmaya devam edecek gibi. Karavanı söyle üstünkörü bir kolaçan etmiş benim eleman, mutfak kısmı bitmiş buzdolabı evye ve ocak takılmış, yatak kısmı bitmiş, tavanlara camları takılmış, elektrik tesisatı bitmiş olabilir Der bizim arkadas kontrol panosu ve sigorta kutuları gormuş icinde. Su ısıtıci ve hava isiticiyi görememiş, iki tane jel aku bırakmıştım onları görememiş, karavan tüpü bırakmıştım görememiş, ruhsat işlemlerine baslamamislardir bile :smiley: Berkant anahtarı paslanmis öyle diyor bizim Caner :smiley: Neyse gunün birinde biri gidip alacak oralardan elbet. İran'da karavan yaptırmak ne zor biseymis :smiley:

Çok üzüntü verici gerçekten,artık bundan sonra ki dilekler sabırlar dilemek olacak gibi gözüküyor.

Selamlar.
İnşallah hayırlısı ile biter ve iyi günlerde kullanırsınız. Sizler tercübeli olarak bu zorluklarla karşılaşıyorsanız, bizler bu işin altında sanırım zor kalkarız.Lütfen moralinizi bozmayın. Yorumlara katkı yapamasakda sonuna kadar takipdeyiz. Sectiğiniz araç ve dizayn inanın cok hoşuma gitti. Aynısını kopya yapmayı cok isterim. Araç hariç yaklaşık maliyetide ( sakıncası yoksa ) paylaşmanızı rivca ederim.
İyi günlerde kullanmanız dilegiyle.

Teşekkürler ilginize. Araç hariç 35.000 gibi oldu şimdiden ama hala eksiklerim var bakalım kaça bitecek. Az bir zaman sonra teslim alıyorum inşallah, eksiklerini istanbulda halledeceğim

ve mutlu son....
Ahmo'nun karavanı İstanbul'a getirdik.....
Ahmo iyi günlerde kullan, sana çok yakıştı bu karavan...mutlu geziler...
Yaşasın İveco kardeşliği :smiley:)))))))))))

Teşekkürler. Koca gunünü bana harcayan Ömer Sak'a, tüm eksikleri yapacak olan Berkant'a şimdiden teşekkürler, eksik çok nasıl olacak bakalım. Tirsan'da kantar içinde yolcu olmadıgı ve hiç eşya konmadigi halini 3450 kilo tartınca yıkıldım nasıl olacak bilmiyorum vallahi :(

mutlu son, eksikler hiçbir zaman bitmiyor, mühim olan yolda olmak yavaş yavaş hepsi hallolur, güle güle kullanın :smiley:

Güle güle kullanın!.. :smiley:

ahmocan' Alıntı:
Tirsan'da kantar içinde yolcu olmadıgı ve hiç eşya konmadigi halini 3450 kilo tartınca yıkıldım nasıl olacak bilmiyorum vallahi :(

Önemli bir konu bu, yollardaki tartı haberleri iyice artmaya başladı. İlk başta önlem almak/almaya çalışmak gerek... :-\

Kolay gelsin.
Cavid Sezen

Geçmiş olsun Ahmet hocam,
yollara çıkmışsınız burdan sonrası için ruhsat ve ağırlık konusu önceliğiniz olacak sanırım kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR