Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 689
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 332,085
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

KAMİL BAYRAM SİGORTA' Alıntı:
sevgili arkadaşlar sitenizi ziyaret ettiğimde karavan sigortasıyla alakalı problemleriniz olduğunu farkettim.Bizde bununla alakalı çalışma yaptık sitenizde üye olan birkaç arkadaşınızın karavan trafik sigortasını yaptık.Bununla ilgili olarak irtibata geçmek isterseniz yardımcı olurum.
Whatsapp üzerinden 0539 3413024 nolu telefondan ulaşabilirsiniz..
kamilbayram28@hotmail.com
Kamil Bey olacaktı deminki yorumda yanlış oldu özür Saygılar

Etiketler

Anlaşılan formül belli. Önce yeni sigortayı yaptırıp sonrada eskisini iptal ettirmek. Emeği geçenlere teşekkürler.
Karavancılığın büyük bir gideri makul seviyelere inmiş oldu.

merhabalar,
trafik sigortanızı ipatal ettirebilmeniz için yeni bir poliçe yaptırmanız gerekiyor yeni poliçenizde 250 tl civarında çıkıyor yeni poliçeniz yapıldıktan sonra mükerrerden iptal ettirebilrsiniz.konuyla alakalı bilgi almak isterseniz 0539 341 3024 0454 216 14 44nolu telefonlardan arabilirsiniz saygılarımla kamil bayram sigorta

Firkat' Alıntı:
Anlaşılan formül belli. Önce yeni sigortayı yaptırıp sonrada eskisini iptal ettirmek. Emeği geçenlere teşekkürler.
Karavancılığın büyük bir gideri makul seviyelere inmiş oldu.
evet fiyatlar olmasi gereken seviyelere inmis oldu bundan 2-3 yil oncesinde karavanlarin policelerini bu fiyatlardan kesiyorduk.

İYİ GÜNLER YEŞİLKART SİGORTASI 2014 TARİFELERİ EKTEDİR.

Ekli dosyalar

• yeşilkart sigortas.docx
    16.4 KB · Görüntüleme: 193

Tarife listesi için teşekkür ederim.
Benim aracımın ruhsatında kapalı saç kasa kamyonet yazıyor araç sınıfı olarakta N1 yazmaktadır.
Acaba sizin tarifede benim araç hangisine uygundur? teşekkürler.
saygılar

ince999' Alıntı:
Tarife listesi için teşekkür ederim.
Benim aracımın ruhsatında kapalı saç kasa kamyonet yazıyor araç sınıfı olarakta N1 yazmaktadır.
Acaba sizin tarifede benim araç hangisine uygundur? teşekkürler.
saygılar

KAMYONET KATAGORİSİNDE N1 KAMYONET C1 OLAN KATOGORİ 600 EURO

Yeşil kart ana web sitesi
http://www.cobx.org/Content/Default.asp?

Türkiye için burayı sorumlu tutuyor ve fiyatlar Türkiye için:
http://www.tmtb.org.tr/sayfa.aspx?pid=8&id=15

600 Euro fiyat yıllık . 15 gün olurda %20 si ödeniyor. Hasarsızlık indirimi bana uygulamadılar. Üstüne gerçi 3 sene geçmişti.

6. ayda Ziraat Sigortadan 759 TL ye yaptırdığım poliçemi
iptal ettirerek Ankara Sigortaya 275 TL ye yaptırdım. Ziraat
Sigortadan geriye kalan 400 küsur TL nin hesabıma yatırılacağı
söylendi.
Uğraş veren başta Bekir Kemal Ataman, Erdal Ötügen olmak
üzere sigortacı Ali Gündoğdu ve emeği geçen mücadele eden tüm
arkadaşlara teşekkürler.

aslanahmet' Alıntı:
Ankara Sigorta'nın şu basamak fiyatlarını incelerken dikkatimi çekti. 4.5.6. ve 7. basamaklar için prim fiyatı belirlemişler. 1.2.3 basamaklar için fiyat yok. Yani kazaya karışanın durumu meçhul :smiley: Kazaya karışana bu özel indirimi uygulamayıp özel amaçlı taşıtlara uyguladığı 1300 TL civarında ki liste fiyata bir de sürprimi ekleyerek fiyat teklifi verebilir. O yüzden karavan sahiplari araçlarını dikkatli kullanmasında fayda var :smiley: Ufak tefek kazalarda sigortasını deldirmeyip anlaşma yoluna gidip cebinden karşılarsa daha avantajlı olabilir.

Ali Bey bu konuda sizin de fikirlerinizi alabilirmiyiz. Bahsettiğim konu 2012 yılında Dubai Sigorta'da başıma gelmişdi. 2011 de 280 TL olan sigortam ufak bir kaza sonrası Dubai Sigorta'da 840 TL ye fırlamışdı.

bugün sigortam 244tl yapıldı
emeği geçen herkese çok çok teşekkürler,

birde muayeneyi 2 senede yapabilirsek her halde bu karavancılık dadından yinmez :smiley:

sigortacıali' Alıntı:
merhaba buğra bey iptal konusunda 30 günlük süre doğru ancak 30 günden sonraki poliçeler için kısmi iptal yapılıyor. ak sigorta ve ziraat sigortadan ve mafre genel sigortadan son 2 hafta içinde bircok kısmi iptal yaptırdım ve iadelerini aldım. zaten mantık olarak yürürlükte 2 tane poliçe olamaz digerini mecburen iptal etmek zorundalar. bu 3 firmadan kısmi iptal yapılıyorsa diger firmalarda yapmak zorundalar böyle birşey firmanın insiyatifinde değildir belli bir yönetmelik vardır bunun dışına çıkılıp keyfi uygulama yapılamaz ben poliçenizi iptal etmiyorum diyemez hiçbir firma bu 3 firma yapıyor ise diğer firmalarda yapacaklardır. axa ile bir müşterim görüştü oda bu şekilde kısmi iptal olarak yapılabileceklerini belirtmişler.

Ali Bey Merhaba;
Ben genel iptalden bahsetmiştim sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.Zira o yazıyı yazdığımda henüz Allianz ve Mapfre'den yanıt gelmemişti.Sonrasında kısmi iptal olarak ben de Aksigorta ile tekrar görüşüp teyit aldıktan sonra(keza Allianz ve Mapfre'den de aynı yanıt geldi) bugün Eskişehir'den Mehmet Şavluk abimizin daha önce Aksigorta'dan yaptığım poliçesini mükerrer poliçeden iptal ederek 393TL iadesini, Ankara Sigorta'dan 275TL'e trafik sigortasını yaptım.
Bilmiyorum karavanınız var mı ama ben forumda bir sigortacıdan önce motokaravan sahibi ve daha önce yüksek prim uygulamasını bizzat kendi aracı için yaşamış birisi olarak tüm karavancı abi ve dostlarımın hiçbir şekilde mağdur olmamaları konusuna maksimum hassasiyetle çalışarak sonuca gitmeye özen gösteriyorum.
Burada paylaştığımız bilgileri ne kadar detaylı ve özenle seçerek paylaşırsak herkes için çok daha faydalı olacağımızı düşünüyorum zira bu konuda hiç konuşulmamış durumlardan da bahsetmekte fayda var.Ankara Sigorta şuan için mükerrer düzenlediğimiz poliçelerden kaynaklı tramerin sürprim uygulamasını fiyata yansıtmıyor, şuan için diyorum çünkü Ankara Sigorta gerçekten karavancıları kazanmak için bir atılım yaptıysa ilerleyen dönemde de bu sürprimleri poliçelere yansıtmamalıdır.
Örneğin bugün Mehmet Abi'nin iptalini yaptığımız poliçesini 27.05.2014'de düzenlemiştik ve mükerrer kesilen poliçe 24.11.2014 yani bugün tarihliydi.Normal uygulamada tramer ilk ay gecikmesi için %10 diğer aylarda %5 sürprim uyguluyor ve sürprimler diğer poliçeye yansıyor.Hatta bazı firmalar 6 ay geçen poliçelerin hasarsızlıklarını 1 basamak düşürebiliyor.
Hal böyle olunca şuan bir jest veya müşteri kazanımı olarak uygulanan bu durumun sürekliliğini sorgulamak(ki yukarıda da belirttiğim gibi sürekliliği ve diğer firmalarda daha rekabetçi uygun fiyatların olması bir karavancı olarak beni çok daha memnun eder) ve insanları bu konularda da bilgilendirmek bizim sorumluluğumuzdadır diye düşünüyorum.
Saygılarımla

aslanahmet' Alıntı:
Ali Bey bu konuda sizin de fikirlerinizi alabilirmiyiz. Bahsettiğim konu 2012 yılında Dubai Sigorta'da başıma gelmişdi. 2011 de 280 TL olan sigortam ufak bir kaza sonrası Dubai Sigorta'da 840 TL ye fırlamışdı.
Hakan Bey Merhaba;
Bu konuda inanın ben de aynısını düşündüm çünkü sütten ağzımız yana yana yoğurdu üflemek zorunda kaldık hep.Bu konuyla ilgili şunu söylemek mümkün hasarlı araçlar için mükerrer poliçeyi deneyerek göreceğiz gibi gözüküyor zira bu Ankara Sigorta'nın o anki algılamasına göre değişebilir.Yani sizin bahsettiğiniz gibi bu araçlar için ya yüksek prim uygulayarak mükerrer poliçe düzenleyebilir ya da benim az önce bahsettiğim sürprimi üzerine ekleyebilir.Belki yine müşteri kazanmak adına her ikisinden de fedakarlık edebilir.
Yaşayarak göreceğiz ama bu konuda da Ankara Sigorta'dan bir bilgi alabilirsem mutlaka buradan paylaşırım..
Saygılarımla

Böyle güzel bir sonuç alınmasını sağlayan Bekir Kemal bey ve Erdal Ötügen bey başta olmak üzere sigorta poliçemin yenilenmesinde yardımcı olan Sevgili Buğra Darıcı kardeşime ve konuyla ilgilenen diğer sigortacı arkadaşlarımız Ali Gündoğdu bey ve Kamil Bayram bey'e teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR