Iveco daily panelvandan karavan dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasan.okuyucu.180 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 277
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,985
Ynt: Iveco Daily Panelvandan Karavan Dönüşümü

Hasan bey unutmadan ölçülerde 2 ile 4 cm oynamalar oldu

Etiketler
Ynt: Iveco daily panelvandan karavan dönüşümü

Metin bey Facebook sayfanıza Katılıyorum çok iyi düşünmüşsünüz.Umarim diger Iveco sahiplerine katılır...

Sent from my iPhone using Tapatalk

af93698d65332841e93dc18a753919da.jpg
autocad de Çizme'ye çalıştım planımı AKa(kemal bey) Aracına benzetmeye çalıştım ... Arkada 20 cm Boşluk bıraktım belki birşeyler (katlanır masa vb icin ) yine arka Kapılar açıldığında Ranza nin altinda su deposu dusunuyorum
Oturma grubu yatak olarak düzenlendiğinde 175 cm oluyor.mutfak tezgahı 120 cm sanırım yetecek.

Hasan Bey, Plan önemli bence acele etmeyin gerekirse imalat geciksin. Ben de naçizane planımı göndereyim, belki işinize yarar, benim araç 17 M3 olanınından, sizinki 15,6 M3 tür. Geçen bir yazınızda öyle yazmıştınız, düzelteyim. Tek fark yüksekliktir. Kolaylıklar diliyorum.

Resim2

100 3275 1

Gezegen 07 Plan'ınız cok guzel Ben aracımda 4-5 kişi ile seyahat edebilirim.Ayrica 1 oglum ve 1 kızım var yasları da yakın... Onları ayrı yatiracağimdan hanımla paylaşacağız kimi zaman Araç icinde yatakları ayırmaya çalışıyorum.ve giriş Bölümü'nü oldukça geniş tutmaya gayret gösteriyorum.Lutfen planım hakkında yorumlar yapınız teşekkürler selamlar...

Merhaba, fotoğrafı düzgün yükleyemediğimden mesajı değiştirdim, şimdi oldu herhalde. Hasan bey 4-5 kişi olacaksanız arka ranzayı ikişer kişilik yapmanız gerekebilir. Bunun için ranzayı enlemesine yapmanız ve en az 120-130 cm genişliğe çıkarmanız iyi olur. Üst ranzada 1 veya 2 kişi yatırıp, oturma grubundan da yatak yaparsanız dört-beş kişi kapasiteye çıkabilir. Koridor genişliğini 50cm den aşağıya düşürmemeye çalışın.

gezegen07' Alıntı:
Merhaba, fotoğrafı düzgün yükleyemediğimden mesajı değiştirdim, şimdi oldu herhalde. Hasan bey 4-5 kişi olacaksanız arka ranzayı ikişer kişilik yapmanız gerekebilir. Bunun için ranzayı enlemesine yapmanız ve en az 120-130 cm genişliğe çıkarmanız iyi olur. Üst ranzada 1 veya 2 kişi yatırıp, oturma grubundan da yatak yaparsanız dört-beş kişi kapasiteye çıkabilir. Koridor genişliğini 50cm den aşağıya düşürmemeye çalışın.

Ben de şahsen bu görüşe katılıyorum. Ranza şayet sığıyorsa, bunun enine ve ikişer kişilik yada altakinin iki, üstün tek kişilik olması daha makul. Bu durumda kayacak olan banyo nedeniyle, oturma gurubunun şoför tarafındaki koltuğun kaldırılması gerekebilir ama yine de gerektiğinde şoför koltuğu döner yapılırsa, oturma gurubunda da bir kişi yatırılabilir.
Bir başka sebep, çocukların katılmak istemeyecekleri yada katılamayacakları günlere gelindiğinde, iki kişilik düz ayak alt yatak önem kazanacaktır. Oturma gurubu ile oynanmadan kullanıma izin verecektir.
Ola ki daha farklı bir karavan için, bu karavanınızı bir gün elden çıkarmak isteyecek olursanız, o zamanda standart yapıdan çok uzak olmayan kullanışlı bir karavanı elden çıkarmak da kolay olabilir.
Bence de bir düşünün derim...
Kolay gelsin.

8477a2570da418107c7dce6345b2b122.jpg
f460093370490aa9a42829b85115fad2.jpg
ebfa0c191f1568934eac89a441a993d8.jpg
7e62ff2edb18b3813d3a8b2a11dfe1d9.jpg
anti pas atıldı ama zaten temiz bir araç idi Üzerine tekrar boya atmayı düşünmüyorum...

Hayırlı olsun, iyi bir seçim yapmışsınız.
öncelikle şunu belirteyim karavanda 2 şer kişilik ranza olmaz, nedeni ise iç tarafta yatan gece ihtiyaç için
kalkmaya çalıştığında baya eziyet olur, şayet arka tarafta enine normal 2 kişilik yatak koyarsanız, bu sefer'de wc
ön tarafa doğru geleceğinden klasik 12 metreküp planlardan fazla bir farkı kalmaz dolayısıyla yaşam alanını bir
hayli küçültürsünüz. düşündüğünüz plan en doğrusu, benim ranzalar 180x63 ama 180x73 gayet yeterli görünüyor, dahada genişletmek koridordan yiyor. koridoruda fazla yememek lazım, bende alt ranzanın altı 50cmlik kısmı arka kapaktan erişilebilir ıvır zıvır deposu diğer kısımda alt yatağı kaldırarak kullandığımız baza. dünya kadar yorgan battaniye
vs alıyor.su deposunu başka yere düşünün derim, zaten teker davlumbazının bir kısmıda burada, bende mutfağa bitişik
koltuğun altında 100 LT su deposu ve vebasto var. ağırlık dağılımındada faydalı sanırım.
Ön oturma gurubuna gelince benim koltuklar 100cm eninde, buranın 120cm olmasında fayda var, bu planda kapı girişi
boş olduğu için daralma olmuyor baya ferah oluyor, bunu kullanırken anlarsınız fakat bsit bir mekanizma ile koltuk
enleri sadece yatılacağı zaman 120 cm ye çıkabilir, şoför koltuğu bombeli yapısından dolayı alt kısımda 30cm atıl
alan bırakıyor, bu açılan koltuklar şöför koltuğunun altına yaslandığında yatak boyu tam 2 metre olmakta. şuan şehir
dışındayım gerekirse detaylarıda fotolandırıp gönderebilirim.
Kendi aracım diye demiyorum ama şu ana kadar benimki kadar ferah bir camper görmedim, aracımı görenlerde bunu
söylüyor. 5 kişi rahatlıkla yemek yiyebiliyoruz ve yatabiliyoruz ( biri koridorda şişme yatak üzerinde ).

İşe başlarken şunu önerebilirim, aracı bir yıkamacıya götürüp sabunla içini yıkatın ( ileride koku oluşmasını önler
), ve bildiğimiz sentetik gri antipası tabanca ile tüm iç yan ve tabana atın (en kötü şartlarda bile 5 yıl korur).
gerisi size kalmış.

Kemal bey teşekkürler ....Ilgili gorusilerinize çok deger veriyorum.Musait olursaniz lutfen dönüşümü takip edin ve tecrübelerinizi bana iletin.. Muhtemelen sizin planınızı uygulamaya çalışacağım...cok selamlar...

Hakan bey teşekkürler Şu an kullanacağım malzemeleri tedarik etme aşamasındayım...Umarım en yakın zamanda izmiri de ziyaret etmek istiyorum...selamlar...

Hasan bey karavanınız hayırlı olsun. Bende bir t5 ile uğraşıyorum daha dogrusu ugraşmaya çalışıyorum. bulunduğum yerde malzeme bulmak biraz sıkıntı. kolay gelsin.

Aka' Alıntı:
öncelikle şunu belirteyim karavanda 2 şer kişilik ranza olmaz, nedeni ise iç tarafta yatan gece ihtiyaç için
kalkmaya çalıştığında baya eziyet olur, ...
...
5 kişi rahatlıkla yemek yiyebiliyoruz ve yatabiliyoruz ( biri koridorda şişme yatak üzerinde ).
...

Kemal Bey'de haklı. Alt katta iç tarafta yatan kişi kalkmak istediğinde zorlanacaktır. Hele ki sizin aracınız 15,6 m3 iken... Öte yandan yaklaşık 90 cm eninde masa gurubunda ebeveynlerin yatması da çok konforlu olmayabilir.
Ancak sonuçta karavan başlı başına bir "uzlaşı ürünü". Hangi karavan olursa olsun, her şeyin dört dörtlük olmasını beklemek hayli büyük bir iyimserlik. :smiley: Sizin ve ailenizin rahat edeceği çözüm en doğru çözüm olacaktır...

Kolay gelsin...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR