Herkes Burada Eller Nerede Sergisi - 1 : "Kentimiz"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan illustre Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,085

illustre

Kamp I
Merhaba herkese :smiley:

Efendim, yeni bir sergi etkinligi baslatmak istiyoruz: "Herkes Burada Eller Nerede?"
Herkes burada olduguna gore eller denklansorde olsa gerek ;)

En basta serginin (hatta sergi serimizin) tanimini bir yapalim:

- Sergi dizimiz aylik periyotlarla olusturulacaktir. Yani kabaca her ayin 15'inden 15'ine..

- İster SLRnizle ister cep telefonunuzla, secilen konumuz uzerine cektiklerinizden sececeginiz tek kare fotografiniz konu basligi altinda, tarafinizca eklenmek suretiyle sergilenecektir. (Standart belirlememekle beraber, teknik olarak cok kucuk, cok dusuk resolutionlu resimler olmamasina ozen gostermekte fayda var)*

- Asil fikir, gunluk aliskanliklarimiz hatta hergun gordugumuz aleladelige bir kez de farkli bir gozle bakarak onu rutin kullanimdan cikararak, objeye donusturmek. Ayrica kendi gozumuzle beraber diger gozlerin de kendi gundeliklerine nasil baktiklarini gormek :smiley: Baska bir anlamda "Normal'i yeniden kesfetmek"

- En onemlisi de bunlari yapmak icin fotografci olmak sarti yok. Niyetli olmak yeter ;) Hem belli olmaz belki birilernin icine daha fotografcilik atesi duser.. belli mi olur :smiley:

Aynasi istir kisinin lafa bakilmaz deyip cok uzatmadan ilk konuyu vermek istiyorum: "Kentimiz"
Bakalim yollari, sokaklariyla koskoca bir kenti, yasadigimiz kentimizi, kucuk, tek bir kareye sigdirabilecek miyiz ;)

Yeni yilin ocak 15'ine kadar herkes yolda, eller denklansorde ve hatta klavyede ;)
Rastgele! :D

* Yukardan Sedat'in teknik notunu aynen iletiyorum: "yatay fotoğrafların uzun kenarı 750pikseli, dikey fotoğrafların 550pikseli geçmemesine dikkat edin"

Etiketler
Ynt: Herkes Burada Eller Nerede Sergisi - 1 : "Kentimiz"

Çok güzel bir fikir Gamze, zihnine sağlık... Bu arada yatay fotoğrafların uzun kenarı 750pikseli, dikey fotoğrafların 550pikseli geçmemesine dikkat edin ;)

Tesekkurler, sagol :smiley:
herkesi burada gormek dilegindeyim ;) asil eglence ve keyif o zaman baslayacak sanki...

Ben hemen yaşadığım kentin en sevdiğim siluetlerinden birini ekleyeyim ;)

Hu

ellerine, ruhuna saglik Sedat :smiley: harika bir fotograf.. Istanbul'un tam ruhunu vermissin helal olsun!
Madem ustad siftahi yapti, ben de bir sey koyayim.. gerci bunu "burasi neresi"ye koyacaktim ama fikir degistirdim, buraya kismet oldu ;) goksu deresi/ anadolu hisari

DSCF0085

burası bana çok tanıdık geliyor ;)

Küçüksu da oturuyorum .günde üç beş posta üzerinden geçiyorum.

Orda benim arkadasin restoranı var da ordan cektim ;) acaip huzur buldugum bir yerdir.. keza, otag tepe'de de guzelcehisar cafe bir numaralı mekanımdır daraldıgım zamanlarda ;)

Sanslisin oralarda oturmakla valla sevgili Sukusu.. Ama ilk firsatta sen de kendi "kent" fotografini ekle de madem biz de sen nereleri seversin falan bilelim.. Bakarsiniz senin fotograflar da benim evin orda cikarmis :p

Bekliyorum merakla ;)

merhaba gamze
güzelcehisar cafeyi çok iyi bilirim tiramisu'nun tarifini oradan almıştım :smiley: otağtepede iki yıl kadar oturmuştuk.ama güzelcehisar cafenin Anadoluhisarındayken manzarası çok güzeldi elini uzattığında deniz (şu anda kuşbakışı harika görünüyor ama )yinede ben o eski halini ve yerini arıyorum.fotograflara gelince;aslında ilk önce mağaracılık bölümüne birsürü güzel fotograf ayarladım ama bilgisayarımdaki teknik nedenlerden dolayı biraz beklemek zorunda (kardeşim bilgisayarı çökerttide hala toparlamaya uğraşıyoruz.) tanışmak dileği ile hoşçakal

Eyüp.

Tarihi ve Haliç'i ile fotoğralamak Eyüp'ü.

Geçen giden milyonlarca kareden sadece biridir bu.

Belki iyi belki kötü. Ama şu bir gerçek ki bu kare bir daha olmayacak.

DSC 1707

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR