Hava Filtresinden Ön Tarafa Uzanan Hava Giriş Kanalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan izrafeel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,443

izrafeel

Özgürlük herkes için farklıdır.Benim içinse CJ'dir
Yer
Kayseri
Arkadaşlar Merhaba;

CJ'nin orjinal karbüratöründe, Hava filtresinin siyah kutusunun sivri ucundan , radyatör'ün kenarındaki bir boşluğa ( Aydınlatma farın arkasına denk geliyor )uzanan bir hava giriş kanalı var. O ara bölgede, havanın ilerlediği kanala ne ad veriliyor? Nasıl bulabilirim ? Tabiki sağdan soldan keserek biçerek birşeyler yapılıyor ama ben varsa özellikle hazır üretilmişini arıyorum. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

Saygılarımla
İsrafil Önal

Etiketler
Ynt: Hava Filtresinden Ön Tarafa Uzanan Hava Giriş Kanalı

Tofaş kuş serisinin ön panel altındaki sağlı sollu havalandırma girişleri, orijinal 258 motor hava filtresinin uç kısmına birebir uygun. Parçacılarda hala satılıyormu bilemem ama hurdacılardan bulabilirsin.

Ekli dosyalar

• CJ7-193.jpg
    CJ7-193.jpg
    199.4 KB · Görüntüleme: 202

Sanırım lpg ile çalışan araçlarda bu aparata gerek kalmıyor, benim aracımda lpg yok, bu aparat ta yok, zamanında ustalara çok sormuştum, karbüratöre giren havanın sıcaklığı ve şiddeti ile ilgili bir şeyler söylemişlerdi.

Gerçekten tam olarak ne işe yarıyor acaba.

chala' Alıntı:
Sanırım lpg ile çalışan araçlarda bu aparata gerek kalmıyor, benim aracımda lpg yok, bu aparat ta yok, zamanında ustalara çok sormuştum, karbüratöre giren havanın sıcaklığı ve şiddeti ile ilgili bir şeyler söylemişlerdi.

Gerçekten tam olarak ne işe yarıyor acaba.

Soğuk hava girişi ;) daha doğrusu soğuk havaya daha rahat ulaşabilmesini sağlıyor

Aracınızı eğer benim gibi tozlu yolda kullanıyorsanız hava filtresinin değiştirme periyodunu 6 aydan iki yıla çıkarması gibi ekonomik bir katkısı oluyor.

Teknik olarak da ;

4 zamanlı motorlardaki (emme, sıkıştırma, ateşleme , egzos) aşamalardan en önemlisi olan ateşleme(veya genişleme veya iş zamanı veya güç aktarımı) aşamasında emilen sıcak havaya oranla % 2 gibi bir artısı olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR