Google Earth'de Parkur Hazırlayıp GPS'e Yükleme Konusunda Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akirhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,881
Ynt: Google Earth'de Parkur Hazırlayıp GPS'e Yükleme Konusunda Yardım Lütfen

Reha bey ve diğer arkadaşlar herkese merhabalar,
Konu biraz acil olmakla beraber,
Yarın araziye çıkmayı düşünüyorum ve yaptığım şeyde tereddüte düştüm, yanıtlarsanız sevinirim.
Google earth te bir rota (mapsource izlek olarak adlandırdı) oluşturdum, uzantısınız garmine göre değiştirdim ve mapsource programına attım.Buraya kadar hiç bir problem yok.
mapsource programından bu izleği GPS atmak istediğimde, mapsource yardım menusunu okuduğumda eski harita ve bilgilerin silineceğinden bahsediyor.Ayrıca cihaza ilk defa harita yüklediğimde Sd kartı görebiliyordum, şimdi ise daha önce Reha beyin bana yazdığınız gibi garmin 60csx görünüyor.
Garmin 60 csx seçeneğine bu izleği gönderirsem, eski harita silinirmi, yoksa transferi yaparken hem harita hemde izlek seçeneğinimi seçmem gerekiyor.
Yanıtlarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Etiketler

Selamlar
merak etmeyin, "izlek" lerin GPS'e aktarılmasında Haritanız etkilenmez. Zira Harita ve İzlek farklı şeyler. Harite, lisanslı bir ürün, "izlek" ise kullanıcının verileri. Sadece, GPS'e harita transfer etmeyin yeter. iyi gunler dilerim, reha

Teşekkür ederim Reha bey,

Ekli resim ve diğer yardım menulerinde verilerin silineceğinden bağsediliyor.

Gps

Selamlar,
yukarıda da belirrtigim gibi, Haritalar ile Kullanıcı bilgileri ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Kullanıcı verileri, daha önc egezdiğiniz yerler ve waypointler. Haritalar ise lisanslı ürünler.

Eğer GPS'e sade "iz" bilgileir yollarsanız, olsa olsa (isimleri çakıştığı takdirde) daha önce gezdiğiniz yerler silinir. Ama o da dert degil, zira daha önce gezdiğiniz "track" ler zaten SD Memory'e kalıcı olarak kayıt edilir ve bir problem anında oradan alabilirsiniz (yanlız waypointler buraya kayıt edilmez)

Eğer GPS'e harita yollarsanız, GSP'de bulunan harita silinir.

Dikkat ederseniz, GPS'e veri yollamak istediginiz de "neyi yollayacağınızı" sorar zaten. Burada "harita" seçili olmasın yeter.

reha

Bir arkadaşım için google earth de ki iz kaydının, Gps aktarılması ile ilgili dosya hazırlamıştım.
Sizlerle de paylaşmak istedim.
Çok hızlı bir şekilde hazırladığım için imla hataları için özür dilerim

Ekli dosyalar

• GPS iz kaydı.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 293

uzun zamandır bu konuya gönderi olmamış:(
bende garmin dakota 20 modeli var türkçe ve haritalar yüklenmiş durumda bu cihazdan kullanan oldumu acaba bana yardımcı olabilecek birisi varmıdır ???

legolas' Alıntı:
uzun zamandır bu konuya gönderi olmamış:(
bende garmin dakota 20 modeli var türkçe ve haritalar yüklenmiş durumda bu cihazdan kullanan oldumu acaba bana yardımcı olabilecek birisi varmıdır ???
Aynı modelden kullanmadım ama öğrenmek istediğiniz nedir?

uda4a' Alıntı:
Aynı modelden kullanmadım ama öğrenmek istediğiniz nedir?
kusura bakmayın yogunluktan siteye bakamadım.özelden size mesaj atacağım.

Ynt: Google Earth'de Parkur Hazırlayıp Gps'e Yükleme Konusunda Yardım Lütfen

Merhabalar
Bu konuya epeydir yazan olmamış, inşallah bir arkadaş cevap yazar.
Benim sorunum kml dosyasını çin malı dandik gps cihazıma aktarmak için hangi formatı kullanacağım.
Yardımlarıınız lazım

arkadaşlar merhaba. ilk mesajdaki paylaşımda RAR dosyası içinde herşey çok güzel anlatılmış. Beende Garmin kullanıyorum ve GPSBABEL programı içinde Garmin dönüşüm dosyaları mevcut. Onu seçeceksiniz.
Çin malı için birşey söyleyemem çünkü destekleyeceğini sanmıyorum. Ya da marka model olarak arattırın Google'dan bence.
Olmadı marka modeli buraya yazın ben de arayayım.
Kolay gelsin.

the venturer' Alıntı:
arkadaşlar merhaba. ilk mesajdaki paylaşımda RAR dosyası içinde herşey çok güzel anlatılmış. Beende Garmin kullanıyorum ve GPSBABEL programı içinde Garmin dönüşüm dosyaları mevcut. Onu seçeceksiniz.
Çin malı için birşey söyleyemem çünkü destekleyeceğini sanmıyorum. Ya da marka model olarak arattırın Google'dan bence.
Olmadı marka modeli buraya yazın ben de arayayım.
Kolay gelsin.

Merhabalar
Benim cihaz double dın NECVOX DVA-9801SHD navigasyon cihazı. Cihazın üzerinde IGO8 kurulu. GPs Babelde bu cigaz için hangi formatı seçmem gerektiğini bilemedim.

GPSBabel i PC ye kurduğunuzda OUTPUT formatında IGO için dosyalar mevcut.Bunları deneyebilirsiniz.

the venturer' Alıntı:
GPSBabel i PC ye kurduğunuzda OUTPUT formatında IGO için dosyalar mevcut.Bunları deneyebilirsiniz.
Merhaba The Venturer,

Dediğiniz yapıp yükledim ve gps cihazımda rata gördüm. Ancak bu rotayı favorilerime ekleme işlemini yapamadım. Bu işlemi yapamadığım için cihaz beni rota üzerinde yönlendiremiyor.

Cihazınızı tanımadığım için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum açıkçası. Ama benim aklıma gelen ilk şey acaba cihaz izlek üzerinde yönlendirme yapabiliyor mu? Buna izin veremeyebilir.Eğer menüde böyle bir özellik yoksa yapamayabilir. Bir de rotaya değl de izlek kaydı, iz kaydı filan varsa onun içine bakın bence.
Bir de bunu öğrenmeniz gereken yabancı forumlar yardımcı olabilir.

the venturer' Alıntı:
Cihazınızı tanımadığım için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum açıkçası. Ama benim aklıma gelen ilk şey acaba cihaz izlek üzerinde yönlendirme yapabiliyor mu? Buna izin veremeyebilir.Eğer menüde böyle bir özellik yoksa yapamayabilir. Bir de rotaya değl de izlek kaydı, iz kaydı filan varsa onun içine bakın bence.
Bir de bunu öğrenmeniz gereken yabancı forumlar yardımcı olabilir.
İlginize teşekkür ederim. Deneyeceğim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,132
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULAR

Geri