Gezenbilir İzmir Grubu; Balçova'da Kamp - Doğa Yürüyüşü - Mangal ( 20 - 21 Şubat 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,016
Ynt: Gezenbilir İzmir Grubu; Balçova'da Kamp - Doğa Yürüyüşü - Mangal ( 20 - 21 Şubat 2010)

TezzMertek' Alıntı:
Mehmet Bey'in forumun başka bir bölümünde ki etkinliğimiz ile yazdıklarını buraya alıyorum.

Murat alıntıladığın Mehmet Bey'in yazdıklarından fazlasıyla etkilendim tek kelime ile çok üzüldüm

yazılanlar da en çok gerçeklik içeren grup olmadaki zorluktu ve bunu yaşamanın verdiği hüzün sanırım bu

dağ taş tırmanmanın zorluğuna hayıflanmanın gereği yok

umarım bir başka etkinliği düzenlersiniz: mesela limontepe-toki evlerinin arkasından asfalt yolu takip ederseniz araçlı kamp için
inanılmaz güzellikte yerler göreceksiniz.

Etiketler
Ynt: Gezenbilir İzmir Grubu; Balçova'da Kamp - Doğa Yürüyüşü - Mangal ( 20 - 21 Şubat 2010)

En ideal zamanda dediğin yere bir tur atıp bakacağım Nejat Abi :smiley:

matiate' Alıntı:
En ideal zamanda dediğin yere bir tur atıp bakacağım Nejat Abi :smiley:

termalden girip yukarı çıkan yolun nihayeti tınazlı mı ne oraya bağlanıyor

ayrıca limontepe-tokiden giriyorsun güzelbahçe köyden çıkıyorsun, yol asfalt ve düzgün

Nejat' Alıntı:
termalden girip yukarı çıkan yolun nihayeti tınazlı mı ne oraya bağlanıyor

ayrıca limontepe-tokiden giriyorsun güzelbahçe köyden çıkıyorsun, yol asfalt ve düzgün
Termalden artık uzun bir süre çıkılamaz
Yarılan yolun tamiri uzun süre bekler diye düşünüyorum.İstikamet limontepeden olur artık :smiley:

mdilek' Alıntı:
Limontepe - Güzelbahçe arası kavacık payamlıi küçük kaya gibi köyler var. Gerçekten çok hoş yerler. Baharda her yerde saka kuşları cıvıldaşıyor.
Bir kamp etkinliği için zaman ayarlayabilirsek gider o kuşların verdiği konseri dinleriz :smiley:

matiate' Alıntı:
Bir kamp etkinliği için zaman ayarlayabilirsek gider o kuşların verdiği konseri dinleriz :smiley:

karavancı arkadaşlarada bölgeyi öneririm

tırazlıdan yürüyerek vadiye inip sonrasında balçova sanayiye inmiştik bir ara
üçkuyulardan sadece 5km civarı ve bambaşka bir dünya

hele güzelbahçenin sırtlarından körfez manzarası off off

kamp için ideal yerler dolu ve oldukça yakın...

Yeni kampımız için 23 Nisan'ı bekleyiniz.
Araçta 2 kişilik boş yer var şimdidenç
:smiley:

Nejat' Alıntı:
çok çok güzel ama gece kamp görüntüleriniz nerde ?

ayrıca yol mahvolmuş, kim yaptı bunu hemen ayağa kalksın :mad: :D

O yolun çöktüğü gün biz oradan geçiyorduk inanın sağ taraftan akan tazikli selden canımızı zor kurtardık diyebilirim.

TezzMertek@
Ayrıca barajın göründüğü resimlerdeki yerlere nereden çıktınız ve kaç kilometre yol gittiniz öğrenebilirmiyim

eee
Benim manzara kayalıkları adını verdiğim bölgeyi kastetmektesiniz sanırım.

O bölgeye yaya olarak ulaşabilmek için ilk önce Manastır - Behzat Düzlüğüne ulaşmanız lazım.
Daha sonra çeşmeyi arkanıza bırakıp yukarıya doğru yürümeye devam ediyorsunuz. 45 derece açı ile dümdüz yukarı çıkınca sizi bir başka araç yolu karşılıyor.
Saat 13 yönünde bir sapak var. O sapaktan içeri girerek aşağıda ki düzlüğün bir kopyasına ulaşıyorsunuz.
Bu düzlükte yürüyerek tam ortaya geliyorsunuz.
Sol tarafta kalan yöne (saat 11) doğru yükselmeye başlıyorsunuz. Ağaçlık sınıra gelince ağaçların arasından geçerek 2. bir minik tepeye ulaşıyorsunuz
O tepenin solunda ,tekrar saat 9 yönüne dönünce Balçova Barajı ayaklarınızın altında kalıyor.

Yok araba ile ulaşacağım derseniz ayrıca bir tarif yazarım lakin sizi tanıyabilsek.??

İlk mesajınızın bir soru olması :(

Ben 14 yaşındayım doğayı çok severim balçovalıyım çook fazla çıkmışlığım vardır ama baraja hiç gitmedim.Ayrıca o ufak barakanın sahibindende özür diliyorum hani şu Behzat düzlüklerinin ordaki çalıların arasından geçip yukarı çıktığınızdaki ufak odunluk...En son geldiğimizde mangal için odunları ordan almıştık k.bakma...Baltayıda kullandık mazur gör... Her neyse. Yaş konusunda bir problem yoksa birdahakine katılmak isterim...

Hımm.

Anlıyorum.

2009 - 2010 Doğa Yürüyüş sezonumuz kapandı.
Havalar aşırı sıcak ve orman yangın mevsimine ek olarak ormanlara giriş yasağının başlaması sebebi ile.
17 Ekim 2010 tarihinden itibaren her hafta sonu yapacağımız yürüyüşlere bekleriz seni .....?

Tamamdır...Peki yürüyüşler nerede yapılacak?

Bu sayfayı inceler misin.??

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=266.0

Gezenbilir İzmir başlıklı etkinliklere bakabilirsin.
Ayrıca Takvim sayfasında da Ekim -2009 ile Mayıs 2010 arasında ki tüm pazar günlerini inceleyebilirsin.
Hafta sonu yaptığımız yürüyüşler hakkında bilgi sahibi olabilmek için Anahtar Kelimeler arasında bulunan " TezzMertek " kelimesine tıklar mısın.?

Benim açmış olduğum tüm konulara rahatlıkla ulaşabilirsin.

Teşekkür ederim ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR