forntera ya yeni motor koymak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scrambler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,640

scrambler

Kamp II
Yer
yalova
Web
www.senoz.net
arkadaşlar 1995 model 20i sport aldım yakın zamanda gerçi aynı aracı 1999 da 2 yıl kullanmıştım ama aradaki araçlardan sonra 20i nin performans olarak çok sönuk olduğunu farkettim. bu motorun opel vectra da da olduğunu öğrendim ve aynı kasa vectra da 2.5 v6 motor da çıkıyormuş. 2.5 v6 motoru frontera ya uygulayabilirmiyim diye düşünmeye başladım bi kaç gündür bu konudaki fikirlerinize ihtiyacım var vereceğiniz fikirler için şimdiden teşekkür ediyorum.

Etiketler
Ynt: forntera ya yeni motor koymak

valla sizin motordan daha iyi performans alabilirsin ama maliyeti ne olur onu bimek zor. şanzımana da uyarsa güzel bir araç olur.

demek istediğim o vectra motoru güzel ama teknik değerlerini incelemekve şu anki motorla karşılaştırmak lazım tork oranı vb.

sizin 2000CC motora aynı yıların 150 bg astralarda kulanılan motorların silindir kapakları ve pistonları sizin bloga uyuyor aynı motorun beyin tesizatıyla kapak ve iç kısmını sizin bloga uygulatırsanız ufak bir degişiklikle 180BG güç ala bilirsiniz oldukcada verimli olur blok degişmiyecegi içinde evrak problemi yaşamazsınız

şanzımanın 2.5 e uyacağı konusunda şüpem yok. beni tek düşündüren motor tesisatı .yeni motor sadece kendi beyniyle çalışacaktır bunu yapabilecek ustayı buldummu işin yüzde ellisi tamamlanmış sayılır. değer konu motorun motor dairesine sığma meselesi inşallah oda olur bakalım hayırlısı.

reis28' Alıntı:
sizin 2000CC motora aynı yıların 150 bg astralarda kulanılan motorların silindir kapakları ve pistonları sizin bloga uyuyor aynı motorun beyin tesizatıyla kapak ve iç kısmını sizin bloga uygulatırsanız ufak bir degişiklikle 180BG güç ala bilirsiniz oldukcada verimli olur blok degişmiyecegi içinde evrak problemi yaşamazsınız
ustam :smiley:)) süpersiniz bu iş için başınızı ağırtabilirmiyim :DD

scrambler' Alıntı:
ustam :smiley:)) süpersiniz bu iş için başınızı ağırtabilirmiyim :DD

gün içinde arıya bilirsiniz yardımcı olurum sisin araclardaki motor blogu o yılarda üretilen kırmızı kapaklı 16 valf makinalarla aynı sadece mekanik degişiklikle aractan tatminkar bir güc elede edebilirsiniz hatta aynı bloga turbo uygulama kitleri bile var tahmin bile edemiyceginiz gücler elde edili yor

reis28' Alıntı:

bu islemin kabaca bi maliyeti var mıdır?

dibidib' Alıntı:
bu islemin kabaca bi maliyeti var mıdır?

maliyet bulunacak olan parcaların maliyetiyle orantılı bulunacak parca yurt dışı imkanlar varsa baya uyguna gele bili yor sonucta detaylı bir modifikasyon yapılıyor bu iş lemde verimlilik yüzde yüz

utkucan' Alıntı:
selam opel frontera motoru lazim 2.2 benzinli arac soguktan donmüş nerde bula bilirim

İst ve Ank hurdacılar a bakın kesin vardır

utkucan' Alıntı:
selam opel frontera motoru lazim 2.2 benzinli arac soguktan donmüş nerde bula bilirim

mersin Dogan oto (yavuz bey) ya bir sor..

google da ararsan bulursun..

istanbuldan2.0 frontera motoru alan Dogan Bey yonlendirdi dersen yardımcı olurlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR