FJ CRUISER bilgi paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hayribusa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,460

hayribusa

Yeni Üye
Arkadaşlar Toyota nın bu hummer'vari aracı ile ilgili bilgisi olanların konuya katkıda bulunmasını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: FJ CRUISER bilgi paylaşımı

ne gibi bir bilgi istiyorsunuz? su an için ulkemize gelmiyor sadece bir amerikan firması sirketinde tanıtım ve dagtım aracı olarak kullanıyor

Sevgili arkadaşım fj cruiser manyak bir makina Türkiyede bir kaç tane özel Bir siigara firmasında da 24 ad var..
Bildiğim kadarı ile türkiyede 85.000 $ civarında fiyatı var..
performansı dehşet 2007 yılında en iyi offroad aracı seçildi..Ama benim için çok pahalı ve vergisi yüksek bir araç..kırmaya gelmez..çünki biz araçları kırıyoruz ;D ;D

FJ Cruiser tamamen off-road amaçlı üretilmiş,yapımında heavy duty parçalar ile Toyota sağlamlığı pekiştrilmiş ekstrem bir araç.Sadece Benzinli 4.0Lt. (1GR-FE) motor ile donatılan arçta yüksek tork oranlı 5 ileri tam otomatik bir transmisyon ile birlikte otomatik arazi şanzımanına sahipir.Ön ve arka %100 kilitlenebilir difransiyel ile donatılmış arazi canavarıdır.

Araştırmalarımda bu aracın sadece arkadan itişli modellerinin bile olduğunu gördüm. En üst donanımında hangi özelliklerinin sunulduğunu öğrenmek istiyorum. Kısaca siz bu aracı alacak olsanız siparişinizi hangi modeli isteyerek yaparsınız? Özetle

Ben FJ Cruiser alacaksam xxx modelini sipariş ederim. Çünkü ......................... gibi :smiley:)

şimdiden ilgilenenlere teşekkürler

arka defransiyel kilidi opsiyonel dogru. ben birkac kere kullandim arkadasimin aracini gercekten cok rahat Ozelliklede Rubicondan, o da on suspansiyonun bagimsiz olmasindan o da arazide problem yaratiyor kanimca.
ayni zamanda araba fabrika cikisi araziye girmek icin biraz donanimsiz (kesinlikle bir lift kit istiyor) biraz daha donanimli olanlarida(6 ileri manuel, diff-lock, 4:10 defransiyel orani vb.) Malesef Turkiyeye ye gelmiyor (ozel siparis etmesseniz tabi)
sahsen benimde cok begendigim bir arac ama 2011 de 4 kapisi geliyormus diye bir soylenti var :smiley: :smiley: onu beklemenizi tavsiye ederim.

foco' Alıntı:
arka defransiyel kilidi opsiyonel dogru. ben birkac kere kullandim arkadasimin aracini gercekten cok rahat Ozelliklede Rubicondan, o da on suspansiyonun bagimsiz olmasindan o da arazide problem yaratiyor kanimca.
ayni zamanda araba fabrika cikisi araziye girmek icin biraz donanimsiz (kesinlikle bir lift kit istiyor) biraz daha donanimli olanlarida(6 ileri manuel, diff-lock, 4:10 defransiyel orani vb.) Malesef Turkiyeye ye gelmiyor (ozel siparis etmesseniz tabi)
sahsen benimde cok begendigim bir arac ama 2011 de 4 kapisi geliyormus diye bir soylenti var :smiley: :smiley: onu beklemenizi tavsiye ederim.

zaten Distribütörlük Sabancı grubundan alındıktan sonra ben de Toyota nın her çeşit aracının Türkiye ye gireceğini duydum :smiley: Dolayısıyla şimdi fj cruiser hakkında sizlerinde yardımıyla bir ön bilgi toplamaya çalışıyorum.

Bu araçta önler bağımsız arkadaşımızın dediği gibi. O sağlam önler sabit aks geleneği kaybolmuş Toyota'da anlaşılan.
Yürürü Prado'dan.

Bir sigara firmasına şimdiden yazıldım ben kendi adıma ellerindeki tanıtım fj leri 2011 de satıcaklar çünki ;D ;D

Bari bende fotosunu koyayımda ortalık şenlensin :smiley:

Toyota FJ Cruiser with third axle

Modified toyota fj cruiser on the 407 5 568 426

yunus bager' Alıntı:
Beri bende fotosunu koyayımda ortalık şenlensin :smiley:

daha da resim ve özellik lütfen....(sarı olan süper yaw süper :smiley:...

bu arada çorumdaki off-road olayını da geliştirmeye çalıştığımızı bilmenizi isterim :smiley:
http://www.corumhakimiyet.net/HaberDetay.aspx?ID=20173

hayribusa' Alıntı:
daha da resim ve özellik lütfen....(sarı olan süper yaw süper :smiley:...
Hadi birde video olsun bari başkada anlamam :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=qL0s6KJtnMI

http://www.youtube.com/watch?v=kO324QdZwwg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR