Fabrikada Kullanmak İçin Telsiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kibrit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,774

kibrit

Yeni Üye
Selamlar,

sitede epey gezindim ama hep telsiz kullanımı doğada olmuş çoğunlukla.
Biz ise 3 bakımcı arkadaş fabrikada kullanmak üzere telsize ihtiyacımız var.

Fabrika alanı çok geniş değil 2 katlı 1 km içinde haberleşilecek.

Sitelerde telsizler baktım fotoğraflara 2 adet konulmuş ama tek fiyatımı çift fiyatımı anlayamadım.

VERTEX,YAESU HYT,KIRISUN,WOUXUN gibi en çok tavsiye edilen modeller var ama 3 adet istediğimiz için bunlar biraz bizim bütçeyi zorlayabilir.

İşimizi görecek 3 lü set yada tek tek ne alabiliriz.
3 telsiz için bütce düşükmü kalır?
En kötü ihtimal 300 TL e 2 telsizde alabiliriz.

aselsan motorola laxon gibi markalardaki cihazlar işimizi görürmü?

Aşağıdaki linkte telsiz fiyatı çifti içinmi geçerli?

http://www.telsizdeposu.com/vertex-vx-241-pmr-446-el-telsizi-pmu801

Etiketler

Ynt: Fabrikada Kullanmak İçin Telsiz

Merhaba
yazılan markalar kalite olan tercih edilen cihazlar. lisans olmadığına göre pmr denen telsiz almanız gerek.

sahibinden. ... baktım 2.el 85 tl başlıyor yani 300 tl ye 3 telsiz bulunur.

http://www.karadenizavmarket.com/index.php?id_product=63&controller=product

Bu link'teki üründen 2 adet aldığınızda 4 adt telsiziniz olur 300 tl'ye.

kibrit' Alıntı:
bu marka aselsandan iyimidir

Aselsan kullanmadığım için iyidir yada kötüdür diyemem, ama şimdiye kadar kime verdiysem gayet memnun kaldı...

Ayrıca PMR cihazların tamamında (yasal olarak) en fazla 0.5watt güç ile çıkış yapılabilir ve piyasadakilerin hemen hepsi de bu güçte çıkış yapmaktadır, o yüzden "biri diğerinden kuvvetlidir", işte "daha uzak mesafe ile konuşursunuz", "daha güçlüdür" diyenler genellikle gerçekten uzak söylemde bulunuyor demektir. PMR 'de madem güç eşit ise o zaman neye bakmak gerekir? Cevap; modülasyon kalitesine... Cİhazların gücü aynı olsa bile, modülasyon yani ses netliğini iyileştiren ekstra donanıma sahip ise o cihaz ile daha NET konuşursunuz, daha az QRM (cızırtı-gürültü) duyarsınız. Aynı marka cihazlarla uyum daha fazla olacağından (modülasyon devreleri) daha net konuşma imkanınız olacaktır...

Arkadaşım konuyu anladım ama yorumları okumadım. eğri oturup doğru konuşmak lazım. 300 liraya alacağın telsizler bi kere telsiz değil onlar oyuncak. volki tolki denilirki senın işini görmez. fabrika da olmaz alırsın 3 ay sonra bataryaları ölür sabaha kadar şarzda tutarsın sabah 2 kere mandal yaparsın kapanır. çünki içinde bildiğin kalem pil var. 30 40 dolumdna sonra elınde kalır. Motorolanın xtnı diye pmr telsizleri var. tavsiye ederim zaten etrafta gezerken azcık gözünü açarsan üniversitelerin güvenlik görevlileri büyü avm lerin güvenlikleri hep bunu kullanır. ayrıca aynı markadan kaç tane alırsan al birbiriyle haberleşir. frekans kayması olmaz ama 300 liralık telsizin 2 si bir takımdır 3. sü sıkntı yapar. bizzat tecrübe edilmiştir. Ha eğer bütçe sağlamsa 1000 liralık bir yatırımla evladiyelik sistem kurabilirsin.şimdi sen sadece fabrika içi demişsin ama gün gelir çanak kurmaya çatıya çıkarsın. gün gelir boru patlar bodruma inersin yani çok uzaklardan da konuşman icap edebilir. Kendi sistemimide anlatayım. evde 12 v luk bildiğin basit bir güç kaynağı ve 100 liralık anten birde 700 liralık cihazla Çankırıdan - Ankarayla izmirle çorumla iisanbulla amerikayla konuşabiliyorum.... tabi bunlar için lisansının olması lazım.. selamlar.

Arkadaşım konuyu anladım ama yorumları okumadım. eğri oturup doğru konuşmak lazım. 300 liraya alacağın telsizler bi kere telsiz değil onlar oyuncak. volki tolki denilirki senın işini görmez. fabrika da olmaz alırsın 3 ay sonra bataryaları ölür sabaha kadar şarzda tutarsın sabah 2 kere mandal yaparsın kapanır. çünki içinde bildiğin kalem pil var. 30 40 dolumdna sonra elınde kalır. Motorolanın xtnı diye pmr telsizleri var. tavsiye ederim zaten etrafta gezerken azcık gözünü açarsan üniversitelerin güvenlik görevlileri büyü avm lerin güvenlikleri hep bunu kullanır. ayrıca aynı markadan kaç tane alırsan al birbiriyle haberleşir. frekans kayması olmaz ama 300 liralık telsizin 2 si bir takımdır 3. sü sıkntı yapar. bizzat tecrübe edilmiştir. Ha eğer bütçe sağlamsa 1000 liralık bir yatırımla evladiyelik sistem kurabilirsin.şimdi sen sadece fabrika içi demişsin ama gün gelir çanak kurmaya çatıya çıkarsın. gün gelir boru patlar bodruma inersin yani çok uzaklardan da konuşman icap edebilir. Kendi sistemimide anlatayım. evde 12 v luk bildiğin basit bir güç kaynağı ve 100 liralık anten birde 700 liralık cihazla Çankırıdan - Ankarayla izmirle çorumla iisanbulla amerikayla konuşabiliyorum.... tabi bunlar için lisansının olması lazım.. selamlar.

Merhaba
arkadaş benimde söylemek istediklerimi söylemiş .gerçekten 3 adet cihazı 300 tl alırsan anca oyuncak vasfında olur.
hem pmr olup hem sağlam olsun ses iyi olsun daha uzak mesafede çeksin dersen .profosyonel tip denen işyerinde rahat kullanılabilecek sağlam cihaz alman gerek. ben bu işe yaesunun vertex modeli ile başladım 246 model iki sene önce çiftini 250 tl aldım. lisans alınca sattım amatör cihaz aldım. yani biraz daha bütçeyi zorlayıp güvenilir kişiden 2.el de olsa ağıriş tipi profosyonel tip pmr telsiz bakın bir kere alın .

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-teknik-elektronik-lisanssiz-telsiz-satilik-acil-baofeng-cihazlar-sifir-kutularinda-147927711/detay
profosyonel tip(pmr ) demiştik de örnek ilanda var . en azından oyuncak gibi olan cobra vb. cihazdan çok iyi ve sağlamdır. ayrıca gerçekten 3-5 km mesafede işe yarar.
ilan a güvenmek de ayrı konu. !!

Biz fabrikada cep telefonu kullaniyoruz ancak genele cagri yapilamiyor tabiiki. Ben de cok isterdim telsiz kullanmak. Bi ara yaesu'nun telsiz telefonlarindan almistim cok yuksek cikis gucu var saniyorum yasal degildi ama kullaniliyordu. Ancak onda da sorun sadece 1 kisiye ulasabiliyorsun. Halbuki telsiz olsa 10 kisi de olsa biri cagri yapinca bas konus gibi herkes duyacak (BAs konuslar telsiz gibi degil ne denildigi anlasilmiyor)
Fabrikalarda buyuk alanlar katlar perde duvarlar var. Saniyorum telsizleri aktaricilar vasitasi ile kullaniyorlar. Ben gecenlerde bir otelde gordum koskoca otel telsiz kullaniyorlar. Normal bizim volki tolki olamazlar. Yuksek frekans'da olamaz... Ne acaba ben de cok merak ettim.

Merhaba
forumda esas telsiz usta ve uzman arkadaşlar var ama bilgiğim kadar yazayım:
birkaç km içinde kullanmak için pmr denen lisanssız telsiz iş görüyor ama oyuncak gibi olan çiftini 150-200 satılan pilli olanlar değil. midland cobra vd. tipler.
yazmıştım profosyonel tip denen yaesu işin ordu tipi denir mesela ben ilk pmr yaesu 246 aldım taş gibi. etraftaki şantiye inşaat vb. yerleri dinliyordum .hobi ve merak artınca sınava girdim lisans aldım şimdi amatör cihaz yaesu vx7 var. role den (dağıtıcı anten) İstanbul da her yerde konuşma dinleme yapılıyor . işyerinde derseniz kalite pmr iş görür. telsiz firmaları ile görüşün.
Marmara iletişim var mesela. 2. el de alınır.

Sayın üyemiz hala telsiz arayışınız sürmektemi bilmiyorum ama bende HYT marka TC 446 tipinde tam takım ve bataryaları orjinal olarak sıfırlanmış 2 adet profoyonel PMR el telsizleri mevcut ikisinin birlikte fiyatı 250.00 tl +90 532 301 4343 yada +90 544 478 2121ZIPKINSTINGER

Cevaplar için teşekkür ederim,verdiğiniz, bilgiler ışığında aydınlanmış oldum.

Bende dip not düşeyim..pmr telsizler fabrikalarda metalin çok olduğu yerlerde ve manyetik alanlarda aşırı derecede parazit yapıyor..

aşağıdaki 2 telsizi de tavsiye ederim. Parazitli ortamlarda etkili .

http://www.kliksa.com/urun/aselsan-cobra-mt-975-telsiz/900175584

http://www.kliksa.com/urun/aselsan-mt-655-telsiz/900176278

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri