Doğada Tek Başına - İçimdeki Doğa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melis_burcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,017

melis_burcu

Kamp I
Doğada Tek Başına ve başka bir kanalda yayınlandığı zaman ki ismiyle İçimdeki Doğa programları hakkında ve/veya benzeri yabancı programlarla ilgili paylaşımlarda bulunabileceğimiz , fikirlerimizi söyleyebileceğimiz bir başlık olsun burası ...

http://www.youtube.com/watch?v=n4EY45pveuc

Etiketler
Ynt: Doğada Tek Başına - İçimdeki Doğa

olsun bakalım zaman gectikce de değerlendirmeler vs ler de olsun.

ilk ben başlıyım o zaman
programı ilk tesadüfen görmüştüm skyturk te çok heyecanlandım ne de olsa doğa aşığı olarak birilerinin yada bir şeyin doğa aşkını canlandırması gerekiyordu, tek başına kendi dünyanda kalıyor herşey yaşamadan paylaşamadan sönüp gidiyor. ilk programlar dolu geçti açıkçası, belki yeni bilgiler öğrendiğim için bana çok dolu gelmişti, program doğanın her koşuluna göre hayatta kalma pratikleri anlatıyordu fakat beni ilgilendiren kısmı kış hariç kampçılık yapmak. her programda yeni yeni bilgiler verdi Serdar elinden geldiği kadar, ama ilerledikçe tabi ateş yakmak, barınak yapmak ile ilgili verebileceği her şeyi verdiğinden program daha çok magazinleşti, yanına birini alıp onunla gırgır muhabbet biçiminde geçmeye başladı, bilgiler doğal olarak azaldı. aslında bir çok şey belkide yeteri kadar şey öğretti gösterdi. sadece yenebilecek bitkilerle ilgili daha detaylı bilgi ve tanıtım yapılabilseydi program eksiksiz olabilirdi. artık bitti sanırım sezon finali yapılmış.

bence çok güzel şeyler anlatıyor , hemen her bölümde farklı birşey gösteriyor ... sadece yaptığı barınaklar hoşuma gitmiyor , anlatırken çok güzel anlatıyor ama yaptığında çok kötü oluyor : )

tekbaşına dediklerinizin hicbiri tekbaşına değildir.Biliyorsunuz herhalde.

tek başlarına değiller derken 15 kişilik bir ekiple hareket ettiklerini sanmıyorum , kameraman haricinde bir iki kişi daha vardır belki , sonuçta o kadar insan yine tek başlarınalar ...

kameraman dr. ulaşım yemek barınma ekibi ve ilk yardım gibi.

daha ne olsun mahalleyi peşine takacak hali yok ya.Şu varki adı tekbaşına...Ben bazen bu hallerde tekbaşıma olduğum halde kendime bile fazla geliyorum.yani ayaksesim yada düşen bir çakıl bile yalnızlık tadımı kacırıyor.Tabiiki bu iş ticari ve şov amaclı olunca vaziyet değişiyor.işte böyle be insan ....

bu arada hem tel hem iş biraz gecikmeli bir cevap oldu. Evet belki size inandırıcı gelmmiyebilir .pek birşey demek istemiyorum işe bulşınca ve yaklaşinca daha anlaşılır hatta hayret vs bu da mı diye devam eder.

bu tarz yabancı programlarda böyle yapıldığını duymuştum ,( mesela kendi yaptığı barınağa girip uyuyor gibi yaptıktan sonra kamerayı kapatıp karavanda uyuduklarını vs ) ama bu program öyle değil gerçekten de tek başlarınalar demişlerdi ...hatta programı yapan arkadaş programdan sonraki birkaç gün daha kalıyormuş falan ...

sn.Burcu ben bunlar hakında pek birşey desem hata yaparım belkide haksızlık yaparım.Genelleme yaparsak yaşadıklarımdan cıkarımlar yaparak yazıyorum.O yüzden çoğu şeylere kızıp hep yalnız yada kendime yakın hissettiklerim le goğada dağ da cayırda dere de ne ise vitrin de olmamak şartı ile hep münferit yaşadım.bilmem birşeyler anlatabildimmi.Ha bu arada sizin gecmişiniz ve bu işe bulaşıklığınız ne ölcüdedir onu bilmediğim için hata yaparsam kusura kalma karmaşık ve hızlı düşünne bir kafa ile yavaş ve hatalı yazıp hatalara sebebiyet vermek istemem gerci öyle birşey olsa düzeltirim.mesele hata yapmamak.

Ultimate Survival (Discovery Channel)
Discovery Channel'da yayınlanan, Bear Grylls isimli eski İngiliz Özel Kuvvetler mensubu bir adamın, dünyanın en tehlikeli bölgelerinde hayatta kalmak için neler yapılması gerektiğini gösterdiği program

"http://www.dailymotion.com/swf/video/xd3019?additionalInfos=0"

Bu konunun benzeri bir başlık var forumda. Hayatı idame teknikleri. Bakmanızı tavsiye ederim.

Selamlar

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=289.0

İşi birazdaha abartmak için, daha önce Kenya atlayışında inişde kalça kemiğini kırmış mış. O inişdeki kendi beceriksizliği. O doğayla ne alakası var ki hem kullanmış olduğu paraşt bizim öğrencilik yıllarımızda kullandığımız ve en güvenli ve birçok hataya booyun eğen bir paraşüt.
Filimin devamıda eh işte...

Kasif' Alıntı:
Ultimate Survival (Discovery Channel)
Discovery Channel'da yayınlanan, Bear Grylls isimli eski İngiliz Özel Kuvvetler mensubu bir adamın, dünyanın en tehlikeli bölgelerinde hayatta kalmak için neler yapılması gerektiğini gösterdiği program

"http://www.dailymotion.com/swf/video/xd3019?additionalInfos=0"

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,146
Kaydolan Son Üyemiz
Suatcım

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR