Defender Boyatma Konusunda Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan defender58 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,393

defender58

Kamp II
arkadaşlar benim defenderi komple boyattıracağım ama bildiğiniz gibi araç komple alüminyum olduğu için kimse yapamıyo yaparım diyende para için yaparım diyor bu işin ustasını tavsiye edecek varmı ankarada olursa iyi olur

110 20b

Etiketler
Ynt: Defender Boyatma Konusunda Yardım

lr yi boyamak diyer arabaları boyamaktan farlı degil normal bir arabayı boyayabilen rahatlıkla bu aracıda boyar

merhaba, def 58 ve onur bey,
aracın hali hazırdaki durumunda kaporta eğer temiz ise tabiki herhangibir iyi boyacı boyayabilir.
ancak kaportada ezikler ve darbeli kısımlar varsa, aliminyum çok iyi düzeltilememektedir. bu durumda kalın macun gerekmekte, böyle oluncada macunun aliminyuma çok iyi yapışma özelliği olmadığından macunlarda ve boyada çatlamalar ve dökülmeler olmaktadır. bu durumda aliminyuma uyumlu malzemeler kullanmak gerekmektedir. daha önce defender boyamış deneyimli ustaların tercih edilmesinde yarar var.
yönlendirme yapabilmek için aracınızı görmek gerekmektedir.
özel mail yoluyla yazışmaya devam edebiliriz.
selamlar.

Selamlar ankarada Defender konusunda Yanasip var. Ama onlar tamirci. Yinede bir bildikleri var diye düşünüyorum.
Siz yinede resimleri bizimle paylaşırsanız ve gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.

selmalar ben de su anda defender 110 umu kaporta boyaya koydum bugun kaportaciya biraktim arabayi sanirim yarin baslar benimkinde baya bi kaporta isi var kapilar yeni aluminyum basilacak camurluklar vs. ve daha sonrada boyaya ve ardindan dosemeye girecek
yani bu isi baya baya bi arastirdim ankarada sasmaz sanayisinde yapiliyor bu is ve bu isi gercekten yapanlar var sadece defender ustasi bu adamlar isi defenderde örenmis defenderle yasiyor yani bu isin ustasi olduguna karar verdik ve onlara verdik 1500 den 2500 e kadar fiyat araligi var bakalim kaportadan cikinca hemen yaninda boyaya girecek anlasabilirsem ama 1500 e ozellikle defenderi yapan ustalar var orada tabi kaporta isin nedir onu bilmiyorum ankarada defender hakkinda baya bilgi topladim ve topluyorum yardimci olmaya calisirim sorabilirsiniz

Selamlar,Şaşmazda ki ustaların nerede olduğunu ve isimlerini vermenizde bir sakınca yoksa sevinirim.
Ayrıca aracınıza yapılan işlemleri fotolar ve tecrübelerinizi bize de aktarırsanız daha çok sevinirim. Kolaygelsin

defender58 iyi günler ivedik organizede nilgün otoda hacı ustayla bi görüşün.

merhabalar arkadaslar defender tamirat icin önerebilecegim tek kisi Cafer usta. özellikle cafer usta ile konusun defenderinizi Ankara sasmaz sanayi sitesinde 0312 278 21 34 oradan benim kaporta yaptirdigim yeride boyacilarida gösterir size ama cafer usta ile gidin heryere yani siz onunla dolasin ve sonra kendiniz istediginiz gibi arastirma yapin zaten onun gösterdiklerine geri dönersiniz.
kaporta isini ise Nak$i usta var oralarda herkes biliyor onlari zaten su anda telefonu yanimda degil ama isterseniz kaporta icin telefonuda veririm onlarda boya icin yonlerdirirler tabi
benim 110 umun t,oplanmasindaki tek sorun cafer ustaya degilde ömer ustaya is yaptirmis olmam oldu ustelik uyarmislardi ama cafer usta izindeydi uyaranlari dinlemedim cabuk bitsin diye sorunlar da cikinca biz sana demedikmi diyenlerin sayisi oldukca fazla oldu tabi size önerim cafer usta 0312 278 21 34 $a$maz sanayi sitesi adresi kendileri tarif ederler

merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze teşekkür ediyorum ilginiz için peki büyük-okyanus araban şuda sanayidemi telefonla irtibata gecebilirmiyiz seninle cafer ustayla bi görüşelim benim tel 05427863883 istersen sen numaranı bana bildir ben ararım

:smiley: forumdaki herkese merhaba,
ankaralı arkadaşlar, ömer ve cafer ustaların , ustası ingiliz kemal'i tanımanızda yarar var. defender konusunda benim tanıdığım en bilge kişi(80 yaşlarında) acentadan aldığı yeni civataları begenmeyip, tornanın başına geçerek saatlerce kendi imalatı birkaç civata yaptığını gördüm. işleri yavaş yürür,herkese iş yapmaz, ama sadece doktor hassasiyetiyle yaptığı işleri izlemek bile büyük bir keyif.
(yeri; ankara şaşmaz sanayisindedir. hiçbir yerde bulamadığınız eskimodel defender perçalarını onda bulabilrsiniz)

selamlar elbetteki herkesin bir ustasi vardir dmeekki dogru insanlarla ugrasiyoruz
tanidigim iyi bir kaporta ustasinin telini vereyim ben size o kiside ayni ankara sasmaz sanayi sitesinde is yapar nak$i usta dükkani : 0312 278 12 66 su anda benim defenderim orada yapiliyor ben son derece menmunum giderseniz selamimizi iletin sari defenderin sahibinin tavsiyesiyle geldik derseniz belki daha iyi olur ama ne derseniz deyin bi ugrayin ustanin fikrini alin kaporta boya isleri icin

Merhabalar,

bu mesajı göndermek için uzun süre bekledim ve ara sıra siteye girip Cafer Ustaya Defenderini yaptıran arkadaşa birileri yanıt verecek mi? diye bekledim.
Durumun ele alınışına üzüldüm. Şöyle ki:
1) Cafer Usta'yı da Ömer Usta'yı da yakından tanıyorum. Her ikisi de Ankara Oto Sanayiinde İngiliz Kemal diye bilinen Kemal Usta'nın yanında yetişmiş ve sonra da kendi işlerini kurmuş ve ortaklıklarını adeta kardeşlik boyutunda sürdüren ustalardır. Her ikisine de defalarca iş yaptırdım. Ne Ömer Usta'da Ne de Cafer usta da müşteri ve insan ilişkilerinde en ufak bir olumsuzluk görmedim.

2) Ömer Usta bu siteyi bilmez. İnternet bile kullanmaz. Bırakın interneti, bilgisayar bile kullanmaz. Yani kendisine yöneltilen iddialara yanıt verecek imkanı yoktur. Bu durumda sözü edilen
3) Ankara Oto Sanayii (Şaşmaz ve çevresi) nde onlarca Land Rover tamiricisi vardır. Hemen hemen hepsi de Kemal Usta'nın rahle-yi tedrisatından geçmiştir. Kemal ustanın yetiştirdiği ve kendi işyerini kuran en son insan kendi küçük oğlu Engin Urgancı'dır.
4) Beni bu mesajı yazmaya iten temel düşünce ise: Mesleğim gazetecilik (Ve yaşım 58) olmasına karşın, ben de bir oto tamircisinin çocuğuyum ve yukarıdaki gibi bir iddianın emeği ve alın teriyle geçinen bir esnafı nasıl etkileyeceğini iyi bilirim.
Ankara Oto Sanayii Yaklaşık Beş bin iş yerinden oluşur.
On yıl kadar Ankara Yedek Parçacılar ve Servisciler Derneği'nin basın danışmanlığını yaptım. Halen de hemen hepsiyle ilişkilerimi sürdürüyorum. Hepsi de alınteriyle, emeğiyle geçinen kanaatkar ve efendi insanlardır.
Oto tamir ve Yedek Parça sektörürün dışında olup da bir araç toplatmanın/tamir ettirmenin/modifiye ettirmenin... insanı nasıl bunalttığını ve sıkıntı verdiğini tahmin etmek mümkün. Ancak hiçbir sıkıntının bir esnafın ekmek parasıyla oynanması ile giderilebileceğini izninizle düşünmüyorum. Daha fazla araştırarak ve inceleyerek sorunlar halledilebilir.
Şöyle bir önerim var. Ankara Şaşmaz sanayiinde kardeşimden ileri sevdiğim bir arkadaşımın Land Rover yedek parça dükkanı var. Onun da yardımı ile Ankara'da ne kadar Land Rover tamir bakım ve yedek parça satışı yapan yer varsa bir listesini yaparız. Bu site yetkililerinin izniyle iletişim bilgilerini ( telefon, faks, mail, web sitesi, gsm ) yayınlarız. Herkes istediği araştırmayı yapar ve istediğine iş yaptırır.

Herkese sağlık ve esenlik diliyorum.
Davut Güzel

selamlar arkadaslar ve davut bey yazilarinizi ilgiyle okudum emin olun ve katilmamak mumkun degil elbetteki dogru konulara deginmissiniz ama ; "hirsizin hicmi sucu yok" demis hoca ya evet ben o arkadasin digeri kadar isine sahip cikan birisi olmadigini soyluyor ve digerini cok iyi olarak niteliyorsam bunda birazda karsidakinin sucu vardir diye suphelenmek lazim.
Haklisiniz dedigim gibi, benim i$imin iyi olmamis olmasi yada o sahsin benim aracimdaki islere her zaman negatif olarak yaklasmasi yada isine demem daha dogru ve bana ortalama 2bin lira harcarsan yuruyende sorunun kalmaz ben sana garanti ediyorum kafana takma demis ve ben kim ne derse desin sayin arkadasa isi yaptirmis ama is is degil ve ben diger arkadasi beklemek zorunda kalmisim
Davut bey ve diger arkadaslar ben fikrimi soyledim inanip inanmamak size kalmis deneyebilirsiniz oda sizilerin secimi ben kimsenin ekmegiyle oynamak istemem elbette o sekilde en ufak bir durumum olmussa ki haklisiniz kismen hatali sozlerim olmus özür diliyorum arkadaslar ve o ustadan okumasada duymasada ama o ustada veya baskasida ben bunu garanti yaparim deyip benim parami bosa harcatmasida ne kadar hakliysa o özür de sahibine aittir. Bu arada kanit istiyorsunuz peki ben boyle bir kanit soylesem ve kanitlasam siz o insani aklamis mi yoksa iyi ce batirmismi olacaksiniz???
Neyse bunu bence tartisma boyutuna tasimamak lazim benim aracimda sorunlar cikmis olabilir bende bundan dolayi o sozleri sarfettim diyeyim kapansin
Ama ekmek parasiyla oynamak vs. duygu sömürüsü iceren sözlerle soyleyeni linc kampanyasiyla dislamak tan daha ziyade musteri soyluyorsa vardir bisey yani benim paramida ben sokakta bulmadim bir asgari ucretin dört katini bir bucuk gunluk isine odemissem ve sorunlarimin %80 i duruyorsa bunu soylemis olmama hak verin lutfen.

Şöyle bir önerim var. Ankara Şaşmaz sanayiinde kardeşimden ileri sevdiğim bir arkadaşımın Land Rover yedek parça dükkanı var. Onun da yardımı ile Ankara'da ne kadar Land Rover tamir bakım ve yedek parça satışı yapan yer varsa bir listesini yaparız. Bu site yetkililerinin izniyle iletişim bilgilerini ( telefon, faks, mail, web sitesi, gsm ) yayınlarız. Herkes istediği araştırmayı yapar ve istediğine iş yaptırır.

Selamlar herkese,
Davut Bey bir sakıncası yoksa araştırmanızın sonucunu merkala bekliyorum.

Saygılarımla,

Ankarada Cafer ustanın fiyatları uygundur ve tavsiye ederim. Benim 110 a araç stop edildikten 45 dakika içinde sibob ayarı yaptı. Biraz daha soğusun dedim ama gerek yok dedi.( Sibob ayarının motor tamamen soğukken yapılması daha iyidir diye düşünüyorum) Ustadır birşey diyemedim. Usta her zaman Ustadır. Gözü kapalı sibob ayarı yapacağına eminim. İşçiliği gerçekten iyi. Muhabbetide iyidir :smiley:))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR